Vyjádření klubu k incidentu při sobotním utkání nad střídačkou hostí

Klub • 04.02.2016

VHK Vsetín se omlouvá všem fanouškům na tribuně na stání v prostoru nad střídačkou hostí a výše, kteří se nadýchali pepřového plynu použitého pracovníkem bezpečnostní agentury proti jednomu z fanoušků, který nerespektoval pravidla chování na ZS. Pracovník bezpečnostní agentury špatně vyhodnotil situaci a použitím „pepřáku“ ohrozil především slušně chovající se fanoušky a mezi nimi i děti, mládež a ženy.

Tímto se všem poškozeným omlouváme, bezpečnostní agentura sama tento postup svého zaměstnance neschvaluje a své pracovníky znovu upozorní a poučí jak postupovat s neslušně chovajícími se fanoušky na ZS. Rozhodně ne použitím pepřového plynu.

Zároveň bychom rádi vyzvali všechny slušné fanoušky, kteří navštěvují naše utkání na Lapači, aby VHK svým přístupem pomohli vyčlenit a postupně dostat z ochozů několik jedinců, které napočítáme možná na prstech jedné ruky, kteří nerespektují normy slušného chování na sportovní akci na ZS.

Pro náš klub je nepřijatelné, aby zhruba 5 jedinců rušilo sportovní zábavu a podívanou dalším 2 495 fanouškům tím, že budou střídačku hostí a jejich hráče polévat jakoukoliv tekutinou (než to pivo doletí na plochu, stihne polít dalších 10 osob pod sebou), házením odpadků na led či na hráče nebo dokonce plivání na procházející hostující hráče. Píše se rok 2016 a předpokládáme, že žijeme ve společnosti občanů, kteří mají dostupné informace na to, aby věděli, jak se chovat na sportovních akcích a stadionech.

Od příštího sobotního domácího utkání budou fanoušci, kteří nebudou respektovat zásady slušného chování fanouška na ZS, bezpečnostní agenturou vyvedeni z prostor ZS a předání Městské polici nebo Policii ČR, která bude dále postupovat dle platné legislativy. VHK Vsetín jako organizátor hokejových utkání na Lapači si vyhrazuje právo dále tyto fanoušky na další domácí utkání již nevpouštět.

Je potřeba si uvědomit, že chování těchto několika nerespektujících jedinců ohrožuje všechny ostatní fanoušky a celý klub VHK Vsetín. Hrozí zde reálně postih ze strany ČSLH, jak finanční, tak například odehráním domácího utkání před prázdnými tribunami, což by před nadcházejícím play-off byl jednoznačný faul do vlastních řad. VHK Vsetín, a věříme, že i ostatní slušní fanoušci, nesouhlasí, aby si 5 fanoušků proti zbylým 2 495 zasloužilo naši ochranu a respekt.

Ještě jednou se omlouváme všem za nešťastný sobotní incident na tribuně na stání a věříme ve Vaši stálou podporu na tribunách, tak, jak se na Lapači patří.