Vybojuje Vsetín body na ledě Nového Jičína?

Filip Bazala • 21.12.2012

Vsetín v rámci sedmadvacátého kola míří na led Nového Jičína, se kterým v letošní sezóně neztratil ani bod. Soupeř se však v poslední kolech značně zvedl a v zápase bude nejspíš favoritem. Zelenožlutí bojují s vyčerpáním z náročného programu posledních kol, ale také už nutně potřebují zvítězit. Svěřenci trenéra Hlobila to v Novém Jičíně vždy uměli a zda jim to půjde i tentokrát uvidíme 22.12.2012 od 17:00 na zimním stadionu v Novém Jičíně.

Náročný program nebere konce a těsně před vánocemi čeká Vsetín další zápas. Z posledních pěti zápasů vyšli vsetínští dvakrát vítězně, ovšem poslední tři zápasy skončily špatně a zelenožlutí prohráli. Naposledy to bylo s Opavou. Trenér Hlobil zápas hodnotil takto: „Dneska jsme tahali za kratší konec. Předchozí těžké zápasy nám vzaly velké množství sil a energie. Dneska proti Opavě se to ukázalo. Hosté hráli zodpovědně. My už na ně neměli moc sil. Hráči jsou unavení, chodí každý den do práce a nám to prostě dneska nevyšlo.“

Před svěřenci trenéra Hlobila je další zápas. V této sezóně se potřetí střetnou s Novým Jičínem, kde se Valachům poslední léta daří. Předcházející dny byly velmi náročné a tým nyní strádá na síle, navíc před Vánocemi, které pravidelně bývají velmi náročné (známe to všichni) se musí soustředit i na hokej, což není nic jednoduchého, ale podmínky mají všichni stejné. S Novým Jičínem Vsetín letos dvakrát zvítězil 6:3. Věřme, že i tentokrát hráči najdou recept na tento tým a přivezou z Nového Jičína tři body.

Nový Jičín pozvedly zápasy s Bobry

Nový Jičín z posledních šesti zápasů vyhrál čtyři. Dvě utkání sice svěřenci trenéra Handla nezvládli, ale ostudu rozhodně neudělali. Naopak těsně padli v Přerově 3:1 a na ledě lídra naposledy dokonce jen o branku 2:1. Jako kdyby odchod Marka Ivana do Karviné týmu pomohl. Hlavně však pomohly zápasy s Valašským Meziříčím, se kterým se novojičínští potkali tři kola po sobě a získali plný počet, tedy devět bodů. Nejprve na domácím hřišti těsně vyhráli 3:2, poté na ledě Bobrů si otevřeli střelnici a vyhráli 2:10, třetí zápas už takovou nadílkou nebyl a skončil opět výhrou pro Jičín 3:0. Se Vsetínem se Novému Jičínu nedaří a domácí budou chtít před svými fanoušky letošní nezdary konečně prolomit a zvítězit za tři body.

K tomu by měl pomoct v bráně Lukáš Šrámek, který drží průmět 3,5 branky na zápas. Záda by mu měl krýt Tomáš Kozák. V obraně vede kanadské bodování Přemysl Vašut s jedenácti body (6+5). Vzpomenout musíme i Martina Andrýska (4+7) nebo nestárnoucího Petra Guldu (0+5). Celkové kanadské bodování vede v týmu Jičína útočník Adam Uhlár (8+10). Těsně v zádech mu je Martin Kabeláč (10+7). Zmínit můžeme i Pavla Zedníka (8+7), Petra Macháčka (6+9), Miroslava Škumáta (6+8) či Daniela Bryneckého (6+7). Tým vede pan David Handl, vedoucím družstva je pak pan Pavel Hruška.

Předpokládané sestavy:

Nový Jičín by měl hrát v kompletní sestavě, zatímco Vsetínu opět chybí hráči jako Marek Dubec, Filip Okuliar, Juraj Tichý či Jiří Korčák. Do brány Valachů by se měl postavit tentokrát Petr Hromada, ale s jistotou to budeme vědět až před utkáním, to samé platí o dvojici Šrámek - Kozák, i když Lukáš Šrámek je značně vytíženějším brankářem.

Vsetín: Hromada (Plšek) - Vrba, Farda, Vodák, Tesařík, Žák, Vrána, Žabčík - Mikšovský, Vaněk, Zúbek, -Vítek, O. Hruška, P. Hruška - Brezáni, Matuš, Kajaba - Štrbík, Daněk, Kývala, Kubo.

Nový Jičín: Šrámek (Kozák) – Gulda, Andrýsek, Hruška, Vašut, Foltýn, Hradil, Fišera – Kabeláč, Škumát, Pargač – Chvostek M., Macháček, Skaloš - Uhlár, Zedník, Brynecký.