Zelenožlutí vyrážejí směr Hodonín, podaří se jim do třetice Drtiče porazit?

Jan Tajzler • 27.01.2015

Hokejisté Vsetína se před týdenní pauzou vydají na horkou půdu do Hodonína. Drtiči by se ve zbytku základní části rádi přiblížili k vyšším metám v tabulce, aktuálně je na obzoru pátá příčka, na kterou jihomoravský celek ztrácí devět bodů. Vsetín bude muset znovu bojovat o druhou příčku, kterou převzala díky předehrávce s Novým Jičínem ostravská Poruba. Utkání v Hodoníně slibuje tedy zajímavou podívanou a vy můžete být při tom, pokud navštívíte Zimní stadion Václava Nedomanského ve středu od 18:00, v opačném případě můžete sledovat textový online přenos.

Hodonín byl letos vůbec první soupeř, kterému se povedlo na Lapači zvítězit, vyrovnané drama tehdy dospělo až do prodloužení, kde byli Drtiči šťastnějším týmem a odvezli si dva body. Odveta na jihu Moravy znovu nabídla vyrovnanou bitvu a Vsetínu se povedlo srovnat až v závěru třetí třetiny, toto utkání musely rozseknout až samostatné nájezdy, které se lépe vyvedly Valachům. Až třetí bitva nabídla jednoznačnější průběh, Vsetín doma tentokrát nic neponechal náhodě a hodonínské Drtiče vyprovodil z ledu v poměru 6:2. Oba celky dělí v tabulce rozdíl dvaceti bodů, bude tento rozdíl znát i v nacházejícím utkání?

Hodonín by rád zabojoval o vyšší pozice v tabulce

V Hodoníně musí mít z průběhu soutěže smíšené pocity. Zatímco v první polovině základní části se slovácký tým trápil a nastřádal několik porážek v řadě, po vzájemných odvetách se přeci jen začalo zelenat ve výčtu hodonínských zápasů. Zejména prosinec byl v Hodoníně měsícem bodových hodů, mimo porážku ve Vsetíně totiž Drtiči všechna utkání dokázali dovést do vítězného konce. Jenže v novém roce se na vítěznou jízdu navázat nepodařilo a následovaly tři porážky v řadě na kluzištích soupeřů. Chuť si Hodonín spravil doma, kde zvládl jihomoravské derby proti Břeclavi 3:2, naděje na posun v tabulce pak oživili Drtiči s Opavou, kterou vynulovali v poměru 3:0. Jenže pak přišlo venkovní utkání na půdě meziříčských Bobrů, zde Hodonín zaspal úvodní třetinu, kterou prohrál 4:0 a i přes korigování skóre už na body ve Valašském Meziříčí nedosáhl. Nyní přichází na řadu domácí vystoupení proti Valachům ze Vsetína, dokáže Hodonín potvrdit dobré výsledky z domácího stadionu?

Hodonín za vítězstvím proti Vsetínu povede Michal Kuba bilancí 18+12 je nejproduktivnějším hráčem Drtičů a zároveň také nejlepším střelcem týmu. Sekunduje mu stálice hodonínského klubu Zdeněk Jurásek 10+20. Produktivitě týmu pak ještě výrazně přispívá Jakub Sajdl 8+19 a Petr Peš 12+14. V obraně se bodově daří slovenskému zadákovi Lubomírovi Škapíkovi 4+13. Opomenout nesmíme zkušenost hodonínské obrany, kterou má trenér Oslizlo v kapitánovi Petru Pokorném 3+7. Mezi tři tyče se proti Vsetínu s největší pravděpodobností postaví Zdenko Kotvan s průměrem 3,17 branky na jedno utkání a procentuální úspěšnosti zákroku 89,62, záda mu bude krýt zlínský odchovanec Kevin Rozum.

Přituhuje, Vsetín se znovu bude prát o druhou příčku

Letošní boje o co nejvýhodnější pozice před play off, slibují zajímavou podívanou. V elitní čtveřici je pořádně těsno a Valaši budou nejspíš do konce základní části bojovat o každý bod. Po porážce v Karviné se zelenožlutá mašina znovu nakopla, nejprve Vsetín vybojoval vítězství v samostatných nájezdech na půdě nevyzpytatelného Nového Jičína a v domácím šlágru si poradil s Porubou 4:3. Jenže Poruba právě v pondělí dohrávala s Novým Jičínem a na Vsetín se bodově dotáhla, což ji při lepším skóre vyneslo na druhou příčku. Vsetín si tedy do Hodonína určitě pojede zpět pro bodový náskok právě před Porubou. Pro zelenožluté borce se jedná o poslední utkání v měsíci lednu, neboť je čeká nucena týdenní pauza.

Vzpomeneme-li poslední vystoupení Vsetína v Hodoníně, pak se musíme zaměřit na přesilové hry. Právě ve vlastních početních výhodách Vsetín inkasoval dvě ze tří branek, což ho značně zbrzdilo v cestě za vítězstvím. Uvidíme, zda se nyní početní výhoda stane opravdovou výhodou a ne klíčovým faktorem ovlivňující počet inkasovaných branek.

Trenéři Jenáček s Hlobilem se momentálně nemohou opřít o služby Josefa Daňka či Martina Štrbíka, členové třetí útočné formace jsou momentálně na marodce a zatím nevíme, kdy se znovu zapojí do zápasového kolotoče. Viróza skolila také zkušeného obránce Michala Nedbálka a vykloubené rameno nevpustí do hry defenzivně laděného útočníka Petra Hrušku. Početná marodka však cíle vsetínského mužstva nemění, zda se Valachům podaří naplnit roli favorita a přivést z jihu Moravy body, se můžete přesvědčit již ve středu od 18:00 na zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně.

Předpokládané sestavy:

Hodonín:Kotvan (Rozum) - Pokorný (C), Dufek, Škápik, Polesný, Kolář, Grman, Sedlák - Kučera, Sajdl, Tomi - Peš (A), Vrba, Kuba - Mika, Charvát, Zezula - Smetana

Vsetín: Hromada – Tesařík, Vrba, Haloda, Grebenjuk, Báchor, Tichý, Hryciow – Vítek, D. Vaněk, Kolařík – Slováček, Hrazdira, Ambruz – Zúbek, Ondráček, Podešva – Kubo, Kuchařík, Kývala – Alexejev.