B-týmu chyběla přesná muška a Rosice tak vyhrály rozdílem pěti branek

Helena Hegeďová • 27.11.2016

K vidění byl po dlouhou dobu vyrovnaný zápas, který na svou stranu strhli hosté v 18. minutě. Křen s Majolou se dokázali trefit třicet sekund po sobě, přičemž hlavním impulsem úvodní branky bylo vyloučení na vsetínské straně. I přes snahu Valachů stříleli branky pouze hosté. Vsetín se dočkal alespoň čestného zásahu z hole Janoška ve vlastním oslabení v 51. minutě. Hosté však dokázali ještě v této početní výhodě znovu zaúřadovat a na konečných 1:6 upravil hostující Fábry vteřinu před koncem zápasu.

KP - 14.kolo ne 27.11.17:45
VHK ROBE Vsetín B
HC Štika Rosice
1:6(0:2, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 51. Janošek – 18. Křen (Hemala, Varholík), 18. Majola (Fábry, Polzer), 27. Varholík (Krejčí), 41. Krejčí (Černík, Dobšák), 53. Křen (Hakl, Dobšák), 60. Fábry (Hakl). Vyloučení: 8:4. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0.  Průběh utkání: 0:0, 0:4, 1:4, 1:6.

VHK ROBE Vsetín B: Chrástecký – Šimek, Dubnický, Vítek, Svozílek – Kuchařík, Vašíček, Janošek, Sušeň, Humplík, Fojtů, Christov, Lainka, Dědek, Lukáš.
HC Štika Rosice: Zavadil – Varholík, Pospíšil, Hemala, Galatík – Černík, Krejčí, Dobšák, Hakl, Kozel, Křen, Polzer, Fábry, Majola.

V první třetině si oba celky dokázaly vytvořit své šance. Hosté většinou ztroskotali na gólmanovi, domácím naopak uškodila nepřesnost střel nebo dobrá obrana Rosic. Štiky nepouštěly Valachy blíže ke svému gólmanovi a střely z okolí brankoviště tak vůbec nepřipadaly v úvahu. Největší šance se naskytla v 17. minutě Pospíšilovi, když se při jeho střele z mezikruží odkryly oba horní rohy vsetínské branky. Hostující obránce si vybral za cíl ten levý, jeho pokus však proletěl těsně kolem spojnice břevna a levé tyčky. O několik vteřin později usedl na trestnou lavici Dědek, což byl pro Rosice více než vhodný impuls ke vstřelení první branky. Střelu Josefa Křena nemohl gólman Chrástecký přes vlastního obránce vidět a tento pokus z levého kruhu tak skončil za jeho zády.

Trvalo pouze třicet vteřin a Štiky se radovaly z druhé vstřelené branky. V momentě, kdy se ke střele dostal Richard Majola nebyl vsetínský gólman připraven v brance, čehož hostující útočník náležitě využil. Minutu před koncem mohli snížit Dubnický s Dědkem. Prvně jmenovaný překonal gólmana, ten byl však z branky povyjetý a puk zůstal ležet na brankové čáře. Dědek objel svatyni hostujícího týmu a chtěl kotouč zasunout až do branky, než tak učinil, všiml si puku hostující gólman Zavadil a pokryl jej.

Na začátku druhé periody hráli hosté v početní výhodě čtyři minuty v kuse. Ani jedna z přesilovek se jim však nevyvedla a do větších šancí se dostávali domácí, kteří vyvezli kotouč to útočného pásma a nebáli se vystřelit. Patrik Varholík však zaúřadoval po skončení přesilové hry, když dobře naložil s přihrávkou od Tomáše Krejčího a z mezikruží propálil domácího gólmana. Také Vsetínu se naskytla přesilová hra, střely končily na hostujícím brankáři. Ke konci periody byli více vidět domácí. Ani jedna ze střel Valachů ale nebyla přesná a neuchytila se. Rosice zase dlouho kombinovaly před Chrásteckým a střelu nevyslaly.

Třetí třetina začala velmi rychlým gólem hostů. Sedmnáct vteřin po úvodním vhazování se buly odehrávala po pravici domácího brankáře, po kombinaci na jeden dotyk se kotouč dostal až k Tomáši Krejčímu, a ten dopravil puk do levého horního rohu, který nestačil vsetínský gólman včas pokrýt. Štiky byly aktivnějším týmem a brankář Chrástecký měl opravdu co dělat, aby opět neinkasoval. Také Valaši se snažili prodrat ke střele, byli však příliš těsně bráněni. I přes to se povedlo Vsetínu vstřelit první branku zápasu. Vsetínští při vyloučení Sušně vyhodili, kotouč dobruslil Miroslav Janošek, což hosté opravdu podcenili, jelikož nejlepší střelec vsetínského týmu se trefil přesně nad Zavadilovo levé rameno.

Domácí se však ze snížení neradovali dlouho. O minutu později protečoval kotouč do pásma v nepovedené přesilovce Libor Dobšák, Chrástecký zastavil puk na pravém kruhu a vyhodil. Jeho vyhození si na modré čáře zastavil Milan Hakl, popojel s pukem dál do útočné třetiny a poslal zadovku na Josefa Křena, který trefil odkrytou branku dřív, než se vsetínský gólman dokázal vrátit do svého postavení a plně se koncentrovat na přicházející střelu. Řada následných vyloučení gól nepřinesla, ale šance byly k vidění na obou stranách. Na střelecké příležitostí bohaté utkání zakončil gólem v poslední vteřině Igor Fábry, který využil polevení Vsetínských a ještě stihl poslat puk od levé tyčky do branky.