Spanilá jízda končí

Michal Kubáň • 30.08.2002

V s e t í n - K semifinálovému boji v Tipsport cupu zavítali na vsetínský led Znojemští Orli. Vsetínský tým po celý zápas dotahoval. Největší momenty přinesla třetí třetina, kdy padly čtyři góly a domácí dokázali srovnat dvougólové manko. Dramatický souboj skočil až v prodloužení, kdy ranou mezi Bieglovy betony poslal znojemský Plch svůj tým do finále hokejového poháru.
HC Vsetín - HC JME Znojemští Orli 3:4 (0:0, 1:1, 2:2, 0:1)

Hosté nastoupili k zápasu útočně naladěni. Vsetínští se do útoku moc nehnali. Výjimkou byl mladý Hudler, jehož prudká střela ve 4. minutě skončila ve Svobodově lapačce. O čtyři minuty předvedli hosté párádní přesilovkovou hru, na jejímž konci byl osamocený Plášek. Jeho střelu, ale Biegl stačil pokrýt. O pár minut později Barusovu střelu vyrazil hokejkou. Na druhé straně Streit, ač tísněn obráncem, s pukem objel bránu, vystřelil, avšak Svoboda stihl ještě secvaknout betony.

Vstup do druhé třetiny se nepodařil domácí obraně. Hned v prvních okamžicích zapomněla na znojemského Vorla, který se vracel z trestné lavice. Blafákem a střelou do pravého růžku Bieglovy svatyně tak otevřel skóre zápasu. Srovnat stav mohla střela obránce Luži a následná teč Stantiena, puk si však cestu do brány nenašel. Podobně na tom byli i Uram s Hamanem, když jejich akci zastavil pozorný Biegl. V čase 32:06 střelu obránce Němce doklepl do znojemské brány Kucharczyk a využil tak nabídnutou přesilovku - 1:1. Podobně jako Vsetínští chtěl zužitkovat přesilovku Procházka. Biegla si sice položil na zem, ale přehodit ho už nestihl. Po zbytek třetiny Znojemští lépe napadali a snažili se kombinační hrou přehrát domácí obranu. Domácí se jen stěží dostávali před znojemskou svatyni a i díky tomu se odcházelo do šaten opět za nerozhodného stavu.

Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté. Při znojemské akci dva na jednoho si Erat s Vorlem prohodili puk a prvně jmenovaný pak jen překonal ležícího Biegla. O minutu později Kumstát tísněn obráncem Lužou vystřelil, vsetínský gólman však v poslední chvíli stačil sklapnout betony. Zvýšit stav se přímo po buly povedlo Sklenářovi. Dvougólové manko na straně domácích příliš dlouho netrvalo. Bombou z nulového úhlu snížil Luža, když na časomíře svítilo 57:18. S přibývajícím časem Vsetínští čím dál více dotírali na Svobodovu branku. Dvě minuty před koncem ji nepřekonal ani v pádu střílející Kotásek. Odvolání brankaře Biegla a následná power-play rozhodla o tom, kdo udělá poslední tečku ve třetí třetině. Hudler ideálně nahrál Kucharczykovi, který bombou prostřelil brankáře Svobodu 3:3.

Prodloužení však ani zdaleka určených 10 minut netrvalo. I přes vynikající zákroky brankáře Biegla, který ve skrumáži čelil nebezpečnému dotírání znojemských útočníků, se nepodařilo domácímu týmu dovést zápas do vítězného konce. Střela Plcha mezi nohy vsetínského gólmana v 63.minutě rozhodla o postupu Znojma do finále českého poháru.

Vsetín: Biegl - Luža, Bartek, Jaškin, Polák, Němec, Kuboš - Kotásek, Stantien, Sochor - Kucharczyk, Hudler, Ambruz - Dubec, Vak, Streit - Vampola, Valko, Lang

Znojmo: Svoboda - Havíř, Snopek, Soudek, Toman, Křetínský, Kumstát Pavel - Plášek, Barus, Pucher - Uram, Haman, Sklenář - Procházka, Vorel, Erat - Kumstát Petr, Ludvík, Plch