Starší dorostenci pohostí Rebely a Pardubice. Juniory prověří Jestřábi a Opava

Filip Bazala • 23.02.2012

Další zápasy mládeže jsou tady. Junioři Vsetína jsou formou na vzestupu a v domácím utkání proti Prostějovu by měli bodovat, ale výsledek se dozvíme až v neděli. Předtím ještě svěřenci trenéra Weintritta zkusí porazit Opavu na jejím ledě. Starší dorostenci vedou skupinu B a na cestě do play-off už jsou velmi blízko u jeho brány. Zbývá pět utkání a první z nich odehrají v pátek doma proti Pardubicím. O den později si to svěřenci trenéra Jenáčka rozdají s havlíčkobrodskými Rebely. Mladší dorost pohostí Přerov a poté zavítá do Vítkovic.

8. místo, 30 bodů, skóre 126:112

Aktuální pohled na tabulku 1. ligy juniorů

Junioři v posledních čtyřech zápasech získali z osmi možných šest bodů a výrazně se odrazili ode dna. Klidní být stále nemohou. V dalších zápasech narazí na celky z vyšších pater tabulky a bodovat nebude jednoduché. První utkání je čeká na ledě Opavy, která sídlí na třetí příčce se sedmatřiceti body. Ve třech letošních vzájemných utkáních byla Opava dvakrát úspěšnější, když Vsetín ve druhém zápase porazila na vlastním ledě 7:5 a poté i na Lapači poměrem 3:5. Vsetín zvítězil jednou v prvním střetnutí na Lapači 7:1. Poslední vzájemné střetnutí v základní části se hraje v pátek v Opavě od 14:00.

Druhý zápas vsetínských juniorů je naplánován na neděli, kdy od 16:15 přivítají Valaši Prostějov. Jestřábi drží šestou pozici s třiatřiceti body, takže tabulka je velmi vyrovnaná. V letošních vzájemných zápase se v prvním Vsetín musel smířit s porážkou 4:3, ve druhém zápase na vlastním ledě remizovali 3:3 a v posledním střetnutí zelenožlutí vyloupili Prostějov poměrem 6:3. Přijďte podpořit naše juniory svou přítomností v hledišti.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Svoboda - Valentík, Štrbík, Medvedev, Klimek, Koutník, Šiafutdinov, Kývala, Kašajev, Žabčík, Kohout, Boháčik, Zuzaník, Neuwirth, Tobola, Báchor.

HC Slezan Opava: Kober - Faksa, Bendík, Trčka, Vaněk, Březina, Svoboda, Koschatzký, Havlíček, Baďura, Gulda, Džemla, Otipka, Lichý, Chvěja, Mosler.

LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel, Kyša, Stejskal, Dufka, Očenášek, Mašek, Zachar, Zapletal, Konečný, Pezda, Matoušek, Tomiga, Skácel, Prokop, Jurník, Sekanina, Štindl, Stloukal.

II. část sk. B, 1. místo, 63 bodů, skóre 148:137

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Pět utkání do konce druhé části extraligy staršího dorostu mají před sebou vsetínští mladíci. Ti se po devětatřiceti utkáních nachází na první příčce skupiny B a s největší pravděpodobností narazí v play-off na Třinec nebo Spartu Praha. Nyní je čekají Pardubice, které se pohybují na sedmé pozici s dvaačtyřiceti body. V prvním vzájemném zápase na ledě Pardubic Valaši dokázali zvítězit poměrem 2:3, když v dvaapadesáté minutě vsítil vítěznou branku Neuwirth. Perníkářům se nedaří. Z posledních dvanácti zápasů prohráli jedenáct a zelenožlutí na vlastním ledě budou jasnými favority. Zápas se hraje v pátek 25. 2. 2012 od 13:00.

O den později se na Lapači představí Rebelové, ale nikoliv ti muzikáloví, nýbrž starší dorostenci Havlíčkova Brodu. Havlíčkobrodští s dvaapadesáti body jsou těsně pod čarou, nad níž je zajištěn postup do play-off. Rebelové tak potřebují každý bod a na Lapači budou mít o motivaci postaráno. V prvním vzájemném střetnutí vsetínští na ledě v Brodě podlehli domácím až na nájezdy, kdy vítězný nájezd proměnil Kuchta. Valaši mají velkou fazónu a na domácím ledě budou jistě favority. Zápas se hraje v sobotu 26. 2. 2012 od 11:00. Přijďte podpořit naše starší dorostence!

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Svoboda - Hajda, Žabčík, Hryciow, Vašíček, Zuzaník, Ščotka, Zvonek, Surý, Neuwirth, Forch, Stodůlka, Helešic, Kuchařík, Grygar, Šiafutdinov.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Stibůrek – Kalous, Kracík, Kubín, Petira, Pilný, Procházka – Bureš, Hlaváček, Chvojka, Kysela, Moravec, Polák, Schneider, J. Veselý, Zelinger, Žemlička.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Novák - Brebera, Chlubna, Dundáček, Dvořák, Krajcigr, Krajhanzl, Kuchta, Kundrát, Křípal, Meloun, Mendl, Mozr, Mäki, Polák, Voplakal.

7. místo, 38 bodů, skóre 106:135

Aktuální pohled na tabulku ELIOD extraligy mladšího dorostu

Mladší dorost si vede vskutku skvěle. Poslední tři zápasy neztratili ani bod a věřme, že si svou formu přenesou i do dalšího utkání, které je na pořadu ve čtvrtek. Valaši od tří hodin pohostí poslední Přerov. Vzájemná bilance vyznívá jasně pro domácí, kteří Zubry v sezoně ve třech utkáních porazili postupně 6:3, 12:1 a 4:0. Podaří se jim to i napočtvrté? To zjistíte, když dorazíte do hlediště našim mládežníkům zafandit.

Po souboji s posledním týmem čeká na Vsetín v neděli souboj se druhým celkem. Valaši zavítají do Ostravy na led Vítkovic, které mají na kontě třiasedmdesát bodů a pouze tři porážky. Proti jasnému favoritovi Valaši letos bodovali pouze jednou, ale v ostatních utkáních padli (4:5sn, 2:13, 1:5). V Ostravě mohou vsetínští jen překvapit a tak je nemusí tížit před zápasem žádná tíha na svědomí. Utkání se hraje v neděli 26.2. od 13:00.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Bechný - Dubnický, Grygar, Haničák, Hořanský, Janošek, Januška, Kovář, Mikula, Pisklák, Riška, Světlík, Svozílek, Tydlačka, Vítek, Weintritt, Ščotka, Škrabánek.

HC Zubr Přerov: Gottwald - Hradila, Daniš, Žůrek, Metelka, Jančařík, Smolka, Blahunek, Kubíček, Vlach, Pochyla, Tomaník, Weintritt, Nossek, Bochňák, Matlocha, Podepřel, Novák, Válek.

HC Vítkovice Steel: Wanecki - Adamík, Charvát, Fajkus, Krenželok, Puzič, Rudl, Šendera - Kafka, Korec, Malina, Slánský, Stoklásek, Stránský, Trčka, Volný.