Vsetín se v derby střetne s meziříčskými Bobry

Filip Bazala • 06.06.2016

Ano je tomu tak, je sice červen, ale už v pátek 10.6. se od sedmnácti hodin bude konat první derby sezony. Hráči si však tentokrát nenasadí brusle, ale kopačky a změří síly ve fotbale. To vše se odehraje na neutrální půdě v Semetíně. „Pro obě mužstva to bude hezké zpestření letní přípravy,“ říká lodivod vsetínského týmu Luboš Jenáček.

Trenére, jak se zrodilo fotbalové utkání s Valašským Meziříčím?

Zápas vymyslel Jiří Lukáč senior, bývalý a dlouholetý hráč FC Vsetín, jenž je manažerem týmu FC Semetín. A právě on má v týmu „obojživelníka“, který hraje hokej i fotbal zároveň, Martina Vargu. Přišla na to řeč s panem Lukáčem a souhlasily obě strany, tak si teda zahrajeme. Bude to určitě zpestření přípravy. Dříve jsme hrávali zápasy s místními týmy, ale letos se nepodařilo žádného soupeře sehnat. Zatím tak hrajeme sami proti sobě na šířku hřiště většinou osm proti osmi. Bude to zajímavé pro oba kluby a stejně tak i pro fanoušky, kteří věřím, si do Semetína cestu najdou.

Nastoupí k zápasu i realizační tým?

Nevím jak David Handl, jelikož jsem s ním zatím nemluvil, ale u nás je kapitán Lukáš Plšek a ten se nechal slyšet, že v základní sestavě dostanou příležitost ti, kteří mají nejlepší tréninkovou docházku, ostatní budou na zápas připravení na lavičce.

Rýsuje se již nějaká posila pro nový ročník?

Musím opakovat slova našeho jednatele Daniela Toboly a to, že stále o jménech jednáme. Jsou rozehrány jednání se zajímavými hráči a do konce června bychom chtěli mít o 95% týmu jasno. S koncem letní přípravy tak některá jména vyjdou najevo, pokud se podaří vše do té doby uzavřít.

VHK Vsetín – HC Bobři Valašské Meziříčí

Kdy: 10.6. v 17:00

Kde: Fotbalové hřiště Semetín

Přijďte se podívat na jedinečné utkání, ve kterém týmy změří síly pro změnu na fotbalovém hřišti. Těšíme se na vaši účast!