Zlínský útočník: Vítězství nad Vsetínem je velice cenné

Michal Veselý • 21.12.2007

V s e t í n - Odveta za loňské prohrané finále se zlínským juniorům povedla na výbornou. Hosté z Baťova města přijeli Na Lapač s výbornou defenzivní taktikou a hlavně díky ní a podařeným rychlým brejkům si odvaží vydřené tři body. Stejně jako ve valašském finále trápil nejvíce domácí zadáky Juraj Jurík. Mladému zlínskému útočníkovi to na Vsetín zkrátka jde, jeho trefa na 1:3 notně otupila vsetínský tlak a dodala hostím potřebný klid. V hezkém adramatickém zápase nakonec zvítězili mladí Berani 1:4 a vítězstvím si udělali hezké Vánoce.

I když vypadá výsledek poměrně jednoznačně, i sám Juraj Jurík přiznává, že to tak jednoduché nebylo. "Domácí na nás od začátku vletěli, byli hodně namotivovaní a zatlačili nás do defenzívy. My jsme měli naordinovanou defenzivní taktiku, ze které jsme vyráželi k rychlým brekům. Nic jiného nám ani nezbylo, na Vsetín jsme přijeli se třemi pětkami a tu třetí tvořili čtyři obránci, to jsem opravdu nezažil." Defenzíva mladých Beranů pracovala na jedničku, jejich taktika byla opravdu učinná. Hostím také hodně pomohl úvodní gol Puny, který skóroval po nenápadné akci.

Do druhé třetiny vstoupili zelenožlutí opět ofenzivně naladěni, ale zase inkasovali jako první. Druhá branka ale Vsetín probrala ze zimního spánku a domácí nastartovali kolotoč před Sedláčkem.Z mhoha závarů se jim povedlo vstřelit kontaktní branku. Po ni domácí ještě víc ožili a v ohni střel se ocitnul zlínský brankář Sedláček, vyrovnání několikrát doslova viselo na vlásku. Na to se už nemohl dívat Juraj Jurík a po krásne akci poslal hosty opět do dvoubrankového vedení. K tomuto momentu talentovataný útočník poznamenal. "Dostal jsem přihrávkou od obránce Musila, najížděl jsem sám na Kůdelu a hezky jsem ho vykoupal blafákem do forhendu. Tenhle gól nás hodně uklidnil, mohli jsme hrát třetí třetinu více v klidu."

Zlínský útočník měl pravdu, ve třetí třetině se zlínští nikam nehnali, čekali na své modré čáře a podnikali rychlé protiútoky. Domácí se snažili, ale s přibývajícím šanci jim docházala energie. Dvě minuty před koncem odvolali brankáře, ale ani tato varianta k úspěchu nevedla. Právě naopak, do prázdné klece inkasovali zelenožlutí čtvrtou branku. Jurík ke třetí části dodává. "Ve třetí třetině jsme mohli rozhodnout daleko dřív, ale naše nadějné brejky pochytal Hynek. Několikrát tam vyčapal i mě. Nakonec jsme vyhrali a jsme za to radi, do Vsetína jsme přijeli oslabeni. Vsetín určitě nebyl horší soupeř, ale my jsme splnili do puntíku naši taktiku." Body z derby berou tak nakonec hosté ze Zlína. Žadný bodový dárek, tak vsetínští mladíci pod stromečkem nenajdou.