V úterý se Vsetín postaví slovenské Skalici

Aleš Koňařík • 30.08.2004

V s e t í n – Poslední zahraniční soupeř prověří vsetínské hokejisty v rámci přípravných zápasů na novou sezónu. V úterý se Vsetín střetne na domácím ledě se slovenským týmem HK 36 Skalica, ve kterém působil i útočník Rostislav Vlach. Tehdy zde přestoupil v půli sezóny 1998/99 a se Skalicí vybojoval třetí místo ve slovenské nejvyšší soutěži.

Skalica loni skončila ve čtvrtfinále, když podlehla Slovanu Bratislava 1:4 na zápasy. Pro letošní ročník bude Skalica počítat s brankářskou akvizicí ze Zlína Petrem Tučkem, který v týmu ovšem nebude jediným příchozím Čechem: do Skalice zamířil i opavský obránce David Galvas. Ve Skalici se dlouho těšili na možný příchod svého nejslavnějšího odchovance Žigmudna Pálffyho, pokud ale nastane avizovaná výluka NHL, budou příznivci Skalice zklamáni. Pálffy se totiž dohodl na působení v pražské Slavii.

Skalica již při měření sil s českými týmy překvapila úřadujícího mistra ze Zlína, když na jeho ledě dokázala zvítězit 3:2, v Třinci však prohrála vysoko 2:6. Následovalo vítězství nad Znojemskými Orly 4:1, další prohra s Třincem 2:3 a debakl ve Vítkovicích 1:10. V posledním přípravném utkání si Skalica poradila s prvoligovou Třebíčí 4:2.

Pravděpodobná sestava HK36 Skalica:

Tuček - Flamík, M. Ivičič, Komárek, Sloboda, Galvas, P. Ivičič, Škadra, Novák - Kocák, Jarolín, Hartmann - Višňovský, Mrena, Liška - Mikuš, Kelner, Čarský - Prošvic, Grill, Malík.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov