Vsetín vezme ztečí jestřábí hnízdo

Václav Trávníček • 12.01.2010

Po vysokém sobotním vítězství nad Uničovem pokračuje vsetínským hokejistům sezóna 29. kolem. Středečním soupeřem jim bude celek Prostějova, který v letošní sezóně zažívá velké zklamání: Jestřábi po nákupu - v rámci druhé ligy - zvučných jmen a prohlášeních o postupu do vyšší soutěže jenom zametají za druhou ligou. S 26ti body okupují předposlední příčku skupiny. Z druholigového podpalubí může Hanáky vytáhnout pouze série vítězných zápasů, kterou by určitě rádi nastartovali co nejdříve. Tedy ve středu od 18:00.

Oba středeční soupeři sehráli v minulém kole utkání, v němž padlo hodně branek. Zatímco Vsetín zničil Uničov 9:3 a útočník Petr Mokrejš si pěti přesnými trefami vysloužil velký rozhovor v MF DNES, Prostějov doplatil na aktuální formu vedoucího Přerova. Hanácké derby skončilo výsledkem 7:1 pro Zubry. Ti využili čtyři přesilové hry a bylo vymalováno. „Chtěli jsme dobře bránit a z rychlých protiútoků se pokusit vstřelit nějaké góly. Bohužel místo toho jsme velice rychle prohrávali 0:2. Děláme obrovské taktické chyby a soupeř nás hodně potrestal v přesilovkách,“ věděl smutný trenér Prostějova Aleš Tomášek.

Vsetín má s Jestřáby v letošní sezóně vyrovnanou bilanci. V utkání 7. kola na prostějovském ledě zvítězili Valaši jednoznačně 4:1, aby o jedenáct kol později soupeři podlehli těsně 5:6. Momentální rozpoložení obou celků však mírně favorizuje Vsetínské. Z jejich tábora se proti Jestřábům letos nejvíce daří Pavlu Rajnohovi a Josefu Mikešovi. Oba mají ze dvou dosavadních duelů na kontě shodně po dvou brankách a jedné asistenci.

Své statistiky a vůbec postavení v tabulce si ve středu budou chtít vyspravit především Prostějovští. Nejproduktivnějším hráčem Jestřábů je osmnáctibodový Jiří Piluša (11 + 7), jenž se proti Vsetínu prosadil dvakrát v posledním vzájemném duelu. Produktivitě obránců vévodí Richard Kučírek (2 + 11), který je zároveň nejtrestanějším mužem prostějovské defenzivy (27 TM). Do branky se s největší pravděpodobností postaví Dalibor Sedlář, mající průměr 2,88 inkasované branky na zápas.

Předchozí vzájemné zápasy: Fifty - fifty

18.kolo, 25.11.2009
Valašský hokejový klub - HK Jestřábi Prostějov 5:6 (2:2, 1:2, 2:2)
Branky: 15. Rajnoha (Horák), 18. Vaněk, 40. Rajnoha (Mikeš), 52. Mokrejš (Rajnoha, Štraub), 59. Zavrtálek (Ševčík, Štraub) - 8. Kavulič (Kučírek, Žajgla), 12. Piluša (Rak), 28. Rak (Sova), 39. Piluša (Paška , Sova), 43. Berčák (Rak), 47. Novosad (Duba).

Řekli po utkání: „Špatně jsme vstoupili do zápasu a rychle jsme dostali dvě branky. Povedlo se nám sice dotáhnout na 2:2, ale místo abychom dali další gól, tak jsme opět dvakrát inkasovali. Vždy, když se prohrává a družstvo musí dotahovat, tak je to složitější. Dneska se nám to bohužel nepodařilo. Pokud se prohrává, tak je potom nějaká krize či únava mnohem více vidět. Ale tak je to i v jiných zápasech, a i když se ty zápasy třeba vyhrají, obraz hry je kolikrát stejný.“ Pavel Rajnoha

7.kolo, 7.10.2009
HK Jestřábi Prostějov - Valašský hokejový klub 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 31. Hlouch (Holuša, Kavulič) - 12. Mikeš (Knebl), 17. Šimek (Štraub), 49. Mikeš (Knebl), 51. Ševčík (Sakrajda).

Řekli po utkání: „Konečně se nám podařilo dát víc gólů než dva. Rychle jsme vedli, nemuseli jsme dotahovat, taky jsme dnes nehráli tolik v oslabení. Prostějovští byli v podobné pozici jako my. Mají spoustu šancí, 50 střel za zápas a prostě jim to tam nespadne. Někdy pomůže nějaký šťastný gól. Jak říkám, byli ve stejné pozici, ten zápas byl 50 na 50, kvalitou jsou ty mužstva stejné.“ Josef Mikeš

Sestavy v minulém kole:

Prostějov: Sedlář (Musil) - Hajas, Pekar, Sova, Luža, Doseděl, Paška, Jedlička, Kolibár, Stejskal, Duba, Brynecký, Smejkal, Rak, Noga, Bašnár, Žajgla, Zábranský, Berčák

Vsetín: Plšek (Hromada) - Horák, Rajnoha, Zavrtálek, Matula, Bořuta, Šimek - Mokrejš, Štraub, Tesařík, Hrňa, Vaněk, Ševčík - Sakrajda, Plachtovič, Matějka.

Foto: Marek Vychodil