SDO: Na začátku sezóny jsme mohli urvat více zápasů, mrzí Tomáše Krupu

Helena Hegeďová • 10.03.2018

Poslední domácí utkání odehráli starší dorostenci v pátek. Do zápasu proti Olomouci vstoupili výborně, a to gólem v oslabení. „Naše první lajna vždycky něco vymyslí a umí dávat góly v podstatě ze všeho,“ říkal s úsměvem po utkání útočník třetí formace Tomáš Krupa. Vsetín o vybudovaný dvoubrankový náskok nakonec ve druhé třetině přišel, a i když opět odskočil, na olomoucký závěr už nestačil. „Bylo nám to samozřejmě líto, ale to vždycky. Vždy, když vedeme, byť třeba jen o gól, tak jsme na lepší vlně než soupeř a více se snažíme a máme chuť jezdit do protiútoků.“

Tomáši, co říkáte na zápas proti Olomouci?
Je dobře, že jsme si proti nim dokázali vytvořit tlak. První dvě třetiny jsme měli hodně střel, ve třetí už byli možná o něco lepší, hráli čtverec a my se nedokázali prosadit. Olomouc vytěžila z minima maximum, zvládla otočit jednobrankovou ztrátu a my už jsme nedokázali vyrovnat.

S Olomoucí to byly pokaždé těžké zápasy. Hrál soupeř stejně? Mohli jste z předchozích zkušeností nějak těžit?
Ano, očekávali jsme přesně takovou hru, jako předvedli. Věděli jsme, že musíme být více agresivní a vytvořit si velký tlak.

Pomohl vám první gól?
Nabudilo nás to, po celou dobu zápasu jsme tak dokázali s Olomoucí držet krok a byl to vyrovnaný zápas.

Tato branka však padla v oslabení. Nenapadlo vás, že by mohli ještě v téže přesilovce vyrovnat?
Ne, toho jsme se nebáli.

Po celou sezónu se vám daří dávat góly v oslabení. Myslíte, že si na to dává soupeř větší pozor?
Neřekl bych. Naše první lajna vždycky něco vymyslí a umí dávat góly v podstatě ze všeho. Mělo nás to samozřejmě nabudit a namotivovalo nás to k tomu, abychom dali další góly a vyhráli.

Soupeř snížil z trestného střílení, co vy říkáte na tuto situaci?
Neřeším rozhodnutí rozhodčích, nemůžeme se tím nechat nějak ovlivnit. Spíše se snažíme soustředit na naši hru a po tom nájezdu jsem byl zklamaný, že to ten hráč dal. Viktor Chrástecký si na to asi sáhl, co jsem slyšel, a mrzí nás to.

O dvoubrankový náskok jste nakonec rychle přišli, nesrazilo vás to trochu?
Bylo nám to samozřejmě líto, ale to vždycky. Vždy, když vedeme, byť třeba jen o gól, tak jsme na lepší vlně než soupeř a více se snažíme a máme chuť jezdit do protiútoků, než abychom bránili pořád stejně, jako když prohráváme.

Do třetí třetiny jste šli ale opět s náskokem. Co bylo vašim cílem v poslední dvacetiminutovce?
Věděli jsme, že oni budou bojovat a jsou schopni vytěžit z minima maximum. Snažili jsme se hrát co nejlíp, abychom dali další branku.

Co olomoucké brejky?
I v předchozích zápasech se hodně dostávali do brejků. Snažili jsme se dávat si na to pozor, ale párkrát se nám to nepovedlo. Párkrát jejich hráč zajel a jel taky sám na bránu.

Vy jste se naopak dokázali držet v pásmu, proč z toho nebylo více branek?
Když zhodnotím naši hru, tak jsme hráli spíše okolo mantinelu. A když jsme se dostali třeba do stavu tři na dva, měl jsem puk na hokejce a měl jsem nahodit, tak jsem se prostě snažil hrát na osu, respektive na střed. Jednou jsem to vystřelil dobře, ale podruhé jsem to spoluhráči nahrál na brusli, takže to nebyla zrovna ideální přihrávka. Takže i to nám asi zničilo šance. Taky to byly nevyužité přesilovky, i když jich nebylo mnoho. Mohli jsme mít daleko větší tlak do branky, ne hrát na modré. Myslím si, že kdybychom byli daleko víc agresivnější do brány, tak ještě nějaký gól dáme.

V neděli vás čeká utkání v Mladé Boleslavi, hrajete tam celkem brzy a bude to váš poslední zápas sezóny. Jak se na něj připravíte?
Ano, je to náš poslední zápas a budeme se ho snažit vyhrát. Víc k tomu asi říct nemůžu, musíme se pořádně naburcovat, říct si něco k taktice. Minulý zápas tam skončil 1:2 a měli jsme docela dost střel, ale po třetí třetině jsem už byl docela unavený. Takže taky musíme jít brzo spát, abychom byli dobře fresh a podali co nejlepší výkon – všechno na 100 %.

Sezóna končí, jak ji hodnotíte?
Samozřejmě nás mrzí to play-off, ale byla to dobrá sezóna, nic jiného k tomu říct nemůžu. Mohli jsme třeba urvat na úplném začátku víc zápasů, třeba se Zlínem a Vítkovicemi. Když už jsme s nimi hráli potřetí nebo počtvrté, tak jsme vyhrávali, ale body z prvních dvou zápasů nám v konečném výsledku určitě chyběly. Některé zápasy, které jsme prohráli o gól, jsme taky mohli urvat aspoň na remízu, protože si myslím, že bychom to v prodloužení určitě urvali.

Byly Vítkovice a Zlín o tolik lepší, aby vyhrály tak vysokým rozdílem?
Asi ne, ale my jsme v těch zápasech nehráli dobře. Všechny tři útoky se nevracely do obrany a nechávaly jsme naše beky napospas. Soupeř už se s ním potom nějak porval a ten gól tam dal.