Starší dorost o víkendu řádil, do tabulky si připsal pět bodů. Předvedli jsme, co umíme, říká útočník Kajaba

Michal Veselý • 04.10.2009

Konečně. Starší dorost ukázal svůj potenciál. Jenáčkovi hoši si ve víkendovém dvoukole vyšlápli na první i druhé mužstvo tabulky, čímž zamotali boj o první čtyřku, která zaručuje postup do vyřazovacích bojů. „V dalších zápasech bychom to měli potvrzovat a dohnat ztrátu na čelní týmy tabulky,“ burcuje na dálku své spoluhráče útočník René Kajaba.

V posledním dvoukole jste získali 5 bodů, jste spokojeni?
Určitě jsme spokojení protože s týmy, které jsou první a druzí v naší tabulce, tak s nimi vyhrát už svědčí o tom že náš tým není vůbec špatný.

Jak vypadal zápas s Vítkovicemi?
Už když jsme přišli na rozcvičku trenér nám říkal různé věci k zápasu a také zmínil že Vítkovice ještě neprohráli a porazit lídra tabulky by nebylo vůbec špatné, to byl důvod se nahecovat do zápasu. Ale s Vítkovicemi jsme začali velice špatně, protože jsme dostali už ve druhé minutě gól na 0:1.Třetinu jsme prohráli 0:2 a o přestávce v šatně jsme si řekli, že jim to nedáme jen tak a pořadně jsme zabrali a vyšlo nám to. Byl to vyrovnaný zápas a stačila malá chyba a mohlo být po zápase. Tento zápas určitě rozhodly přesilovky a oslabení. V tomhle zápase nás velice podržel gólman který měl velice výrazné zákroky a vychytal i důležité uniknutí protihráčů.

A zápas s Olomoucí?
S Olomoucí to byl vyrovnaný zápas už od začátku kdy po první třetině byl stav 0:0, pak jsme dali gól a hrálo se hned lépe jenom, že jsme minutu a pul do konce druhé třetiny udělali faul a byly jsme potrestáni. V poslední třetině obránci nedokázali vyhodit puk a protihráčovo nahození na naší bránu se jim vyplatilo i po velké chybě gólmana. Potom Poděs vyrovnal když vyjel s rohu a od tyče dal gól. Stav byl 2:2 a chtěli jsme zápas dohrát, abychom jsme měli alespoň ten jeden bod. V prodloužení se nám podařilo využít přečíslení dva na jednoho a Slováček rozhodl o vítězi utkání.

Jak se ti hraje v útoku s Podešvou a Kozákem?
S Poděsem a Kozákem jsme hrály už minulý rok a jsme už velice sehraní, víme kde kdo je a v útočné třetině si dokážeme vytvořit dobré šance. Utkání bereme důležitě, protože jako první lajna týmu by jsme měli být oporou.Velice nám na ledě pomáhá když po sobě řvem, nejsou to žádné sprosté slova ale jen obyčejné jeď tam, mám, záda, posuň a tak o sobě víme velice dobře.

Myslíš, že vás poslední výsledky nastartují? Jaké máte ambice?
V posledním dvoukole jsme předvedli že něco umíme. A v těch dalších zápasech bychom to měli potvrzovat a dohnat ztrátu na čelní týmy tabulky, abychom jsme se dostali do play off.