Vsetín mění trenérský tandem, na Lapač se vrací Jiří Dopita

Václav Trávníček • 23.06.2016

Po útočníkovi Filipu Čechovi hlásí hokejový Vsetín další novou tvář. I když lépe by se hodilo napsat – staronovou. Na Lapač se po patnácti letech v roli trenéra vrací Jiří Dopita, tým povede spolu s Lubošem Jenáčkem. „S Jirkou se známe dvacet let. Může nám hodně pomoci jak po trenérské, tak po psychické stránce. Máme ty nejvyšší cíle, takže chceme mít i ty nejlepší trenéry. Čeká nás náročná sezona,“ uvedl sportovní manažer VHK Radim Tesařík.

Valašský hokejový klub sáhl ke změně na trenérském postu poté, co dosavadní kouč Viktor Hlobil, který byl u týmu právě s Jenáčkem, využil pracovní nabídku z Kroměříže a po osmi letech se rozhodl vrátit domů. „Po jeho dopředu avizovaném odchodu jsme začali jednat s Jirkou Dopitou. Dělali jsme všechno pro to, abychom spolupráci dotáhli. Jirka prožil na Lapači své nejlepší hráčské roky. Měl autoritu jako útočník na ledě a věřím, že bude takový i jako trenér,“ poznamenal Tesařík.

Coby hráč strávil Dopita na Valašsku šest sezon, během kterých pomohl vybojovat pět mistrovských titulů a jedno extraligové stříbro. Kromě Vsetína oblékal dres Pardubic, Znojma či Komety Brno. S aktivní kariérou se rozloučil před třemi lety v Olomouci. Momentálně působí jako trenér reprezentačního výběru do 19 let a jako asistent u reprezentace dvacetiletých. S týmem VHK vyjede poprvé na led v srpnu.

Viktor Hlobil trénoval Vsetín od roku 2008, kdy klub po vyloučení z nejvyšší soutěže získal licenci na 2. ligu. S krátkou pauzou působil na Lapači až do loňské sezony, spolu s Lubošem Jenáčkem dovedl tým dvakrát po sobě do finále soutěže. „Za všechno, co pro VHK udělal a odvedl a společně s námi prožil, patří Viktorovi obrovské poděkování. Já si myslím, že už je z něho stejně napůl Valach, a pevně věřím, že se naše cesty ještě v budoucnu potkají. Oficiální poděkování chystáme na začátek sezony při jednom z mistrovských utkání,“ sdělil jednatel VHK Daniel Tobola.

Foto: hc-olomouc.cz