Zápisník Josefa Turka #4 - Slováčkovi to na ledě myslí

Petr Vychopeň • 25.11.2007

V s e t í n - Bravo, ozývalo se jak v pátek, tak v sobotu na triko vsetínských dorostenců. Ti si totiž v prvním duelu poradili s litvínovskou Benzinou, a to po nájezdech, které rozhodl mladičký Ondřej Slováček. „Jeho herní myšlení je na úrovni dorostence. Ještě vypilovat bruslení, zesílit a máme tady hráče, jenž to může někam dotáhnout,“ promlouvá ke svému svěřenci kouč Turek. Na vítěznou šňůru pak vsetínský dorost navlékl další korálek i v sobotu, kdy z Lapače odjížděli Ústečtí Lvi, a to se "sedmičkou" obdržených branek. Pojďme si nejenom tyhle momenty, ale i vyhlídky do následujícího dvoukola promítnout prostřednictvím Josefa Turka.

Střet s Litvínovem, neboli Turkovo tušení, že Slováček je na rozhodující nájezd ten pravý

„Střet s Chemopetrolem nebyl žádnou procházkou růžovým sadem, ba naopak. I když jsme si poměrně rychle vytvořili dvoubrankové vedení, pořád to byl boj o každý puk. Postupem času jsme začínali hrát druhé housle, neproměňovali jsme šance a ruku v ruce s tím stoupala úroveň hry hostů. Ti se chopili své příležitosti ještě v závěru první části a v té třetí pak skóre srovnali. Zápas pak dospěl až k prodloužení, které jsme měli rozhodnout my. Dostalo se nám totiž příležitosti početní výhody pěti proti třem, avšak ani ta zdárný konec neměla.

Na řadu přišly nájezdy a s nimi i jedno velké překvapení. K rozhodující penaltě jsem totiž poslal Ondru Slováčka, což je hráč ročníku 94. Už nějakou dobu ho sleduji a musím říct, že jeho herní myšlení dosahuje úrovni dorostence. Vůbec jsem netušil, co Ondra na gólmana zkusí, ale věřil jsem, že tu branku dá. Jak se pak ukázalo, nemýlil jsem se. Jeho blafák snad potěšil všechny přítomné a zároveň jsem si jistý, že pokud na sobě tenhle mladý hokejista bude pracovat, zlepší bruslení a zesílí, tak toho má hodně před sebou.“

Obavy z dělení bodů s Ústeckými vrstevníky opustily Turka už po prvním střídaní

„Měl jsem z toho zápasu trochu obavy, respektoval jsem síly hostů, ale zvládli jsme to na jedničku. Už od prvního výjezdu naší pětky na led mi bylo jasné, že otěže utkání budeme pevně svírat my. To dokumentuje i tříbrankové vedení po první třetině. Ale pozor, prostřední část už tak jednoznačná nebyla. Spíše se ke spoustě šancí dostali hosté a nemálokrát nám zavařili.

Dokonce si myslím, že takových šest minut byli jasně lepším celkem. Tuto krizi jsme ale ustáli, Ústí jiskřičku naděje nevykřesalo a to bylo důležité. Ve třetí části už to byl náš galavečer, kdy jsme Lvům nasázeli čtyři branky. Do hry jsem nasadil i celý čtvrtý útok a vůbec první celý zápas odehrál i již zmiňovaný Slováček, jenž do teďka na ledě, jak se říká, jenom paběrkoval.“

Olomouc a Jihlava. Obtížné sousto, tvrdí Turek

„No, v pátek máme doma Olomouc, proti které to bude každopádně tvrdá bitva. Někomu se může zdát, že je to slabý soupeř, ale já si myslím, že to nebude nic lehkého. Olomouc se sice krčila na poslední příčce, ale teď nakoupili starší hráče a dá se říct, že jim to kvete. My je nesmíme podcenit a na ledě jezdit co to půjde.

„Po pátečním klání zajíždíme hned ráno v šest do Jihlavy. Bude to zápřah na náš fyzický fond, ale s tím se musí počítat. Našim cílem je se pořádně zkoncentrovat, po pátečním boji si odpočinout a v sobotu ze sebe zase vydat všechno.“

Předchozí díly:

Zápisník Josefa Turka #3 - Koncert neproměněných šancí a Jaškinův hattrick