V přesilovkách jsme měli dát alespoň dvě branky navíc, má jasno Marek Haloda

Filip Bazala • 19.10.2014

Vsetínští hokejisté nezvládli deváté kolo soutěže před vlastním publikem, které se pochlubilo velmi dobrou návštěvou, ale museli sledovat trápení vsetínského týmu s Přerovem. „Zápas rozhodly naše nevyužité přesilovky. Rozhodně jsme minimálně dvě branky navíc dát měli,“ měl po zápase jasno dvaadvacetiletý bek Vsetína Marek Haloda. Valaši mají do středy co zlepšovat. Přivítají na svém ledě nejlepší obranu soutěže, tedy Techniku Brno.

Vsetínští hokejisté po skalpech Opavy a Valašského Meziříčí čelili obhajobě prvního místa před domácími fanoušky. Zápas se jim však hned od úvodu nedařil. „Přerov má zkušený tým, vletěli na nás hned od první třetiny,“ poznamenal Haloda. Valaši měli v zápase několik možností rozhodnout o své převaze na ledě, ale nabídnuté možnosti nechali ležet. „Ve druhé třetině jsme hráli téměř celou dobu přesilovku, ale nedokázali jsme toho využít, což nakonec rozhodlo,“ litoval bývalý hráč Přerova ve službách Vsetína.

Hostující celek působil hladovějším dojmem, z čehož plynuly i časté fauly svěřenců trenéra Dočkala. Důležité však bylo, že oslabení dokázali ustát, což tým většinou nakopne ještě k urputnějšímu výkonu. „Nemyslím si, že by chtěli vyhrát více než my. Přišlo hodně lidí, kterým jsme chtěli ukázat, že umíme hrát hezký hokej, ale dnes to nějak nevyšlo,“ litoval nad nepovedeným zápasem vsetínský obránce. „Musíme se z toho poučit a do dalšího utkání jít zase naplno bez chyb, které jsme dnes předvedli,“ dodává Marek Haloda.

Načítání

Po zápase měl nakonec větší důvod k radosti přerovský Michal Popelka.

Zobrazit na Instagramu

Jak již víme, k radosti měl po zápase důvod jen Michal Popelka.

Zápas rozhodly nevyužité přesilové hry, které Valachy od začátku soutěže držely. V zápase s Přerovem však Vsetín kromě jedné trefy vyšel naprázdno, což při takovém počtu nabídnutých příležitostí je málo. „Rozhodně jsme měli vstřelit alespoň dvě branky, ale na druhou stranu je třeba říct, že Přerov velmi dobře bránil. Nepustili nás k ničemu, neměli jsme pořádně žádnou šanci. Je ubráněné přesilovky semkly a o to víc hráli lépe,“ uznal kvality soupeře dvaadvacetiletý bek.

Marek Haloda vloni hájil barvy přerovských Zubrů, ale letos se rozhodl pro Vsetín. Vzájemné zápasy jsou tak pro něj vždy speciální. „Právě proto mě to dnes o to více mrzí, že jsme nevyhráli. Ani mně to dnes nešlo, nevím, co se stalo. Špatný zápas vyšel na dnes, příště věřím, že budeme hrát mnohem lépe, zvedneme se a budeme zase vyhrávat.“ Pro Marka Halodu byl zápas speciální i tím, že nastoupil proti svému spolubydlícímu Michalu Popelkovi, který vstřelil branku na 2:1 pro Přerov, když byl na ledě právě i vsetínský obránce. „S Michalem jsme spolubydlící a večer na pokoji budeme mít spolu určitě co probírat.“

Před Valachy je další domácí zápas, který sehrají ve středu na Lapači proti Technice Brno. Bude to jeden ze dvou zápasů, který odehrají Vsetínští na domácím ledě v příštích osmi kolech, jinak čekají svěřence trenérů Jenáčka a Hlobila samé venkovní tripy. „Proti Technice musíme hrát jednodušeji, více střílet, tlačit se do brány a nevymýšlet zbytečné nahrávky navíc. Pokud se nám ty jednoduchosti budou dařit, pak si můžeme dovolit i věci, jako je krása,“ má jasno o hře v dalším utkání Marek Haloda.