Vsetín zahájil přípravu na ledě

Aleš Koňařík • 28.07.2003

V s e t í n – Spoře osvětlenou halou se krátce před desátou hodinou rozlehly charakteristické zvuky dopadu bruslí na led – třetí brankář Vsetína Štefan Žigárdy byl prvním, kdo otestoval čerstvě upravenou hrací plochu. Po něm pak ke svému prvnímu ostrému tréninku na ledě nastoupily tři pětky základního týmu, včetně posil Josefa Štrauba, Michala Hudce a Martina Vyrůbalíka. Pouze brankář Biegl oblékl výstroj až se druhou skupinou, tvořenou zálohami z řad juniorů či hráčů stažených z hostování.

Jednotlivé formace se představily v očekávaném složení. Ve žlutých dresech prvního útoku nastoupili Jaškin, Frolo – Demel, Štraub, Hudec, bílé oblékli Kuboš, Vyrůbalík – Ambruz, Vak, Vampola, červené Němec, Polák – Dubec, R.Hruška, Stantien. Radim Hruška byl prozatím jediný z hráčů juniorky, který dostal prostor v prvním týmu.

Druhou skupinu tvořily formace Spitzer, Horák - Sochor, Havel, Kovář - Kučný, Hrabal - Valko, Korotvička, Pfeiler - Blažek, Duba - Vymazal, Kotýnek, Kořistka.

Se Vsetínem se od středy začne připravovat i brankář L.A.Kings Roman Čechmánek, který se dle svých slov chce dostat do formy pro exhibiční páteční duel Vsetína 1994 proti Vsetínu 2003. Novopečený útočník Detroitu Jiří Hudler naopak sledoval přípravu svých bývalých spoluhráčů pouze v šortkách a spokojil se s pouhým hecováním. Na rozdíl od Čechmánka však se Vsetínem trénovat nebude, zanedlouho odlétá do zámoří.

V rámci přípravy na nový ročník mají trenéři Tabara s Režnarem k dispozici šest kompletních formací, k výraznému zúžení kádru dojde až před začátkem extraligy. O místo v základním týmu tak může opět bojovat Jan Sochor či navrátilec z Opavy Lukáš Duba a také Robin Kovář, který poslední dvě sezóny strávil ve farmářském týmu Vacouver Giants.

Vsetínska soupiska však zůstává nadále otevřená: ze Slavie přijde na zkoušku útočník Zbyněk Novák, v jednání jsou také blíže nespecifikovaní hráči z Pardubic, kteří v týmu vicemistra nenajdou stabilní místo.