V pondělí očekávám velkou návštěvu, říká před čtvrtým čtvrtfinále David Vítek

Václav Trávníček • 02.03.2014

Velký kámen spadl v sobotu večer ze srdce všem fanouškům vsetínského hokeje. Valaši ve čtvrtfinálové sérii s Opavou prohrávali už 0:2 na zápasy a třetí duel hostil soupeř ze Slezska. Nelehká situace? Určitě. Vsetín ji ale zvládl na výbornou. Ustál dvě pětiminutová oslabení, trpělivým výkonem sebral z opavského ledu vítězství 4:2 a vrátil sérii zpět na Lapač. Čtvrté čtvrtfinálové klání je na programu v pondělí od 17:30. „Očekávám velkou návštěvu, která nám pomůže domácí utkání vyhrát,“ uvedl útočník David Vítek.

Vysoký forvard sledoval sobotní zápas od 26. minuty už jenom z hlediště. Důvod? Jeho kontakt s domácím Měchem rozhodčí Held a Kika posoudili jako zásah do oblasti hlavy a krku a k nelibosti hostujících hráčů i fanoušků udělili Vítkovi trest 5 minut + do konce utkání. „Já už nevím, co na tohle říct,“ kroutil hlavou vsetínský útočník.

„Mnohem horší faul byl podle mne od Josefa Tichého na Pepíka Daňka, to byl jasný faul na hlavu. Tichý ale nebyl ani vyloučen. Potom do mě narazí opavský hráč a já vlastně udělám faul. Chtěl bych vidět video,“ zlobil se Vítek, který se připojil k dlouhodobé kritice sudích napříč druholigovými týmy. „Takové zápasy play-off by podle mě měli pískat prvoligoví rozhodčí,“ řekl.

Jízdní řád čtvrtfinále (hraje se na tři vítězná utkání):

Opava - Vsetín 4:3sn

Vsetín - Opava 4:5p

Opava - Vsetín 2:4

Vsetín - Opava, pondělí 3. března v 17:30

Opava - Vsetín, středa 5. března v 18:00

Stejný trest jako Vítek pak v závěru vyfasoval i obránce Lukáše Vrba, jenž za katr putoval v čase 55:15. Valaši v té době po brankách Ambruze, Zúbka a právě Vrby drželi vedení 3:2, ovšem druhý gól Slezanu padl nedlouho před Vrbovým vyloučením. Domácí byli na koni. „To, že jsme obě dlouhá oslabení ustáli, byl klíčový moment celého zápasu,“ byl si vědom David Vítek. Ten v civilu na tribuně prožíval téměř muka, neboť do nervy drásající bitvy nemohl zasáhnout. „To pro mě bylo mnohem horší, než když jsem byl v poli, měl jsem nervy až do konce zápasu,“ přiznal. „Chudáci trenéři, kteří vlastně celé utkání stojí na lavičce.“

Jak se vyvíjí další čtvrtfinálové série?

LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek 1:2 (8:1, 6:7p, 2:3)

RT TORAX Poruba – SHK Hodonín 2:1 (2:1, 1:4, 5:2)

HC Zubr Přerov – VSK Technika Brno 2:1 (4:1, 4:0, 3:4sn)

Valaši ovšem i díky skvělému výkonu brankáře Plška nelehkou situaci zvládli a taktickou bitvu zvládli na výbornou. „Věděli jsme, že musíme vyhrát, jinak máme konec sezóny. Také jsme ale věděli, že když budeme hrát to, co máme, můžeme uspět,“ prozradil Vítek a pochválil své spoluhráče za výkon. „Trenéři před utkáním vyměnili brankáře a Lukáš Plšek zachytal výborně. Všichni, kteří byli na place, tam nechali maximum.“

Po vítězné sobotě se ale začíná opět nanovo. Vsetínští snížili stav čtvrtfinálové série na 1:2 a pokud chtějí pomýšlet na vyšší mety, musí nyní Opavu dvakrát porazit. Nejprve v pondělí doma, poté ve středu u polských hranic. Na nejbližší utkání už VHK zahájil důkladnou přípravu. „Připravujeme se tak, abychom další zápas vyhráli. Víme, že když prohrajeme, žádný další už nebude. Očekávám velkou návštěvu, která nám pomůže domácí utkání vyhrát,“ zakončil David Vítek.