Trenér juniorů Pavel Augusta hodnotí uplynulou sezónu: Tým byl ještě herně nevyzrálý, říká

Jiří Kubják • 27.05.2010

Junioři Valašského hokejového klubu se s trenérem Miroslavem Kubo připravují na novou sezónu. V té minulé se pod vedením Pavla Augusty a Jaroslava Plachtoviče pokusili postoupit zpět do extraligy, ale plán jim nevyšel. Cíl pro následující ročník je tedy nasnadě. „Byly myšlenky, že první ligou hráči projedou jak nůž máslem, ovšem bohužel. V soutěži hrálo i několik družstev, která nám vyloženě neseděla a to se potom odráželo i na výsledcích,“ vrací se k uplynulé sezóně Pavel Augusta.

Trenére, hlavním cílem bylo dostat klub zpět do juniorské extraligy, ovšem hned první zápas skončil vysokou porážkou 2:8 od Třebíče. Nebylo družstvo až příliš přemotivováno?
Nebylo přemotivováno, bylo to tím, že ti kluci ještě nebyli herně vyzrálí. Ovšem tím, jak hráči moc chtěli, se nedařilo a proto se vstup do sezóny nepovedl.

Výkony během prvního měsíce soutěže byly jako den a noc. Po vysoké výhře nad Uherským Hradištěm 11:2 jste v následujících zápasech uhráli pouhý jede bod. Čím to bylo, že tým najednou přestal střílet branky?
Příčina spočívala v tom, že je zde velký rozdíl mezi extraligou a první ligou juniorů. Jak jsem naznačil v předešlé odpovědi, mužstvo bylo herně nevyzrálé. Byly myšlenky, že tou první ligou hráči projedou jak nůž máslem, ovšem bohužel. V soutěži hrálo i několik družstev, která nám vyloženě neseděla a to se potom odráželo i na výsledcích.

Naopak od poloviny listopadu do poloviny prosince jste poráželi jeden tým za druhým. Na čem tým především zapracoval?
Zapracovali jsme především na komunikaci s hráči, zjistili jsme, co na které patří, na některé bič, na některé cukr. Tím to začalo fungovat. Kluci si našli k nám trenérům takovou správnou cestu a bylo to úplně perfektní.

Slova zřejmě padla na úrodnou půdu. Nicméně tým se okolo Vánoc scházel při trénincích v celkem malém počtu...
Je to pravda, do té doby jsme měli tři pětky. Po Vánocích jsme pouštěli hráče ročníku 1989 do mužů, (viz. Sýs, Plachtovič, Farda, Kapr) poté se to na dvě formace hůř hraje. Pomáhal nám i starší dorost Luboše Jenáčka, což už bylo na zalepení díry.

V této sezóně měl obrovskou fazónu i Petr Hromada, jenž vychytal čtyři krát čisté konto. Souhlasíte?
Určitě, Petr Hromada je velice zkušený, dobrý golman, který má budoucnost před sebou. Je na něm, jak to vše zvládne. Během sezóny se dostal o A-týmu, kde dělal dvojku Lukáši Plškovi. Jednoznačně je Petr Hromada jeden z nejlepších brankářů na Vsetíně.

Černou kaňkou ve výsledcích je kontumovaný výsledek 5:0, kdy vaše mužstvo nedorazilo na zápas do Frýdku - Místku. Z jakého důvodu se tak stalo?
V tomto závěru sezóny už jsme neměli hráče. Jedna pětka byla u mužů a na zápas musí přijet minimálně devět hráčů. My jsme jich měli přesně devět, ovšem pokud by se náhodou někdo zranil, tak by bylo zbytečné jezdit na zápas, proto jsme se rozhodli výsledek kontumovat i z toho hlediska, že nám už tehdy prakticky o nic nešlo. Postup byl v nedohlednu.

Do nadcházející sezóny vstoupí vsetínští junioři jistě se stejným cílem, jako v té minulé - postup do extraligy. Na kolik se obmění kádr?
Samozřejmě budeme chtít být na prvním místě, abychom mohli bojovat o extraligu. Zatím nám ovšem chybí několik hráčů. Trénuje nás čtrnáct patnáct kluků, tak čekáme, zda někoho získáme ještě z klubů tady poblíž Vsetína. Pevně věřím, že někdo příjde.

Na lavičce juniorů vás vystřídal Miroslav Kubo. V jaké funkci vás mohou vsetínští fanoušci vidět v další sezóně?
Budu působit jako asistent trenéra u juniorů, poté budu i kustodem u A-týmu.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno