Zlato! Osmáci vybojovali na mezinárodním turnaji na Slovensku první místo

Václav Trávníček • 31.08.2009

Hráči osmých tříd si ve své zatím krátké hokejové kariéře připisují další úspěch. Skvěle si totiž vedli ve slovenském Liptovském Mikuláši, kde v Turnaji o pohár primátora vybojovali první místo. Svěřenci trenérů Forcha a Vašíčka prohráli pouze jediné utkání, když podlehli Slovanu Bratislava 1:3. Zbytek mezinárodního turnaje zvládli a přivezli ze Slovenska zlaté medaile!

Vítězství na turnaji může mladé vsetínské hokejisty těšit o to více, že uspěli v konkurenci předních slovenských týmů a dokonce i zástupce Polska. Valaši změřili síly i proti výběru západu Slovenska. V tomto utkání prohrávali ještě v osmé minutě 2:5, ale bojovností a dodržováním taktických pokynů trenérské dvojice zápas otočili a zvítězili 6:5. Vsetínský Zdeněk Děrkas navíc získal individuální ocenění za nejužitečnějšího hráče turnaje.

Výsledky:

Vsetín - Nowy Targ 5:3 (branky Vsetína: Děrkas 3, Skypala, Tydlačka)
Vsetín - Košice 8:2 (Abdul 3, Grygar 2, Děrkas, Skypala)
Vsetín - Slovan Bratislava 1:3 (Děrkas)
Vsetín - Výběr západu Slovenska 6:5 (Žabčík 2, Děrkas , Motloch, Zetocha, Grygar)

Finále: Vsetín - Liptovský Mikuláš 4:2 (Forch 2, Motloch, Děrkas)

Mladí hokejisté nestrávili celý čas turnaje na zimním stadionu, ale díky vhodnému rozlosování a vstřícnosti trenérů Forcha a Vašíčka měli možnost navštívit známý aquapark Tatralandia a podniknout výlet do okolí Štrbského plesa ve Vysokých Tatrách.

Závěrem je třeba vyzdvihnout vysokou úroveň turnaje jak po stránce organizační, tak výkonem jednotlivých týmů. Jako poděkování za perfektní turnaj pozval Valašský hokejový klub hráče sedmých tříd Liptovského Mikuláše na vyhlášený Vánoční turnaj ve Vsetíně.

Tip: Rozklikněte fotku, otevře se vám v novém okně