Starší dorostenci míří do Kladna

Filip Bazala • 16.12.2011

Už dnes po obědě se začne pro vsetínské starší dorostence druhá část základní části, ve které budou bojovat ve skupině B o první čtyři příčky, jenž znamenají play-off. Poté co v posledních zápase několikrát zvítězili si zajistili dobrou výchozí pozici s devětatřiceti body a jsou na druhém místě. Jako první je čeká výlet do Kladna, kde vyzvou postupně HC Kladno a poté PZ Kladno. Prodlouží Valaši svou šňůru neporazitelnosti?

II. část sk. B, 2. místo, 39 bodů, skóre 102:107

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu sk. B

Starší dorostenci mají za sebou první část základní části, ve které ji jen o fous utekly postupové příčky do skupiny A. S devětatřiceti body, ale patří na špici tabulky skupiny B a pokud se jim bude dařit jako v posledních utkáních, měli by si postup do play-off uhlídat, ale ještě brzo dělat závěry, jelikož naše mladíky čeká spousty utkání. Ve skupině B se Vsetín potká se soupeři z celé republiky. S nejlepší výchozí pozicí vstupuje do druhé části tým Litvínova se čtyřiceti body. Třetí v tabulce je soupeř Valachů ze skupiny východ Olomouc. Osmatřicet bodů mají čtvrté Pardubice. O dva body méně mají pražské Letňany. Pětatřicet bodů to je vizitka Havlíčkova Brodu. Dále zde máme Kladno, Slavii, Mladou Boleslav, Jihlavu, Havířov a PZ Kladno.

První zápas druhé části čeká Vsetín venku a to na druhé straně republiky v Kladně. Rytíři se třiceti body a skórem 86:106 se do skupiny A neprobojovali a nutno říct, že skupinu měli velmi těžkou. Podobně jako Vsetín. Nyní stojí proti sobě a půjde o hodně, jelikož chytit dobrý začátek je to hlavní. Zelenožlutí srší skvělou formou a poté co porazili venku Vítkovice si určitě věří na kohokoliv. To Kladno už dlouho nevyhrálo a proti Vsetínu se budou chtít chytit. Zápas se hraje v pátek od 13:30 v Kladně.

Druhé klání čeká na vsetínské mladíky také v Kladnu proti celku PZ Kladno. Domácí jdou do druhé části s pouhými šesti body a skórem 70:207. Valaši by tak měli být jasnými favority, ale stát se může leccos a soupeře bude třeba hlavně nepodcenit. To si určitě uvědomuje i hlavní kouč Luboš Jenáček, který své svěřence dozajista svědomitě připraví. S PZ Kladnem se Vsetín střetne v sobotu od 14:30.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Svoboda - Grygar, Hajda, Helešic, Hrňa, Hryciow, Kohout, Neuwirth, Stodůlka, Surý, Vašíček, Zuzaník, Zvonek, Ščotka, Šiafutdinov, Žabčík.

HC Kladno: Kaňka - Seidl, Jirák, Čejka, Habrdla, Bunda, Křepelka, Kružík, Šilhavý, Christl, Špaček, Novák,Hoffmann, Hierman, Potekhin, Paták, Matula, Janele, Hulcr, Horák.

PZ Kladno: Černý - Větrovec, Himl, Procházka, Dorociak, Dolejší, Bakula, Hanuš, Krpelan, Dolgoš, Fiala, Macháček, Veselý, Zíma, Rajter, Kobes, Marks.