Bitvu SDO s Olomoucí rozhodla třetí třetina

Helena Hegeďová • 10.09.2016

Po dvě třetiny byl k vidění vyrovnaný zápas, ve kterém vedli domácí. V poslední minutě druhé periody se však dokázal prosadit Dajčar a stav tak byl po druhé třetině vyrovnaný 3:3. Toto skóre také vypovídalo o vyrovnanosti předváděné hry. Domácí byli úspěšnější v okupování útočného pásma, na druhou stranu hosté zase předváděli časté a nebezpečné brejky. Do třetí třetiny se tedy šlo za vyrovnaného stavu a tato perioda nakonec určila i vítěze. Čtyřmi brankami se prezentovala Olomouc, která byla v poslední periodě lepším týmem.

ELSD - 4.kolo so 10.9.
HC Olomouc
3:7(2:1, 1:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 2. Liška (Koňařík, Klenec), 10. Paroušek (Liška), 27. Koňařík (Liška, Klenec) – 8. Spatharis (Karpíšek), 29. Skopal (TS), 40. Dajčar (Paťava), 43. Skopal, 50. Dajčar, 51. Janečko (Pěcha), 56. Holiš. Rozhodčí: Vaněk – Cabák, Hykel. Vyloučení: 2:4 + navíc Janečko (OLO) 10 min., Skopal (OLO) 5+ OK. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1.Střely na branku: 26:31. Diváci: 82. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 3:1, 3:7.

VHK ROBE Vsetín: Sachr (52. Machač) – Kamas, Paroušek, Kollár, Nadymáček, Klauda – Klenec, Zajíček, Hrňa, Klímek, Matiaško, Liška, Wolf, Cabák, Maniš, Zetocha, Koňařík, Půček, Žabčík
HC Olomouc: Galuška – Dajčar, Kažimír, Mader D., Klesla, Holiš, Vosátko – Krátký, Štefka, Spatharis, Aulehla, Paťava, Skopal, Karpíšek, Kořenek, Janečko, Pěcha

Již po minutě hry otevřel skóre Dominik Liška, který převzal kotouč od Michala Koňaříka a vyslal střelu pod břevno. Hosté mohli vyrovnat již v následné přesilové hře, nakonec však přidali přesný zásah až v minutě osmé. O vyrovnávací střelu se postaral Anagnostis Spatharis, ten zvedl kotouč nad Sachrovo rameno. Druhý gól svého týmu, díky kterému skórující tým po první třetině vedl, přidal vsetínský Ondřej Paroušek. K tomuto domácímu bekovi se kotouč dostal hned po vhazování před Galuškou při oslabení Valachů. Dominik Liška vyhrál buly a poslal přesný pas právě na Parouška, který, již připraven na modré čáře, pálil přesně. Do konce třetiny byla k vidění vyrovnaná hra.

Stejně se hra odvíjela i v periodě druhé. Ve velké šanci se ocitl vsetínský Matiaško. Jeho střela mířila nad olomouckou bránu. O minutu později však domácí už třetí trefu přidali. Puk přes pravý beton olomouckého gólmana se štěstím přehodil kapitán vsetínských, Michal Koňařík. Gólovou radost přinesl svému týmu i Miroslav Skopal, který mohl vyzkoušet štěstí už v brejku, byl však podražen a dostalo se mu tak druhé šance v podobě trestného střílení, které olomoucký útočník proměnil. V poslední minutě vyrovnal po chybě domácí obrany Tomáš Dajčar. U jeho gólu si přidal asistenci Daniel Paťava, který v loňském ročníku hájil v Extralize mladšího dorostu barvy Vsetína. Skóre po druhé třetině tedy odpovídalo průběhu zápasu, na tabuli svítilo 3:3.

Hosté zaúřadovali a vstřelili vítěznou branku hned v úvodu třetí třetiny. Miroslavu Skopalovi skončil menší trest, domácí hráči jej nedokázali pokrýt a sám se tak dokázal proti Sachrovi prosadit střelou do levého horního rohu. Dalším, kdo mohl navýšit pro Olomouc, byl Paťava. Sachr zachoval chladnou hlavu a kotouč mu vypíchl. Hosté se stali lepším týmem a mohli se radovat z další vstřelené branky, opět se na střeleckou listinu zapsal Tomáš Dajčar. Hosté se ujali režie zápasu a sebevědomě přidali další branku, levý roh trefil Jan Janečko. Zbývalo necelých pět minut do konce, když dostal olomoucký Skopal pětiminutový trest (spojený s trestem do konce utkání) a domácí až do konce zápasu hráli v početní výhodě. Ani tento fakt však domácím ke vstřelené brance nepomohl. Naopak přišel poslední zásah Kohoutů. To již stál v bráně Machač a Tomáš Holiš se trefil nad jeho lapačku.