Ve šlágru kola vyzvou Valaši přerovské Zubry

Helena Hegeďová • 18.09.2017

Není to tak dávno, co se oba celky utkaly naposled. Dlouholetí rivalové si vzájemnými zápasy zpestřili letní přípravu, nyní je ale vše jinak. Vsetínu a Přerovu již nepůjde jen o čestné vítězství – 20. 9. se na vsetínském Lapači utkají v rámci čtvrtého kola WSM Ligy o body do prvoligové tabulky. V přípravě se Valachům i Zubrům podařilo vyhrát na horkém ledě soupeře, nyní se však čeká, že to budou mít hosté na Lapači o poznání těžší a dá se očekávat souboj na ostří nože.

Oba celky se sice na jednom ledě potkaly před necelým měsícem, pokud ale zabrousíme do historie mistrovských zápasů, bude poslední utkání staršího data. Přerov a Vsetín se naposledy utkaly 30. 3. 2015, v pátém finálovém zápase druhé ligy, ve kterém si hokejisté z Hané zařídili vítězstvím 4:3 vstupenku do kvalifikace, a následně do první ligy. Zajímavostí je, že jako jediný ze všech střelců rozhodujícího duelu se ve středečním zápase představí na ledě Jiří Goiš, hráč, který svým diskutabilním vítězným gólem rozhodl celou sérii.

V zápase s Přerovem nebude kvůli zvýšeným bezpečnostním opatřením otevřen dětský koutek. Zároveň u vstupu do sektorů C a D bude vytvořen speciální vstup pro hostující fanoušky. Všechny příznivce prosíme o včasný příchod na stadion. Po celé utkání budou platit pro všechny diváky zvýšená bezpečnostní opatření.

Loni čtvrtfinále, letos mohou být Zubři ještě lepší

Hned v prvním kole přiřadil los Přerovu hanácké derby a fanoušci mohli v MEO aréně sledovat podařené klání s výsledkem 2:0. Juraj Šimboch nepustil za svá záda ani jednu z prostějovských střel. Se dvěma body (0+2) na kontě odcházel z prvního zápasu Roman Pšurný, výrazná osobnost v přerovském kádru. Následovaly gólové hody na ledě Kadaně, ve třetím kole však úsměv z tváře Přerovských zmizel.

„V Kadani jsme využili pět přesilovek, proti Frýdku jsme v přesilovkách váhali a čekali, až si to ještě lépe připravíme. Chtěli jsme dávat góly jako v minulém zápase. Bohužel každý soupeř je jiný a Frýdek-Místek výborně bruslil, byl agresivní v osobních soubojích, nedal nám ten prostor. Proto utkání dopadlo, jak dopadlo,“ porovnal poslední dva duely trenér Přecechtěl. Z jeho slov je taky patrné, že žádný zápas v podstatě nemá favorita. Zubři by se za něj v domácím utkání dali považovat, na Slezany však nestačili a Šimboch poprvé v této sezóně obdržel více než jednu branku, i tak si ale přerovský gólman drží úspěšnost 95,4% a průměr 1,33 inkasované branky na zápas. Tabulku střelců vede ze 4 přesnými zásahy Milan Procházka, nejvíce pak střílí Tomáš Fořt (12 střel ve 3 utkáních).

Vsetínské hokejisty čeká další zkouška před vlastními fanoušky, povede se jim stejně jako doposud?

Po vysoké prohře na Kladně se Valaši chystají na další domácí utkání. Atmosféře vsetínského zimního stadionu podlehlo v prvním kole Ústí nad Labem, které na Valašsko dorazilo po výměně pořadatelství úvodního zápasu WSM Ligy. Lvi nakonec odjížděli na druhý konec republiky bez bodu a s porážkou 2:5. Když si žlutozelení poradili s Ústím, Karlovy Vary pro něj měly být soupeřem z jiné kategorie, což bylo také v úvodu zápasu znát. Po gólu Tomáše Vávry a Filipa Dundáčka ale Vsetín vyrovnal a v prodloužení rozhodl Radim Kucharczyk

Vávra s Dundáčkem zároveň vedou se dvěma přesnými zásahy tabulku střelců. Třemi plusovými body v tabulce +/- se může chlubit Martin Podešva s Ondřejem Slováčkem. Nejvíce času na ledě pak stráví Jakub Teper.

Od prvního mistrovského utkání se ve čtvrté formaci objevuje Jiří Karafiát, který v přípravě naskočil i za Přerov. „Zlín měl dohodu, že někteří kluci jdou ze Zlína do Přerova a jiní zase z Přerova do Zlína. My mladí, co jsme byli v té době ve Zlíně, jsme se tedy přesunuli do Přerova a odehráli jsme tam zápas. Potom jsem ale hned volal agentovi, že to tak asi nepůjde. Nemůžu hrát za Zlín, Přerov i Vsetín, takže jsem nakonec tady,“ osvětloval mladý útočník situaci po jednom z přípravných utkání na Lapači, z tohoto ohledu to tedy může být pro talentovaného hokejistu zvláštní zápas. To platí také pro gólmana Luboše Horčičku, který strávil na Hané v přerovských barvách celou minulou sezónu. Nyní svými zákroky s úspěšností 87,88% střeží branku Vsetína.

„Ve Vsetíně je bouřlivé prostředí, špatně se zde soupeřům hraje. Určitě nebudeme poslední, kdo tady prohrál,“ nechal se po utkání Vsetín – Ústí nad Labem slyšet trenér hostů Tomáš Mareš. Přerov však nejde do neznámého, vsetínské prostředí dobře zná. Bude pro Zubry tento fakt výhodou? Vše se dozvíme již ve středu 20.9., utkání startuje v tradičních 17:30. Pokud nebudete přímo na stadionu, bude vám k dispozici textový online přenos, případně si za poplatek 90,-Kč můžete koupit přímý přenos na TVCOM.

Partner utkání

Boutique Gurmán najdete na Dolním náměstí v budově Kremlu. Otevřeno je v pondělí až pátek od 9 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin. V sýrárně najdete sýry z Holandska a dalších zemí Evropy. Sýry staré, mladé, kravské, kozí i ovčí. S plísní, s příchutěmi, tučné i nízkotučné. Máme spoustu delikates a vína, například od slavných francouzských herců Pierra Richarda a Gerarda Depardieu. Navštivte náš nový obchůdek, rádi Vás přivítáme!

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Horčička (23. Šurý) – Ostrčil, Frolo, Janáček, Teper, Holomek, Dundáček – Březina, Kucharczyk, Markovič – Vávra, Podešva, Slováček – Vrána, Šilhavý, Hořanský – Finsterle, Pokorny, Karafiát.

Přerov: Šimboch – Novotný, Valenta, Malina, Zbořil, Pala, Gazda – Procházka, Pšurný, Fořt – Plášek, Sýkora, Šlahař – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Š. Kratochvíl, Navrátil.