Trenér Juraj Jurík: Nástup do utkání byl katastrofální

Michal Kubáň • 14.09.2009

Příznivci vsetínského hokeje prožili tento víkend nepříjemnou sprchu v podobě porážky A-týmu s nováčkem 2. ligy z Frýdku-Místku. Ovšem ani ten největší pesimista by nepočítal s drtivou porážkou juniorů, kteří v úvodním zápase podlehli Třebíči 2:8. Vsetínští totiž během tři a půl minuty dostali čtyři branky. „Z těch prvních čtyř šancí nám dal soupeř čtyři branky a to dneska úplně nalomilo celý zápas a prakticky rozhodlo o výsledku," prohlásil po zápase zklamaný trenér vsetínských juniorů Juraj Jurík.

Opatrný úvod do prvního mistrovského utkání sezóny se Valachům nevyplatil. Třebíčský Křenek střelou po ledě prostřelil Hromadu, a zahájil tak velkou kanonádu hostů. V rozmezí tří minut totiž hosté nasázeli Vsetínu čtyři branky a proměnili plány trenéra Juríka v popel. „Chtěli jsme se vyvarovat chybám v obraně a zamezit tomu, abychom dostali branku v oslabení. To se nám vůbec nepodařilo.“

Další branku přidal třebíčský Vítek a dvě branky přidal Dočekal. V 9. minutě utkání svítil na světelné tabuli nelichotivý stav 0:4. Brankář Hromada odjel na střídačku. Vystřídal jej jeho zástupce Adam Kurtin, který to neměl ani v následujících momentech hry vůbec jednoduché. Hráči Horácké Slavie Třebíč totiž procházeli vsetínskou obranou jako nůž máslem.

„Nečekaně skvěle nám vyšel úvod. Když vedete hned od začátku 0:4, tak se vám pak hraje lépe. Na domácích bylo vidět, že je to hodně zaskočilo,“ shrnul rozhodující faktory utkání trenér hostů Pokorný. Přesto se Valaši nevzdali a ve druhé třetině se pokusili zvrátit stav. Velké šanci měl na hokejce obránce Kapr, ale minul. Následně Plachtovič v přesilovce trefil jen dobře chytajícího Wolfa. Po několika šancích Vsetína vymetl horní růžek branky Zábojník a snížil stav utkání na 1:4. Povzbudivý silný vítr zavál do vsetínských plachet. Ne nadlouho.

Pevná obrana soupeře a vlastní chyby domácích hráčů pomohly hostům z Vysočiny udržet stav utkání. „V některých momentech to vypadalo, že bychom se mohli ještě vrátit do zápasu, ale po vlastních chybách jsme soupeře opět posadili na koně. Tomu se musíme v příštích zápasech vyvarovat,“ prohlásil Jurík. Výkyvu ve hře vlastního týmu ve druhé třetině si povšimnul i Pokorný. „Ve druhé třetině jsme byli strašně nedisciplinovaní a jenom zázrakem jsme třetinu uhráli 2:3. Musel jsem k hráčům promluvit v kabině, aby si na nedisciplinovanost dali pozor.“

Zábojníkova branka však nenastartovala obrat. Třebíčský Dočekal si o minutu později projel sám obranou domácích a zvýšil na 5:1. Následně ve vlastním oslabení ve třech ujel Kadela a zvýšil na 1:6. „Přesilovky dneska rozhodly, “ prohlásil po zápase Jurík. Valaši v přesilovkách obdrželi dvě branky a stejný počet vsítili. Tři minuty před koncem druhé části Lukáš Matula, který hrál předchozí den za A-tým, posunul puk na Zábojníka, jehož dělovku od modré usměrnil pod horní tyčku Martyčák. Třebíč zareagovala brankou Vondráčka a ve třetí části upravila kosmeticky na konečných 8:2.

V dalším zápase přivítají vsetínští junioři na domácím ledě Šumperk. „Viděl jsem na internetu, že hráli v průběhu letní přípravy turnaj. Sehráli rovněž vyrovnané utkání s Přerovem, který jsem viděl hrát na vlastní oči proti jinému soupeři. Šumperk jsem ale naživo hrát neviděl. Takže moc nevíme, co můžeme od soupeře očekávat," prohlásil o pátečním soupeři Jurík, jemuž se zranil v utkání Plachtovič. „Ještě nevíme, jaká je diagnóza, ale má něco s ramenem.“ Valaši i po nevydařeném utkání nevěší hlavy. „Chtěli jsme vstoupit do sezóny tak, že na domácím kluzišti vnutíme soupeři svůj styl. To se dneska nepodařilo. Budeme se muset z toho nějak ponaučit. V dalším utkání chceme, abychom právě my drželi otěže od toho zápasu.“