Vsetín hlásí posily pro WSM Ligu: Na Lapač se vrací čtveřice odchovanců!

Václav Trávníček • 05.05.2017

Trenéři Jiří Dopita s Lubošem Jenáčkem přivítají na Lapači se startem letní přípravy čtveřici (staro)nových tváří. Vsetínský dres budou od nové sezony oblékat útočníci Radim Hruška, Martin Podešva, Ondřej Slováček a obránce Ondřej Holomek! „Jsme rádi, že jsme se s těmito našimi odchovanci dohodli na jejich působení v našem týmu a budou opět, každý po jinak dlouhé přestávce, hrát v našich barvách,“ uvedl Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín.

O dalším posílení týmu vedení jedná, zároveň probíhají jednání se stávajícími hráči týmu o jejich dalším působení na Valašsku. Letní příprava odstartuje již příští týden, v úterý 9. května. „Trenéři mají pro hráče připraveny pestré a náročné tréninkové dávky,“ přiblížil Tobola.

S postupem do WSM Ligy se klubu nevyhnuly ani odchody. Ve Vsetíně nadále nebudou pokračovat Jan Kolařík, Vladimír Luka, Jakub Čuřík a Štěpán Jeník, s nimiž se Vsetín nedohodl na další spolupráci.

„Samozřejmě jsme nemohli nikdo asi očekávat, že do nové sezony vstoupí úplně stejný kádr, který v dubnu vybojoval postup. I pro klub by to bylo možná jednodušší, ale k hokeji patří bohužel i výměny či odchody z týmu,“ řekl vsetínský jednatel. „Všem hráčům, kteří tady letos již působit nebudou, patří ještě jednou velký dík za jejich působení na Lapači, kdy každý měl svůj velký podíl na našem týmovém úspěchu. Všem přejeme mnoho úspěchů v jejich dalším hokejovém působišti.“

Radim Hruška

Dvaatřicetiletý útočník strávil poslední sezonu ve slovenské extralize, kde oblékal dres Košic a Žiliny. Předtím dlouhodobě působil v nejvyšší české soutěži. Nastupoval za Karlovy Vary, Mladou Boleslav, Kometu Brno či Vítkovice, se kterými má extraligové stříbro z roku 2010. Radim Hruška je juniorským mistrem se Vsetínem z roku 2005. Ve svém mateřském klubu hrál naposledy úspěšnou baráž o extraligu o rok později.

Martin Podešva

Vítěz juniorské extraligy se Vsetínem z roku 2007 pobýval v posledních sezonách na rozhraní extraligy (Zlín, Třinec) a mezinárodní EBEL, kde se v dresu Znojma radoval ze stříbrné medaile (2016). Osmadvacetiletý útočník hrál také druhou nejvyšší soutěž v Šumperku a Prostějově, za Vsetín naposledy nastupoval v druholigové sezoně 2008/09, kdy přispěl k postupu do semifinále.

Ondřej Slováček

Dvaadvacetiletý talentovaný forvard prošel všemi mládežnickými soutěžemi vsetínského klubu. Následně působil v organizaci vítkovického klubu a sbíral zkušenosti v Havířově a Porubě. Proti svému mateřskému klubu nastupoval ve finále 2. ligy v červenobílém dresu, vsetínští fanoušci jej po sérii odměnili potleskem.

Ondřej Holomek

V Ondřeji Holomkovi získal Vsetín stabilního prvoligového beka se zkušenostmi z nejvyšší soutěže. Šestadvacetiletý obránce odešel v roce 2008 do Ústí nad Labem, kde si získal místo v prvním týmu. Dále působil v Litoměřicích nebo Havířově, loni oblékl dres extraligového Zlína.