Wallachian Puck potřetí! Poslední srpnový víkend nabídne Lapač turnaj 8.tříd

Dominik Tobola • 22.08.2013

Mezinárodní turnaj Wallachian Puck 2013 se těší na třetí ročník. Po loňské účasti deseti mužstev z pěti zemí se v letošním roce představí valašské metropoli osm celků ze tří zemí. Ubylo na týmech, což by však určitě nemělo platit o kvalitě. To si myslí i ředitel turnaje a jednatel VHK Vsetín, Daniel Tobola. "Loni to bylo trochu větší, teď jsme to udělali stejně jako poprvé. I tak si myslím, že s kvalitou turnaje to vůbec nezahýbe." Diváci se mohou těšit například na pražskou Spartu, Kometu Brno, Dinamo Rigu a také na velkou show!

Po roce přesně na víkend se ve Vsetíně uskuteční již třetí ročník kvalitně obsazeného mládežnického turnaje, který nese název "Wallachian Puck", letos 2013. O trofej, jenž má podobu právě velkého puku, se utká osm týmů. Bude se tak opakovat počet účastníků z premiérového představení v roce 2011. "Loni jsme tu měli deset celků z pěti zemí, teď jsme to udělali stejně jako poprvé. Jednak je to pro zahraniční týmy velmi nákladné, a také jsme omezeni, oproti loňsku, ubytovací kapacitou, protože internát Strojní průmyslové školy se rekonstruuje. I tak si myslím, že s kvalitou turnaje to vůbec nezahýbe," utvrzuje všechny ředitel akce a současně jednatel vsetínského klubu Daniel Tobola.

A neměl by se mýlit, kluby jako Dinamo Riga, Sparta Praha a Kometa Brno budí respekt už jen na papíře. První dva celky patří mezi tradiční, nechyběly ani na jednou. Jihomoravský oblíbený klub se na Valašsku objevil poprvé loni a skončil druhý. Dále se na turnaji objeví další účastníci, kteří si už akci také osahali, dva slovenští zástupci - Martin a Ružinov Bratislava. MHC, stejně jako pražský a rižský klub, ještě nechyběl, Ružinov do valašské metropole přicestuje po roční pauze. Nováčky na turnaji budou dva týmy, jež můžeme v klidu pasovat do role vsetínských rivalů. Zlín je velkosokem zelenožlutých snad od počátku hokejových věků. Týmu z Přerova byl tento titul přiřčen především po vstupu Vsetína do druholigových vod.

Loňské ročníky opanovali domácí hráči. Bude tomu tak i letos?

Počet účastníků byl sice změněn, co se však nemění, je délka turnaje. Utkání začnou v pátek úderem deváté hodiny ranní střetnutím domácího Vsetína a právě nováčka z Přerova. Poté se bude pokračovat až do 15:00, kdy proběhne slavnostní zahajovací ceremoniál. Páteční derniéru si stejně jako premiéru vezme na starost Zubr Přerov, který vyzve Martin. V sobotu začíná koloběh utkání již od sedmi hodin, brzká ranní ptáčata budou hokejisté Zlína a Komety Brno. Sobotní program nabídne největší porci zápasů, neděle se ponese v duchu bojů o medaile a umístění. Slavnostní ukončení je naplánováno na 16:00 po velmi lahodně znějícím duelu, Sparta Praha - Kometa Brno. Tak co, přijdete?

Po celou dobu turnaje je zajištěno občerstvení. Nebude chybět ani hudba, světelné efekty a také mediální složka. Po celou dobu turnaje bude probíhat na serveru Onlajny.com jeden velký přenos, ve kterém si budete moci počíst, co se na Lapači děje. Na klubový web budou přidávány videorozhovory a každý večer bude přinášen souhrn dne.

Pravidla turnaje si můžete přečíst ZDE

Rozpis turnaje ke shlédnutí ZDE