Vsetín v předposledním zápase roku přivítá Frýdek-Místek

Filip Bazala • 19.12.2014

Už sedmadvacáté kolo se rozehraje v sobotu na Lapači. Potřetí v této sezoně na sebe narazí Vsetín a Frýdek-Místek. Předchozí dvě utkání vyhráli zelenožlutí poměrem 4:1 a 5:4. Od posledního střetnutí se týmy opět trochu pozměnily a uvidíme, komu to bude v dalším zápase více sedět. Favority jsou domácí hokejisté, ale hosty není radno podceňovat. Podaří se svěřencům Hlobila a Jenáčka zvítězit i v předposledním zápase roku? Sledujte zápas na vlastní oči od 17:30 na Lapači.

Vsetínští hokejisté po týdenním odpočinku už vyhlíží další zápas a to poslední před štědrým dnem. Půjde o předposlední zápas letos vůbec. Fanoušci se budou moct opět těšit na Radima Tesaříka, který si odbyl debut v dresu VHK v této sezoně v zápase s Hodonínem. Dalším testem na domácím hřišti bude pro svěřence trenérů Jenáčka a Hlobila houževnatý výběr Frýdku-Místku. Předchozí dvě střetnutí sice získali s plným počtem bodů Valaši, ale šlo o velmi těžká klání, která zvládli Vsetínští i díky notné dávce štěstí a nezapomínejme na Petra Hromadu.

Zelenožlutí v posledním utkání zvítězili možná až příliš snadno. Tým působil velmi klidným, ale i odhodlaným dojmem zvítězit, což se podařilo i díky čtyřminutové pasáži na konci druhé a na startu třetí třetiny, kdy za záda Kotvana prošly hned čtyři puky. „Šli jsme hodně do branky. A hráli jsme to, co jsme si řekli - jednoduše. Ale někdy to tam spadne a jindy ne. Tentokrát to vyšlo,“ vysvětloval produktivitu Valachů Radim Tesařík. Na tento úspěch se budou hráči Vsetína snažit navázat i v sobotu. K dispozici bude trenérům stejná sestava jako v posledním zápase, marodi Kubo či Podešva by hrát ještě neměli. Zvládne Vsetín i druhé ze čtyř po sobě jdoucích zápasech na domácím hřišti? Přijďte se podívat!

Nakopne Frýdek poslední vítězství?

Frýdek-Místek na Lapač přiváží velmi kvalitní kádr, jehož bodová bilance není zdaleka tak dobrá, jako jména v sestavě. Se Vsetínem se však Slezanu nedaří a zlomit nepříznivou sérii se budou snažit už v následujícím zápase. Vloni Frýdek-Místek zvládl jako jediný porazit Vsetín ve všech zápasech hraných v sezoně, tedy čtyřikrát. Valaši letos tuto špatnou sérii zdatně napravují. Ale bude se jim dařit i v sobotu?

Hosté budou spoléhat na jména jako Marek Ivan, Petr Lipina, David Samiec, Ondřej Sluštík, Vít Stránský či Tomáš Matějek, který se objevil v zápase proti Valašskému Meziříčí. Bobři byli před zápasem se sedmnácti body v totožné pozici jako právě Frýdek-Místek, ale zápas v Českém Těšíně opanovali domácí a Frýdecko-Místečtí se tak rozloučili s dočasným působištěm vítězstvím 6:3. V dalším domácím zápase už se mohou těšit na novou halu, na kterou čekali dlouhou řadu měsíců. Nyní se ještě však musí soustředit na venkovní utkání. Pro hostující tým je důležitý každý bod, aby se dokázali odlepit ode dna tabulky, odkud se letos padá přímo do krajského přeboru.

Třetí vzájemné klání mezí Vsetínem a Frýdkem-Místkem startuje 20.12. v 17:30 na Lapači. Zvítězí potřetí v řadě Valaši nebo se budou radovat hráči Slezanu?

Předpokládané sestavy

VHK Vsetín: Hromada – Tesařík, Vrba I, Haloda, Nedbálek, Báchor, Tichý, Hryciow, Štědrý – Vítek, Vaněk, Ambruz – Slováček, Hrazdira, Kolařík – Štrbík, Daněk, Kývala – Zúbek, Ondráček, Hruška.

HC Frýdek-Místek: Svoboda – Samiec, Teper, Jindřich, Krutil, Černín, Podešva, Lipina, Matějek, Stránský, Slovák, Sluštík, Mach, Mamula, Franek, Gogolka, Kopún, Ivan, Prokop, Heider.