Trenér Hlobil: Chceme postoupit. Ale bez letní dřiny to nejde

Václav Trávníček • 29.05.2015

Suchá příprava vsetínských hokejistů je v plném proudu. Valaši se pod vedením trenérů Hlobila a Jenáčka připravují na sezonu, na jejímž konci by chtěli slavit postup do 1.ligy. „Kluci k přípravě přistupují velice zodpovědně, chtějí navázat na loňský úspěch. Mají ambice se posunout dál,“ potvrzuje Viktor Hlobil. „Chceme být silnější než loni, takže také sháníme posily,“ říká vsetínský lodivod.

Jak příprava probíhá?
Trénujeme pětkrát týdně. Začínáme většinou kolem osmnácté hodiny. V pondělí střídáme tartan ve Zbrojovce a zimní stadion, v úterý chodíme do tělocvičny na Sychrov. Ve středu jsme tradičně na hřišti v Janové a ve čtvrtek trénujeme buď v okolí zimního stadionu nebo běháme na Žabomšku. A v pátek chodíme k Pepovi Mikešovi na kickbox. O víkendu mají hráči volno.

Jde všechno podle plánu?
Zatím ano. Kluci k přípravě přistupují velice zodpovědně, chtějí navázat na loňský úspěch. Mají ambice se posunout dál a vědí, že bez tréninku a letní dřiny to nejde.

Rýsují se nějaké změny v kádru?
Chceme být silnější než loni, takže sháníme posily a s některými hráči jsme předběžně domluveni. Ale dokud nejsou podepsané smlouvy, nemá cenu o tom mluvit. Vše je v jednání.

Přípravné zápasy Vsetína před novou sezonou:

11.8. Šumperk - Vsetín
13.8. Opava - Vsetín
18.8. Vsetín - Šumperk
25.8. Vsetín - Opava
27.8. Vsetín - Poruba
4.9. Vsetín - Nový Jičín
8.9. Poruba - Vsetín

Po jakých typech hráčů se ohlížíte?
David Hrazdira dělá přípravu v mateřském Zlíně. Rádi bychom ho měli ve svých řadách, ale přejeme mu, aby se dostal do extraligy. Pokud se tak stane, budeme za něj hledat náhradu. Stejně jako za Ondru Slováčka, který je hráč Vítkovic a připravuje se individuálně. Jinak bude mužstvo z větší části stejné jako loni. Doplnit bychom ho chtěli o nějaké kvalitní obránce. I když si uvědomujeme, že to není snadný úkol.

Kromě Hrazdiry a Slováčka tedy není nikdo na odchodu?
Ne. Jsme domluvení, že zůstanou všichni hráči z loňského kádru.

Platí to i pro veterána Radima Tesaříka?
Radim na konci loňské sezony řekl, že určitě chce v kariéře pokračovat. Má individuální plán. Je to zkušený hráč a ví, jak se připravit na sezonu. Připojí se k nám, až budeme na ledě.

Jak vypadá situace kolem brankáře Petra Hromady, kolem kterého kroužil extraligový Zlín?
Stoprocentní to není, ale na devadesát devět procent by Petr měl zůstat. V úterý dělá státnice na vysoké škole a hledá si práci s tím, že zůstane ve Vsetíně. Kdyby měl práci, do vyšší soutěže by nemohl, limitovala by ho.

Jak by mohla vypadat 2.liga v nové sezoně:

Model Žďár - tři skupiny po 10 účastnících

Západ: Sokolov, Klášterec n/O, Klatovy, Děčín, Bílina, Řisuty, Jablonec, Trutnov, Vrchlabí, Kobra Praha.
Střed: Žďár n/S, Pelhřimov, Havlíčkův Brod, Tábor, Písek, Jindřichův Hradec, Brno, Mor. Budějovice, Kolín, Nymburk.
Východ: Břeclav, Hodonín, Vsetín, Kopřivnice, Nový Jičín, Karviná, Opava, Poruba, Frýdek-Místek, Val. Meziříčí.

Herní model: 4x každý s každým - 36 zápasů

Model Trutnov - pět divizí po 6 účastnících

Divize Západ: Sokolov, Klášterec n/O, Bílina, Řisuty, Děčín, Klatovy.
Divize Střed: Jablonec, Vrchlabí, Trutnov, Kobra Praha, Kolín, Nymburk.
Divize Jih: Tábor, Písek, Jindřichův Hradec, Žďár n/S, Pelhřimov, Havlíčkův Brod.
Divize Morava: Brno, Hodonín, Břeclav, Val. Meziříčí, Vsetín, Mor. Budějovice.
Divize Slezsko: Poruba, Opava, Karviná, Kopřivnice, Nový Jičín, Frýdek-Místek.

Herní model Morava a Slezsko: 4x každý s každým v divizi + 2x každý s každým napříč divizemi, celkem 32 zápasů

V současné době se probírají dva návrhy podoby soutěže pro nádcházející sezonu. Je vám bližší „model Žďár“, nebo „model Trutnov“?
Víc nám vyhovuje model, který navrhuje Žďár nad Sázavou. Hokej se přece hraje pro diváky. Kdyby se mělo hrát podle trutnovského modelu, měli bychom domácí zápas snad jedenkrát za čtrnáct dní. Místo toho, aby šla liga nahoru, by tímto krokem šla strašně dolů. Takže se přikláníme ke žďárskému modelu s tím, že budeme navrhovat, aby se začalo o týden dřív a v soutěži byl i nějaký volný víkend. Extraliga má reprezentační přestávky, zatímco my hrajeme nonstop. Hráči přitom chodí do práce nebo do školy. Chceme, aby měli nějaké volno a měli čas na sebe a na rodinu.

V přípravných zápasech změříte síly mimo jiné s týmem Šumperku. Chcete otestovat, jak byste případně obstáli v prvoligové konkurenci?
Určitě. S prvoligovým klubem jsme se snažili sehrát přípravný zápas už loni. Jenže to nevyšlo, všichni už měli plno. Chceme si ověřit, jestli bychom na to měli. Je to sice příprava, ale i tak budeme aspoň částečně vědět, na čem jsme.

A co říkáte na velkolepé ambice Frýdku-Místku?
Chceme se letos dostat do kvalifikace o 1. ligu a kdyby se zadařilo, tak postoupit. Frýdek-Místek bude ale oříšek. Do kádru přivedl spoustu kvalitních hráčů. Uvidíme, nakolik si to tam sedne, nebo ne. Každopádně alespoň bude na druholigové mapě další kvalitní mančaft.