Vsetínští hráči se v reprezentaci neztrácí

Michal Berg • 14.02.2007

Více než symbolické zastoupení měli hráči Vsetína o uplynulém víkendu na reprezentačních akcích nejrůznější úrovně. Hned devět současných či nedávných hráčů HC Vsetín vyrazilo za reprezentačními povinnostmi a nebyl to jen dres České republiky, který na sobě tito hráči měli. Vsetínský hokej měl zastoupení také v reprezentacích Lotyšska a Slovenska.

Asi každý fanoušek Vsetína zaznamenal start odchovance Josefa Hrabala, toho času ve službách ruského Čerepovce, na Švédských hokejových hrách. Mladý bek se ve výběru trenéra Hadamczika představil podruhé, na podzim mu ale cestu do Finska na Karjala Cup zastavilo zranění ramene. Ve Švédsku Hrabal nastoupil v přátelském zápase v Jönköpingu, kde český tým prohrál 1:2 v prodloužení, a v úvodním duelu Švédských hokejových her, kdy v hale Globen Češi podlehli stejnému soupeři 1:6. Další dva zápasy proti Finsku a Rusku pak Josef Hrabal sledoval jen ze střídačky z pozice sedmého beka.

V reprezentaci do 20 let tentokrát její tradiční člen David Květoň chyběl, protože sezónu dohrává v zámoří, v reprezentaci do 18 let se tak představil další vsetínský mladík Radim Ostrčil. Generálka na dubnové mistrovství světa, která se konala v Mostě, českému týmu příliš nevyšla, osmnáctka prohrála všechna čtyři utkání a na turnaji skončila poslední. Trenéři Pešout a Šejba sice na světové mistrovství doplní tým o hráče ze zámoří, přesto podle jejich slov patřil Radim Ostrčil mezi hráče, kteří svým výkonem obstáli.

V reprezentaci do 17 let se objevil další mladý obránce - Matěj Stříteský. S deseti extraligovými starty patřil na turnaji v ruské Tjuměni k nejzkušenějším hráčům a svou brankou se podílel na vítězství nad Švédskem 3:1. Další dva zápasy ale český tým prohrál a na turnaji skončil třetí. Reprezentaci čeká zanedlouho Olympiáda nadějí ve Španělsku a předvedeným výkonem si o ni Matěj Stříteský určitě řekl.

Reprezentace do 16 let se představila na turnaji ve finském Turku. Po předchozích dobrých výsledcích tohoto týmu se nyní šestnáctce, za kterou startoval vsetínský bek Tomáš Mikuláštík, příliš nevedlo a skončila na turnaji čtyř týmů poslední. Mikuláštík zaznamenal za tři zápasy jednu asistenci a 14 trestných minut.

V kategorii do šestnácti let mě Vsetín zastoupení i v reprezentaci Slovenska. Ta postavila dva týmy, které si vyjeli sehrát přátelská utkání ze stejně starými Švýcary. V jednom z nich se představil také útočník vsetínského dorostu Jozef Kentoš.

Největší zastoupení měl vsetínský hokej v národním týmu Lotyšska. Na turnaji Polese Cup v běloruském Gomelu se představili Guntis Galvinš, Janis Andersons, Lauris Darzinš a Armands Berzinš. Turnaje se kromě domácího Běloruska a Lotyšů účastnil také ruský ligový tým z Ufy a reprezentace Kanady, kterou ovšem tvořili převážně hráči amatérského týmu Powell River Regals, který měl účast na turnaji jako odměnu za vítězství v Allan Cupu, amatérském mistrovství Kanady.

Podle toho také výsledky "kanadského" týmu vypadaly. Ruská Ufa jej porazila 2:0, Lotyšsko a Bělorusko pak shodně v poměru 9:2. Útočník Lauris Darzinš se s bilancí 3+3 stal spolu s domácím obráncem Kopatem nejproduktivnějším hráčem turnaje, ve kterém skončili Lotyši na druhém místě. Guntis Galviš zaznamenal ve třech zápasech tři asistence, Armands Berzinš skončil s bilanci 1+2. V dresu Běloruska se představil i bývalý hráč Vsetína Oleg Antoněnko, za ruskou Ufu hráli i Češi Philipp a Mikeska.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov