Vsetín se představí na ledě Považské Bystrice

Ondřej Konvičný • 30.08.2012

Po týdenní pauze se opět rozjíždí kolotoč přípravných utkání. Valaši tentokrát nastoupí na ledě Považské Bystrice, s níž měli sehrát už své první letošní přípravné utkání. V Považské Bystrici však tehdy ještě nebyla připravena ledová plocha a tak se oba soupeři střetnou v pátek poprvé. Vsetínští hokejisté poslední dva přípravné zápasy prohráli, a tak se jistě budou snažit tuto nepříznivou sérii ukončit. Předvést se určitě bude chtít Fero Zúbek, který je odchovancem domácího týmu.

Vsetínští hokejisté se v rámci letní přípravy tentokrát utkají s týmem HK 95 Považská Bystrica, který působí v první slovenské lize. Půjde o první vzájemný duel obou klubů od přelomu 80. a 90. let a tak by bylo dobré si celek Bystrice představit.

HK 95 Považská Bystrica

Hokejový klub Považská Bystrica byl založen v roce 1938, ale do 1. slovenské ligy se Bystrici podařilo dostat až v sezóně 2000/2001. Od té doby hraje stabilně 1. ligu vyjma ročníku 2003/2004, kdy skončila poslední a musela si kupovat prvoligovou licenci. V současné době je kvůli tíživé finanční situaci hlavním cílem udržet si prvoligovou příslušnost.

V posledním ročníku 1. slovenské ligy se celek HK 95 Považská Bystrica umístil v konkurenci dalších 12 týmu na celkové 11. pozici se ziskem 26 bodů a konečným skóre 70:96. Během 25 zápasů základní části dokázali hokejisté Považské Bystrice devětkrát zvítězit, z toho dvakrát v prodloužení a utrpěli 16 porážek (1 v prodloužení).

Nejproduktivnější pětice minulého ročníku byla:

Marián Koleda - 42 bodů (14+28)

Tomáš Lipták - 31 bodů (15+16)

Ján Zlocha - 27 bodů (11+16)

Ivan Slávík - 24 bodů (14+10)

Stanislav Valach - 24 bodů (8+16)

Nejproduktivnějšími obránci loňské sezóny byli:

Jaroslav Filo - 17 bodů (5+12)

Marián Smerčiak -17 bodů (5+12)
__________________________________________________________________

Hráči Považské Bystrice mají za sebou jeden přípravný zápas, ve kterém porazili celek Trnavy.

přípravný zápas, úterý 28. srpna 2012
HK Trnava - HK 95 Považská Bystrica 4:5 (3:2, 1:2, 0:1)
Branky: 5. Grman (Dudáš), 10. Hluch (Rosa), 18. Hluch (Rosa), 38. Dudáš - 3. Krupa (Majerník), Ligas P. (Ligas M.), 28. Koleda (Buliš), 30. Uharček (Ligas, Bačík), 52. Ligas P. (Boško).

Vsetínští zatím s negativní bilancí

Valaši ve svém prvním přípravném utkání porazili celek Nového Jičína 7:3, ale na tento výsledek poté nedokázali navázat. Nejprve doma podlehli po vyrovnaném utkání polské Toruni 1:3 : "Dnešní soupeř byl daleko kvalitnější než úterní. My jsme předvedli špatný výkon, nic nám nešlo, dělali jsme velké chyby z obrany… Ale je to příprava a tak není třeba dělat z toho nějaké velké závěry. Myslím, že nejlepší na ledě byli oba gólmani. Někteří hráči by si dnes měli sáhnout do svědomí. Ani někteří hokejisté, kteří jsou zde na zkoušku, nepředvedli výkon, který by odpovídal tomu, že hrají o místo v mančaftu, takže po zítřejším zápase se s některými nejspíš budu muset rozloučit. Juraj Tichý jede zítra do Piešťan na magnetickou rezonanci s kolenem, kde se ukáže co a jak. Je to velká škoda, protože ten kluk se nám zatím hodně líbil." - Viktor Hlobil (trenér VHK Vsetín)

Den poté nezvládli zápas ve Valašském Meziříčí a prohráli s tamními Bobry 6:2 :

"Byl to první zápas, někteří hráči se viděli poprvé v životě, takže tam určitě bylo mnoho nedostatků. Na druhé straně bylo na obou stranách hodně šancí, takže si myslím, že se utkání divákům muselo líbit. Akorát je zbytečné, že se přátelské utkání ve třetí třetině přitvrdilo, jelikož nás je tak akorát a každé zranění pocítíme hodně." - Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí)

Možné sestavy

Vsetínský lodivod Viktor Hlobil zatím točí hráče, kteří jsou na Vsetíně na zkoušku a tak složení týmu, který bude letos nastupovat v druhé lize, zdaleka není ve své finální podobě. To celek Považské Bystrice nastoupil ke svému prvnímu přípravnému zápas v celkovém počtu 19 hráčů, a dá se předpokládat, že tři dny stará soupiska nedozná v pátek větších změn.

Vsetín: Plšek, Hromada - Farda, Tesařík, Mečiar, Žabčík, Vodák, Tichý, Hanus, Šišmič, Štindl - Zúbek, Vaněk, Vítek, Korčák, O. Hruška, Kubo, Kajaba, Holík, Kotásek, Dubec, Rosenberg, Brezáni, Mikšovský, Barus.

Považská Bystrica: Bačikovský, Buliš - Petre, Balušík, Šuda, Holenda, Turan, Filo - Majerník, Potocký, Uharček, Čičala, Koleda, Krupa, Bačík, Kostelanský, Boško, Ligas M., Ligas P. .