Vsetín pokračuje ve 2.lize s atraktivním modelem. A chce postoupit

Václav Trávníček • 24.05.2016

Slovenská extraliga na Lapači? Tato varianta pro nadcházející sezonu padla. Vsetínští hokejisté budou pokračovat ve 2. lize s pozměněným modelem. Na úterním aktivu si kluby odhlasovaly atraktivní herní systém třech skupin po deseti účastnících. Vítěz skupiny Východ, kam VHK geograficky spadá, postoupí do kvalifikace o postup do WSM ligy. Slovenskou variantou se však bude klub seriózně zabývat v průběhu nadcházející sezony.

V uplynulých týdnech vedl VHK intenzivní jednání o své účasti ve slovenské extralize. Tamní kluby nejprve postoupily tuto otázku řídícímu orgánu soutěže, ale minulý týden došlo ke změně. „Kluby se k otázce zahraničního klubu v lize, případně hraní mimo hranice Slovenska, ještě jednou vrátily. A rozhodly, že tuto otázku pro sezonu 2016/17 nebudou řešit. V tuto chvíli to znamenalo, že o této variantě přestáváme jednat,“ sdělil jednatel VHK Daniel Tobola.

Otázka vsetínského angažmá na Slovensku však není uzavřená. Klub se možným pobytem mezi tamní elitou bude nadále zabývat. „Jednání s městem i stávajícími či potenciálními sponzory, která probíhala v uplynulých týdnech, byla velmi přínosná a pozitivní. Věříme, že je zužitkujeme. Je to pro nás pozitivní signál. Doba přináší změny, takže s touto myšlenkou budeme během sezony pracovat. Na vše bude více času, který teď hrál proti nám,“ dodal vsetínský manažer.

Skupina Západ:
Děčín, Jablonec, Vrchlabí, Trutnov, Bílina, Kobra Praha, Řisuty, Klatovy, Klášterec, Sokolov.
Skupina Střed:
Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Kolín, Nymburk, Tábor, Písek, Moravské Budějovice, Jindřichův Hradec, David servis České Budějovice.
Skupina Východ:Nový Jičín, Poruba, Opava, Kopřivnice, Karviná, Vsetín, Valašské Meziříčí, Technika Brno, Šumperk, Hodonín, příp. Břeclav.

Valašský hokejový klub v této chvíli napíná plachty směrem ke 2.lize, ve které bude pokračovat. Kluby si na úterním aktivu odhlasovaly nový herní model třech skupin o deseti účastnících. Otazník visí nad startem Břeclavi, která se má rozhodnout během týdne. V takovém případě by skupina Východ, kam Vsetín geograficky spadá, měla účastníků jedenáct. „Znamená to, že skládáme kádr na 2.ligu, abychom v ní byli úspěšní a postoupili o soutěž výš,“ poznamenal Tobola.

Východní skupina přijde o Moravské Budějovice, jež budou hrát skupinu Střed, naopak se do soutěže vrací Šumperk, který sestoupil z WSM ligy. Model počítá se 40 – 44 zápasy. V rámci jedné tabulky dojde k rozdělení mužstev na Sever a Jih. Vsetín spolu s Valašským Meziříčím, Novým Jičínem, Hodonínem a Technikou Brno sehraje 24 utkání 3x doma a 3x venku. S mužstvy ze severní části pak 20 utkání, tedy 2x doma a 2x venku.

Do kvalifikace o postup do WSM ligy postoupí tři týmy. Na Východě to bude vítěz soutěže, ze skupin Střed a Západ finalisté, protože tyto skupiny budou mít společné play-off. „Oproti loňsku jde o spravedlivý model, všichni budou mít v play-off stejný počet kol,“ uzavřel Tobola.