Šatna A-týmu je pro mě odmala jako chrám, říká Michal Nedbálek

Václav Trávníček • 25.06.2014

Loni proti Vsetínu nastupoval, letos se bude za zelenožluté barvy bít. Obránce Michal Nedbálek se po sedmi letech strávených převážně na Hané (Olomouc, Prostějov) vrací zpět na Valašsko. „Na jednu stranu se těším na Lapač, na druhou stranu jsem sám na sebe zvědavý, jak na tom budu po všech zdravotních lapáliích,“ říká vsetínský odchovanec, který by měl v nadcházející sezoně patřit k pilířům defenzivy VHK.

Michale, s jakými pocity se do Vsetína vracíte?
Vracím se smíšenými pocity. Na jednu stranu se těším na Lapač, na šatnu A-týmu, která je pro mě odmala něco jako hokejový chrám, na kolektiv, který tu je. Na druhou stranu jsem sám na sebe zvědavý, jak na tom budu po všech zdravotních lapáliích.

Už jste se s trenéry bavil o vaší roli v týmu?
Zatím ne. Na to je ještě příliš brzy.

Michal Nedbálek
» Obránce, odchovanec vsetínského hokeje.
» Narodil se 1. 4. 1985.
» Ve Vsetíně prošel mládežnickými kategoriemi, v roce 2005 zde získal juniorský titul.
» Na kontě má jednatřicet startů v nejvyšší soutěži.
» Za Vsetín naposledy nastoupil 23. srpna 2007 v pohárovém utkání proti Třinci. Klub byl v té době vyloučen z nejvyšší soutěže, šlo jeho extraligovou derniéru.
» V posledních sezonách oblékal převážně dres prvoligové Olomouce, loni se podepsal pod postup Prostějova z 2. ligy.
» Profil Michala Nedbálka na Eurohockey.com.

Víte, do čeho jdete? Máte o valašském klubu nějaké informace?
Vsetínský klub sleduji dlouhodobě, stránky hc-vsetin.cz mám pravidelně mezi nejnavštěvovanějšími. Jsem v kontaktu jak s hráči, tak členy redakce webu. Takže o dění v klubu mám dobrý přehled.

Jak na vás Vsetín působil v loňské sezoně, kdy jste proti němu nastupoval v dresu Prostějova?
Jako nepříjemný soupeř, hlavně doma obrovsky silný, houževnatý.

Loni jste po dlouhé době hrál druhou ligu. Co říkáte na úroveň této soutěže?
Myslím, že úroveň šla za posledních několik let nahoru. I tak má druhá liga ale svá specifika, na která se - alespoň mně - při přechodu z vyšší soutěže hůře přivykalo.

Druhá liga je poloprofesionální soutěž. Budete se ve Vsetíně kromě hokeje věnovat i nějakému civilnímu zaměstnání?
Jinak to asi ani nejde. Budu podnikat v realitách, konkrétně ve společnosti Lovci nemovitostí. Pokud bude někdo shánět byt nebo dům, rád mu ho najdu na míru.

Jste připraven i na náročné vsetínské fanoušky?
Nároční fanoušci jsou asi všude. Připravit se lze asi jen tak, že se budete snažit odvádět maximum. Já mám ale o vsetínském fanouškovi jen dobré mínění.

Kterého úspěchu si v dosavadní kariéře vážíte nejvíce?
Já toho tolik nevyhrál, ale určitě si vážím juniorského titulu a startu v seniorské extralize.

Letos vám bylo devětadvacet let. Máte v hokejové kariéře ještě nějaké nesplněné sny?
Určitě jsem v hokeji nedosáhl maxima. Ale o svých snech by člověk neměl mluvit a tak i já si je nechám pro sebe.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov