Vsetínské čeká odveta na ledě Nového Jičína

Ondřej Konvičný • 03.09.2012

Nejteplejší dva měsíce roku jsou za námi, školáci míří do škol a s koncem prázdnin se přihlásil také další přípravný zápas vsetínského VHK. Ten odehrají Valaši na ledě Nového Jičína, se kterým už letos jeden přípravný zápas hráli - v úterý 21. srpna se na Lapači zrodila výhra 7:3 pro domácí hokejisty, a tak přesně po dvou týdnech, v úterý 4. září, budou Novojičínští skládat reparát. Zda se jim podaří, můžete sledovat od 18:00 na zimním stadionu města Nového Jičína.

V zatím posledním přípravném zápase se Vsetínským podařilo zvítězit na ledě Považské Bystrice 2:5, střelecky se postupně prosadili Kajaba, Vaněk, Mečiar, Kubo a Vítek. Po dvou předchozích porážkách s polskou Toruní a Valašským Meziříčím si tak hráči VHK dokázali spravit chuť. Zápas na ledě Nového Jičína bude třetím venkovním zápasem v řadě a tak bude zajímavé sledovat, jak se s tímto faktorem svěřenci trenéra Hlobila popasují. Tým VHK Vsetín v minulých dnech opustili beci Erik Hanus a Michal Šišmič, kteří byli na Vsetíně na zkoušku. Otazník visí nad startem Juraje Tichého, který měl problémy s kolenem a to, zda bude hrát, se zřejmě rozhodne až v den zápasu.

Nový Jičín: 2 výhry, 1 remíza, 2 prohry

Hokejisté Nového Jičína zatím odehráli pět přípravných utkání. V těch dokázali dvakrát vyhrát, jednou remizovat a dvakrát byl lepší jejich soupeř. Hned v prvním přípravném utkání dokázali svěřenci trenéra Glabazni zvítězit, když v domácím zápase porazili Frýdek-Místek v poměru 5:2. Poté zajížděli jičínští hráči na vsetínský Lapač, odkud si odvezli výprask 3:7. Zatím nejhorší vystoupení ale odehráli modrobílí na ledě Opavy - 12 gólový příděl je hodně i na přípravný zápas druhé ligy:

„Dneska ráno jsme měli trénink, protože jsme začali soustředění, ale na to se nechci vůbec vymlouvat. Trénovali jsme na dvě party po padesáti minutách. Někteří chlapi si vzali v práci dovolenou, takže je to stejné, jakoby byli osm hodin v práci a pak šli na zápas. K zápasu bych chtěl říct jenom to, že to co jsme tam dneska předvedli, i když to bylo jenom přátelské utkání, tak s takovým přístupem kdybychom měli pokračovat, tak nemá vůbec smysl vstupovat do sezóny. Pokud si někteří hráči nesáhnou do svědomí a nezačnou od sebe, tak v tomto manšaftu nemají co dělat a sezóna dopadne stejně jako ta loňská. Dneska se zapojilo do hry sedmnáct hráčů, ale deset z nich bylo na vyměnění a nemělo na ledě co dělat. Dneska to byla velká ostuda, za kterou se fanouškům omlouvám, protože to nemělo s hokejem nic společného.“ Kamil Glabazňa (trenér, HC Nový Jičín)

V dalším zápase byl soupeřem Nového Jičína celek Poruby, pro který to byl již osmý přípravný zápas před sezónou 2012/2012. Tento zápas skončil nerozhodně 2:2 a trenér Glabazňa ho hodnotil takto : „Až na první dvě minuty jsme měli nástup do utkání hodně dobrý. První třetinu jsme měli pod kontrolou a je jen škoda, že jsme neproměnili šance, které jsme měli. Je pravda, že také Poruba tam měla nějaké brejky, ale Šráma nás podržel. První třetina skončila 2:0, kdyby ale skončila 4:0, tak je po zápase. Doma, když se dostaneme do takových šancí, tak je potřeba je proměnit. Mrzí mě, že hráči po první třetině už měli srandičky v šatně a mysleli si, že se nic nemůže stát. O přestávce jsem jim to říkal a nakonec jsme se báli o výsledek. Gól na 2:2 rozhodla naše individuální chyba, která se nesmí stávat ani v přípravném utkání. Je to pro nás ponaučení.“
__________________________________________________________________

V zatím posledním přípravném zápase si jičínští vyměnili pořadatelství s celkem Poruby, na jejímž ledě dokázali zvítězit v poměru 2:5, tedy stejně jako ve svém úvodním zápasu proti Frýdku-Místku: „Do utkání jsme nastoupili se čtyřmi kompletními útoky s tím, že nesmíme tak jak ty předchozí zápasy venku prohrávat. Během prvních pěti minut jsme hráli čtyři minuty oslabení. To se nám podařilo přežít. Potom ta první třetina byla taková chaotická, moc pěkný hokej to nebyl. Základ toho, že jsme dneska v Porubě vyhráli byla druhá třetina, kdy jsme dali tři góly. Potom už jsme si ten výsledek pohlídali. Dneska úplně fantastický výkon podal Boris Kozák, to byl základ našeho úspěchu.“ Kamil Glabazňa (trenér, HC Nový Jičín)

Značnou měrou se o toto vítězství zasloužila čtveřice, která Nový Jičín v létě posílila: Marek Ivan, který přišel do Jičína z Karviné, si připsal 3 asistence, Martin Kabeláč, jenž v minulé sezóně oblékal dres Frýdku-Místku si připsal asistenci jednu a Přemysl Vašut, který v loňském ročníku hrával za Valašské Meziříčí, vstřelil jednu branku. Poslední akvizice Nového Jičína, Jan Fišera, tentokrát vyšla bodově naprázdno, ale například v přípravném zápase proti Vsetínu si Fišera připsal dvě asistence.

Poslední vzájemný zápas

přípravný zápas, 21. srpna 2012
VHK Vsetín – HC Nový Jičín 7:3 (4:2, 1:1, 2:0)
Branky: 10. Kajaba (Mečiar, Holík), 14. Kohout (Brezáni, Rosenberg), 15. Korčák (Hruška), 16. Kajaba (Kubo). 35. Vítek (Farda), 45. Hruška (Mikšovský, Vodák), 55. Mečiar (Žabčík, Kubo) - 17. Uhlár (Tomášek, Fišera), 20. Uhlár (Fišera), 39. Skyba (Hamrozi, Martinčík).

Možné sestavy

Vsetín: Plšek, Hromada - Farda, Tesařík, Mečiar, Žabčík, Vodák, Tichý - Zúbek, Vaněk, Vítek, Korčák, O. Hruška, Kubo, Kajaba, Holík, Kotásek, Rosenberg, Brezáni, Mikšovský.

Nový Jičín: Kozák, Šrámek – Horák, Vašut, Chvostek, Gulda, Hruška, Fišera, Pelikán - Kabeláč, Ivan, Macháček - Uhlár, Zedník, Škumát - Brynecký, Martiník, Skaloš - Skyba, Martinčík, Tomášek.