Valaši jsou při chuti. Dokáže Kopřivnice odolat?

Redakce • 07.10.2016

Sobotní podvečer bude na Vsetíně opět zasvěcen hokeji. Na Lapač dorazí Kopřivnice, která se proti Valachům vloni nedokázala ani jednou vítězně prosadit. Přijďte si zpříjemnit podvečer na Lapač, čeká na vás příjemná atmosféra, chutné občerstvení nebo fanshop před stadionem, kde můžete zakoupit předměty s klubovou tématikou. Těšíme se na vás 8.10. od 17:30.

Tým z rodného města známého českého malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana se po šesti odehraných zápasech nachází s osmi body na šestém místě tabulky. Hned na začátku sezóny zaskočili Kopřivničtí favorizovanou Porubu, když na jejím ledě dokázali vybojovat vítězství 4:3 po nájezdech. Nevyrovnanost kopřivnických výkonů ale ukázal zápas s Novým Jičínem, který zostudil Kopřivnici sedmi góly. Ta se však dokázala zvednout a vyhrála další dvě utkání proti Opavě a Valašskému Meziříčí. V posledním kole pak hokejisté Kopřivnice přivítali exprvoligový Šumperk a ač byli blízko další senzaci, nakonec v přestřelce podlehli 6:7.

Vsetínský start do sezony je jiný případ. Kromě jednoho výbuchu, kdy si na rozdíl od svého sobotního soupeře nedokázali poradit s porubským mančaftem a dostali na cestu domů šest kousků, předvádí zelenožlutí hokejisté výkony, jaké se od největšího favorita soutěže očekávají. Otázkou je, jak se v opakovaném utkání poperou s šumperskými Draky. Nicméně po přesvědčivém domácím vítězství nad Hodonínem a venkovním debaklu, který udělili Novému Jičínu, se zdá, že vše funguje tak, jak má. I přesto, že z úst obou vsetínských trenérů můžeme často slyšet, že je stále co zlepšovat. To samozřejmě je, vždyť jsme teprve na samém začátku dlouhé sezony.

Nakonec není nic jednoduššího než si na sobotní podvečer nic jiného neplánovat a jít se na vlastní oči přesvědčit, jak se to se vsetínskou aktuální formou má. Určitě půjde o atraktivní duel, v žádném z dosavadních zápasů soupeře nepadlo méně než pět branek, v tom posledním proti Šumperku dokonce bylo k vidění gólů třináct. Vsetín není o nic pozadu, dvacet gólů v posledních dvou zápasech není třeba komentovat. Vše tedy nasvědčuje tomu, že ve vzájemném duelu nebude o góly nouze.

Přijďte podpořit vsetínské hokejisty na jejich cestě za postupem. Sobotní zápas začíná klasicky v 17:30, připraven bude samozřejmě stánek s občerstvením a hlavně fanshop, kde můžete zakoupit všechny nové fanouškovské předměty, které letos do fanshopu přibyly. Pro ty, kteří se nemohou dostavit, bude připraven online přenos.

Sestavy z minulého zápasu:

Vsetín: Hromada - Mojžíš, Chrapak, Janáček, Hryciow, Žák, Bílek – Kucharczyk, Vávra, Kolařík – Vítek, Čuřík, Finsterle – Hořanský, Shiafotdinov, Čech – Zúbek, Šilhavý, Kajaba.

Kopřivnice: Unzeitig (32. Fendrich) – Hoďa, Krutil, Teper, Čintala, Marek, Merenda, Kowalczyk – Kofroň, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Bartošák, Kabeláč, Tomášek, Pargáč, Ollender, Červenka.