Vsetín vyráží na půdu třetího Hodonína, připíše si 10. vítězství v řadě?

Jan Tajzler • 13.01.2017

Druhá liga pokračuje 33. kolem, pro Vsetín to znamená, že se vydá do slováckého Hodonína. Na jižní Moravě se schyluje k atraktivní bitvě, neboť půjde o souboj prvního se třetím celkem tabulky. Domácí Drtiči půjdou do utkání podpořeni cenným skalpem Draků, čímž se dokázali dostat na 3. pozici v tabulce. Také Vsetín má za sebou úspěšný šlágr, když skolil Porubu. Jak dopadne další atraktivní bitva celků z čela tabulky? To se dozvíte, pokud v sobotu zavítáte na Zimní stadion Václava Nedomanského do Hodonína, kde utkání startuje v 17:00, v opačném případě můžete využít služeb online přenosu.

Bitvy mezi Vsetínem a Hodonínem také v letošní sezoně přinášejí spoustu branek a převážně ofenzivní hokej z obou stran. Více důvodu ke spokojenosti má prozatím Vsetín, poprvé vyzval Drtiče na svém ledě a zvítězil přesvědčivě 7:3. Odveta na ledě Drtičů dopadla také lépe pro Vsetín, Valaši zvítězili 5:1, významnou měrou tehdy přispěl k vítězství svými skvělými zákroky brankář Michal Šurý. Nejzajímavější bitva se uskutečnila opět ve Vsetíně 7. prosince. Hodonínu se tentokrát podařilo být maximálně efektivní v koncovce a po dvou třetinách vedli Drtiči už 5:1. V závěrečné třetině, ale zasáhl vsetínský tajfun, Valaši postupně snižovali hodonínský náskok a dostali se až na kontakt, když v 57. minutě snížil na 5:4 svou druhou trefou v utkání Dominik Pokorný. Vsetínští se logicky rozhodli ke hře bez brankáře a ta se vyplatila, krátce před závěrečnou sirénou poslal utkání do prodloužení Vojtěch Šilhavý. Euforií hnaní Valaši dokázali v prodloužení získat utkání na svou stranu, o definitivní rozhodnutí se postaral Jakub Čuřík, díky jeho trefě byl Lapač nadále nedobytným stadionem, je však pravda, že Hodonín je prozatím jediným celkem v soutěži, který dokázal na Lapači v letošní sezoně bodovat.

Hodonín bude v domácím prostředí hájit 3. Místo

Drtičům se daří naplňovat ambice a tým se drží v elitní čtveřici, dokonce díky několika zaváhání ostravské Poruby může šilhat po druhé příčce, ale zatím je pro Hodonín důležité dívat se spíš za sebe. Jihomoravané ve středu zvládli důležité utkání se šumperskými Draky, v přímém souboji o třetí příčku se zrodila přestřelka, která nakonec dopadla lépe právě pro tým Hodonína, který zvítězil 6:5. Díky skalpu Draků se Drtiči momentálně nacházejí na 3. místě východní skupiny. Celkově se Hodonín prezentuje stabilní formou, z posledních pěti utkání vytěžil 11 bodů.

Hodonín disponuje velkou ofenzivní silou, nejproduktivnější hráč Drtičů zaznamenal již 42 kanadských bodů, řeč je o Jakubu Kadlecovi (20+22). Nejlepším střelcem sobotního soupeře vsetínských hokejistů je Petr Jurča (21+20). Bodově se daří také hodonínské stálici Petru Pešovi, ten dokáže svými asistencemi dostávat spoluhráče do brankových příležitostí, momentálně si připsal 5 přesný tref a 29 asistencí. Bývalý kapitán Vsetína Daniel Vaněk se významně prosazuje i ve svém novém působišti s bilancí 18+10 se řadí mezi opory Oranjes.

Obranné řady se spoléhají na schopnosti Martina Miklíka (3+14), pověst ofenzivního obránce naplňuje také Marek Haloda (2+13). V brance Hodonína dostává nejvíce prostoru zlínský odchovanec Ondřej Haloda, ve třiadvaceti zápasech si připsal úspěšnost zákroků lehce pod 90% s průměrem 3,28 branky na zápas. Trenér Beťko má k dispozici ještě Zdenka Kotvana, jenž v minulosti několikrát dokázal potrápit vsetínské střelce.

Zvládne Vsetín další šlágr?

Hokejisté Vsetína vládnou východu s náskokem čtyřiadvaceti bodů. Upevnění vedoucí pozice se Vsetínu podařilo ve středečním domácím šlágru proti Porubě. Na Lapači začali však lépe hosté z Ostravy, když je do vedení poslal Kaluža. Vsetín stačil ještě v 1. třetině skóre otočit. Poruba stačila ještě v prostředním dějství srovnat, ale nerozhodný stav na Lapači příliš dlouho nevydržel, domácí borci, kteří se fanouškům naposledy představili v černých dresech, dokázali Porubě opět odskočit. Definitivní rozhodnutí přinesla třetí třetina, Valachům se během šesti minut podařilo čtyřikrát rozvlnit síť v porubské bráně a o osudu utkání bylo rozhodnuto, Poruba už stačila pouze korigovat na konečných 8:4 pro Vsetín.

Tentokrát budou Valaši naplňovat roli favorita na horkém hodonínském ledě. Trenéři Dopita s Jenáčkem budou pravděpodobně nadále postrádat nejlepšího střelce týmu Dominika Pokorného, na marodce s virózou zůstává také René Kajaba i Michal Žák. Naopak plně spolehnout se může trenérský tandem na produktivní duo Jan Kolařík - Radim Kucharczyk, tuhle dvojici doplnil v jedné útočné formaci Vladimír Luka.

Proti Porubě potvrdil formu také Adam Hořanský mladý odchovanec Vsetína v posledních utkáních pravidelně boduje, doposud zaznamenal čtrnáct kanadských bodů. Podobně je to také s Vojtěchem Šilhavým (12+11). Výraznou měrou přispívá k produktivitě Vsetína také obránce a kapitán Pavel Mojžíš (4+26). O kvalitě vsetínské obrany může svědčit i fakt, že všichni obránci jsou v plusových číslech. Výborné statistiky si drží také brankář Michal Šurý, průměr inkasovaných branek 1,78, úspěšnost zákroků téměř 93%.

Utkání třetího Hodonína s prvním Vsetínem startuje na Zimním stadionu Václava Nedomanského v sobotu od 17:00, pokud se na Slovácko nechystáte, můžete sledovat zápas prostřednictvím online přenosu.

Sestavy v minulém kole:

Hodonín: Kotvan - Potechin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný (A), Loginovsky - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Kuba (A) - Hajný, Charvát, Hložánek - Venclík, Černohous.

Vsetín: Šurý – Jeník, Mojžíš, Hryciow, Janáček, Weintritt, Ostrčil, Stuchlík – Kolařík, Kucharczyk, Luka – Finsterle, Vávra, Zúbek – Čech, Šilhavý, Čuřík – Vítek, Hrazdira, Hořanský.