Tvrdá hra a potyčky k play-off patří, ví střelec první branky František Zúbek

Filip Bazala • 25.03.2015

Vstřelil první branku a zlomil tak špatnou bilanci s Přerovem, kdy vsetínští hokejisté ani jednou nedokázali neinkasovat jako první. Srdnatý výkon slovenského útočníka okořenil i pěstní souboj s Petrem Sakrajdou. „Emoce jsou v play-off vypjaté. Tvrdá hra a pěstní souboje k tomu také patří,“ sděluje už s radostí ve tváři František Zúbek. Valaši dokázali po vítězství 3:1 srovnat stav série a finále se tak znovu vrací do Přerova. Jisté je i to, že se bude ještě jednou stěhovat na Lapač a to v sobotu 28.3.

Františku, s čím jste šli do druhého finálového zápasu?
Měli jsme jasný cíl a to zvítězit.

První finále se moc nepodařilo. K čemu vás před druhým zápasem nabádali trenéři?
Nabádali nás, abychom hráli více důsledně, nevypustili žádnou situaci na ledě, hráli každý puk, každý souboj na 100%. Myslím si, že se nám to dařilo plnit velmi dobře.

Tvrdá hra přinesla i řadu vyloučení na vaší straně. Nebylo to trochu riziko při výborné produktivitě soupeře?
Vyloučení k tvrdé hře patří. Myslím si však, že něco rozhodčí pískat ani nemuseli, ale stalo se. Naštěstí se nám podařilo oslabení dobře ubránit a dotáhnout zápas do vítězného konce.

Omluva fanouškům – sektor D

Vedení klubu se omlouvá všem našim fanouškům, kteří si zakoupili na včerejší utkání vstupenku na sezení do sektoru D a bylo jim znemožněno sledovat ze svého místa zápas díky bezohlednému a agresivnímu chování některých příznivců hostujícího týmu, kteří bohužel nerespektovali téměř žádná pravidla. Jsme připraveni Vám tuto škodu příp. kompenzovat či nahradit (tel. 774 711 137). Na sobotní utkání budou připravena taková opatření, aby se tato situace již neopakovala. Děkujeme za pochopení a ještě jednou se omlouváme.

Jak byla pro tým důležitá vaše první branka?
Sehrálo to velkou roli, protože letos pokaždé první branku vstřelil vždy Přerov. Nám se to nepodařilo ani jednou až do druhého finálového zápasu. V předchozích zápasech to pro nás byla velká nevýhoda. Soupeř se vždy z vedení dostal hodně na koně. Ty zápasy jsme bohužel prohráli většinou už v první třetině. Dnes se nám to konečně podařilo a pomohlo nám to.

Co způsobilo pěstní potyčku s Petrem Sakrajdou?
Situace byla taková, že jsem byl před bránou Vojtka v šanci, gólman proti mně vystartoval a já upadl na jeho hokejku. Když byla přerušená hra, tak přijel Sakrajda a dal mi zezadu krosček, což je po přerušení zákeřná věc, která by se dělat v tu chvíli neměla. Proto jsem vstal a pustil se do něj.

Bylo to čistě kvůli tomu nebo jste i cítil, že je třeba vyburcovat mužstvo a fanoušky?
Dá se to i takto říct. Možná to pomohlo, možná ne, ale takové věci k play-off běžně patří. Určitě to nemyslím tak, že se musíte pobít za každou cenu, ale tentokrát to tak vyústilo z průběhu zápasu. Ty emoce v play-off jsou jinde než v sezoně, zvlášť když se hraje finále.

Autobusem do Přerova! Podrobnosti zde

Hrál jste někdy před tak skvělou kulisou?
Ne, to jsem opravdu nehrál. Hrát na Lapači ve Vsetíně je jedinečná věc. Atmosféra zde opravdu stojí za to.

Ve čtvrtek vás čeká třetí finále. Jak na Přerov, abyste znovu neutržili znovu vysokou porážku?
Musíme v tom zápase předvést znovu takový výkon, jaký jsme předvedli na Lapači. Také se pokusit vstřelit konečně první branku i na jejich ledě.

Co síly, jsou ještě?
Máme jich dost.