Valašský hokejový klub pomáhá dětem

Klub • 16.01.2013

Hokej ve Vsetíně? To není jen střílení branek a bavení diváků v ochozech na Lapači. Hráči VHK tentokrát podpořili ZŠ a MŠ Turkmenská a Nemocnici Vsetín. Zástupcům obou institucí předali symbolický šek na 10 000 Kč. Za tyto peníze byly po vzájemné dohodě nakoupeny dětské hry. „Chtěli jsme pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Výtěžek jsme vyčlenili ze vstupného na domácí prosincová utkání a proto jsme rádi, že diváci přišli v tak hojném počtu,“ uvedl jednatel VHK Daniel Tobola, který se společně s hráči zúčastnil setkání s dětmi.

Myšlenka na sympatickou charitativní akci vznikla ke konci loňského kalendářního roku. Ze vstupného z domácích zápasů byla vyčleněna částka 10 000 Kč, kterou zástupci klubu před utkáním s Valašským Meziříčím symbolicky předali ředitelce MŠ a ZŠ Turkmenská Dagmar Šimkové a řediteli Nemocnice Vsetín Martinu Metelkovi. „Po vzájemné dohodě byly za tuto částku nakoupeny především dětské hry, které jsme mohli v pátek 11.ledna osobně předat ve škole dětem a jejich učitelům,“ řekl Tobola.

Za Valašský hokejový klub se setkání zúčastnili hráči Daniel Tesařík a Jan Podešva a členové vedení Daniel Tobola a Libor Forch. „Samotné předání proběhlo ve velmi příjemné atmosféře, děti měly z dárků upřímnou radost a i nám se dostalo milého překvapení a obdrželi jsme namalované obrázky od dětí z dětského oddělení vsetínské nemocnice s hokejovou tematikou,“ poznamenal Daniel Tobola.

Obrázky od dětí jsou nyní umístěny ve vitríně na zimním stadionu. „Při obdarování dětí si člověk zároveň uvědomí, že v životě jsou podstatnější hodnoty než dobře přihrát puk a dávat góly, a tím je především zdraví všech okolo nás,“ zamyslel se Tobola. „Chtěli bychom tímto všem poděkovat - divákům, hráčům a dalším, kteří pomohli realizovat tuto myšlenku, ve které se budeme snažit i nadále pokračovat,“ zakončil jednatel VHK

Autorem fotografií je Jakub Mikuš

Dnes v 18:00 | Muži