WSM Liga je těžká soutěž, základ bude v poctivé práci, říká navrátilec Radim Hruška

Jan Tajzler • 01.07.2017

V nejvyšší soutěži debutoval ještě za mateřský Vsetín, aby se následně v elitní soutěži usadil natrvalo a prošel několika českými kluby. Nyní se Radim Hruška rozhodl, že je čas vrátit se domů. Ve 32 letech bude určitě patřit mezi nejzkušenější hráče Dopitova týmu. O tom, jak probíhala letní příprava, ale i o vyhlídkách na novou sezonu byl následující rozhovor.

Radime, do Vsetína se vracíte po jedenácti letech. Co rozhodlo pro návrat na Lapač, případně měl jste i další nabídky?
Rozhodlo hlavně domácí prostředí, byl jsem už 11 let pryč a chtěl jsem se vrátit. Nabídek bylo víc, ale když mi zavolal Radim Tesařík, tak jsem vůbec neváhal.

Letní přípravu trénujete individuálně, přesto už jste měl možnost setkat se s novými spoluhráči?
Ještě nebyl moc čas na seznámení. Byl jsem s kluky jen dvakrát na tenise. Na seznámení bude dost času, až přejdeme na led. Věřím, že uděláme dobrou partu a bude to fungovat.

Individuální přípravu letos trénujete poprvé nebo se vám tento systém tréningu již osvědčil? Na co jste se hlavně zaměřil během suché přípravy?
S kondičním trenérem spolupracuji už od působení ve Vítkovicích. Ale individuální plán mám teprve třetím rokem. Momentálně se zaměřuji na to, abych v červenci porazil Kuchardu (pozn. Radim Kucharczyk) v tenise, je teď ve Vsetíně nejlepší.

Bavili jste se již s trenéry Dopitou – Jenáčkem o vaší roli v týmu?
S trenéry jsem se ještě o své roli nebavil, na to teprve přijde čas.

Vy jste již od juniorského věku pravidelně nastupoval v extralize dospělých, které angažmá vám nejvíce utkvělo v paměti?
Nelituji žádného angažmá, ale nejvíce spokojený jsem byl ve Vítkovicích a v Brně. Samozřejmě Vsetín je na prvním místě. Tady jsem hokejově vyrostl už od žáčku a byl to právě Vsetín, kdo mi dal příležitost hrát vrcholový hokej.

Sledoval jste během vaši extraligové kariéry, jak se daří mateřskému Vsetínu?

Samozřejmě jsem sledoval a fandil na dálku. Osobně jsem byl před dvěma lety na jeden zápas play-off a letos taky. Víc mi to sezona neumožnila. Divácká kulisa tu však byla fantastická a je úžasné co se klukům a všem lidem okolo vsetínského hokeje povedlo za ty roky od doby, kdy zde není extraliga.

Vsetín vstoupí do WSM Ligy jako nováček, jaké ambice týmu přisuzujete?

Nemám rád velká prohlášení. Tým se z poloviny buduje nový. WSM Liga je těžká soutěž. Základ bude v poctivé práci a s ní přijdou výsledky.

Podobně jako pro Vsetín i pro vás bude WSM Liga nová soutěž, co od ní očekáváte, popřípadě sledujete, jak se tvoří kádry vašich soupeřů?

Mě osobně pomohla 1.liga v hokejových začátcích. Díky zkušenostem z této soutěže jsem získal stabilní místo v extralize. Pro mladé kluky to musí být velká motivace. Jak jsem říkal, není to lehká soutěž. Co se týče soupeřů, tak já sleduji situaci napříč celým český hokejem.

Letní příprava finišuje, předpokládám, že už se nemůžete dočkat nástupu na led.
Ano finišuje, ale do nástupu na ledovou plochu přeci jen pokračuje. Hráč nemůže z tréningu vypadnout, musí se udržovat i přes dovolenou. Ale je pravda, že nástup na led už se blíží a moc se těším.

V úvodu soutěže čeká Vsetín náročný los, na úvod výjezd do Ústí a v domácí premiéře Karlovy Vary, kde jste hráčsky působil. Bude pro vás utkání něčím speciální?
V soutěži nebude lehkého soupeře. Věřím v sílu domácího prostředí, bude nás hnát plný stadion a soupeři sem budou jezdit neradi. V Karlových Varech jsem působil dva roky, mám tam dceru a po sezoně tam vždy trávím dva měsíce. Pro mě to určitě specifické utkání bude a kluci budou mít vypsanou svačinku za vítězství. Navíc již nyní můžu ujistit, že při zápase ve Varech budeme mít spoustu fanoušků, kteří budou fandit Vsetínu. (úsměv)

Vsetín se při tažení do 1. Ligy mohl opřít o mohutnou podporu fanoušků, i nyní je vidět na počtu prodaných permanentek, že zájem o vsetínský hokej bude enormní. Těšíte se, až si opět zahrajete před vsetínským publikem?
Vsetínští diváci jsou neskuteční. Poslední roky se mě všichni vyptávají, jestli je to pravda, že tam chodí takové velké návštěvy na 2.ligu. Opravdu už se nemůžu dočkat té bouřlivé atmosféry. Zažil jsem skvělou atmosféru v Brně, ale věřím, že vsetínští fanoušci jsou ještě lepší.

Zdroj foto: www.bkboleslav.cz