Vsetín si potřebuje spravit chuť. Podaří se Porubě odolat?

Filip Bazala • 30.10.2012

V rámci dvanáctého kola druhé ligy, skupiny Východ, se utkají proti sobě domácí VHK Vsetín a hostující HC RT TORAX Poruba 2011. Vsetín z dvojzápasu s Opavou vyválčil pouze bod a proti Porubě chce před domácími fanoušky naplno bodovat. Naopak svěřenci trenéra Tomáše Sršně dvojzápas zvládli na jedničku, když porazili dvakrát Bobry a připsali si šest bodů. Poruba bude chtít dobré výsledky z posledních utkání přenést i do utkání se Vsetínem. Naopak Valaši se vítězstvím chtějí od nepříznivých výsledků odrazit. Zápas se hraje ve středu 31.10. od 17:30.

Po jedenácti kolech Vsetín sídlí na osmém místě tabulky se čtrnácti body. Třetí nejhorší skóre v obdržených i vstřelených brankách, což není bilance, kterou by se vsetínští chtěli prezentovat. Svěřenci trenéra Viktora Hlobila mají na čem pracovat. Situaci jim stěžují neustálá zranění, která sužují hned několik hráčů. Naposledy měl zdravotní komplikace Jan Podešva, ale před zápasem s Porubou už trénoval a do zápasu by měl nastoupit v základní sestavě.

Poslední zápasy Vsetínu nevyšly. Když Valaši porazili jasně Přerov 5:1, vypadalo to na velmi dobrý vzestup formy, ale přišel zápas s Frýdkem-Místkem, ve kterém Vsetín neudržel dvoubrankové vedení a prohrál nakonec 4:3. Tato prohra přisoudila Vsetínu na následující utkání pro hráče neoblíbenou Opavu, a proč neoblíbenou ukázaly oba následující zápasy, ve kterých se Vsetín stěží dostával vůbec ke střele. Prohry 2:1p a 7:3 mluví za vše.

Nepříznivé výsledky je třeba hodit za hlavu a soustředit se na utkání s Porubou, které otevírá druhou řadu vzájemných zápasů. S ostravským klubem se hrají nelehké bitvy, ale Vsetín je vesměs zatím dobře zvládal. Poruba Valachy pokořila jen jednou a to v loňské sezóně právě na Lapači výsledkem 2:3. Ostravané se Vsetínem vždy hrají velmi vyrovnanou partii, kterou rozhoduje každá branka. Ve středu tak očekáváme opět napínavý duel, který rozhodne možná jedna vstřelená branka navíc.

HC RT TORAX Poruba: Opět na Valašku. Získá po Bobrech i skalp Vsetína?

Poruba letos zažívá mnohem lepší vstup do sezóny, než jaký zažila vloni. Současné páté místo se sedmnácti body za pět výher a dvě prohry v prodloužení mluví za vše. Ostravanům hodně pomohly poslední dva zápasy, ve kterých se utkali s Valašským Meziříčím, které dvakrát porazili poměrem 9:5 a 5:2. Další vítězství si Poruba vybojovala v Novém Jičíně (4:2), s Karvinou (4:3) a znovu s Valašským Meziříčím (6:1).

V týmu Poruby působí také na Vsetíně všem dobře známý Tomáš Sršeň, který z pozice asistenta trenéra v Prostějově putoval právě do Poruby, když přijal její nabídku být hlavním trenérem. Pod jeho velením se Ostravanům daří. Dokážou dobrou formu přenést i do zápasu se Vsetínem? V bráně by měl nastoupit Radek Tihlář, který po deseti utkáních drží průměr 3,26 branky na zápas. Záda mu bude krýt loňská jednička Michal Gleich.

V obraně zatím velmi dobře uplatňuje své zkušenosti Rudolf Wolf (3+2). Dobře si vede také téměř o dvacet let mladší hráč Lukáš Prokop (2+2). Dalšími obránci RT TORAX jsou Jiří Šindelář (0+4), Lukáš Zientek nebo Marek Slavík. Produktivitu týmu vede podobně jako u Valachů Vaněk, ale Rostislav. Tento mladý útočník za jedenáct utkání nasbíral čtrnáct bodů (6+8). V lize je celkově šestý nejproduktivnější hráč a Vsetín si na něj bude muset dát pozor.

Dalším nebezpečným útočníkem a nejlepším střelcem týmu je Martin Buček (7+4). V týmu se neztrácí také Michal Holuša, který nasbíral osm bodů (3+5). Na dalších patrech produktivity je Petr Seidler (2+5), Luděk Krayzel (2+4), Lukáš Vrána (3+2) nebo také Marek Pavlačka (5+0). Naopak trochu pozadu je i ex-vsetínský Jan Matějka, který nasbíral zatím tři body (1+2). Poruba jede na Lapač urvat body a tým na to rozhodně má. Jak utkání bude vypadat se dozvíme už ve středu 31.10. od 17:30, kdy zápas započne.

Předpokládané sestavy: Za Vsetín se opět představí Peter Bezuška

Valaši trpí rozsáhlou marodkou, která postihla další hráče. Po zápase v Opavě se zranil Ondřej Hruška, který bude hybět 2-3 týdny. Ten přibyl k marodům Okuliarovi, Fardovi, Korčákovi a Petru Hruškovi, který sice už trénuje, ale do zápasu ještě nezasáhne. Zprávy o zranění porubských hráčů žádné nemáme.

Do zápasu s Porubou zasáhne třinecký Peter Bezuška, který se na Vsetíně objevil už vloni a i letos má vyřízené střídavé starty. Z juniorského týmu Vsetína se v týmu mužů potřetí objeví Michal Žák. Dalším juniorem v sestavě mužů bude nejproduktivnější hráč vsetínské juniorky Dominik Tobola.

Na nepřesvědčivé výkony v obraně vedení zareagovalo angažováním vsetínského odchovance Patrika Vrány, který se proti Porubě objeví v základní sestavě. „Patrikovo angažmá se týká následujících několika zápasů, ale je zde i možnost, že zůstane do konce sezóny. Věříme, že tento urostlý obránce nám pomůže vyztužit obranné řady a zvýší tím konkurenci v týmu. Přijďte se i na něj ve středu v zápase proti Porubě podívat a povzbudit celé naše mužstvo,“ říká jednatel klubu Daniel Tobola. Profil Patrika Vrány na eurohockey.com.

Vsetín: Plšek (Hromada) - Vrána, Vrba - Vodák, Tichý - Žák, Bezuška - Mikšovský, Vaněk, Zúbek - Dubec, Podešva, Kajaba - Kubo, Tobola, Vítek - Brezáni, Holík.

Poruba: Tihlář (Gleich) – Šindelář, Wolf, Prokop P., Vychodil, Slavík, Axman, Prokop L. – Holuša, Krayzel, Vaněk – Seidler, Pavlačka, Buček – Sedlář, Vrána, Galajda.

Zápas budou řídit: Obadal - Goňa, Smilek.