Vítkovice, letošní vsetínské prokletí

Aleš Koňařík • 17.01.2002

V s e t í n – Zlomit Vítkovické prokletí by chtěli vsetínští hokejisté, proti je však opětovná široká marodka. Hriňa a Demel se už v lednu na ledě neukáží, nejistý je i start obránců Luži a Němce. Nejmladší vsetínský hráč je na tom z marodů relativně nejlépe, ve čtvrtek již po lehkém otřesu mozku trénoval. O jeho startu se tak rozhodne před zápasem.

Vsetín se letos s Vítkovicemi střetl celkem čtyřikrát, jednou z toho v semifinále Českého poháru. Všechny duely však prohrál, postupně 1:4, 2:5, 1:4, 3:6. Zajímavostí je, že dvakrát se soupeř radoval z hattricku – ve vsetínském zápase Marek Ivan, poté Jiří Burger, v té době čerstvá posila právě ze Vsetína.

Řady svěřenců trenéra Hadamczyka nedávno rozšířil další dlouhodobý hráč Vsetína Roman Stantien. Po vleklém zranění třísel se na led vrátil i vsetínský odchovanec Radim Tesařík.