SDO: Doufám, že to bude šlapat, přeje si Michal Matiaško

Helena Hegeďová • 01.10.2017

Vsetínští starší dorostenci byli před tímto víkendem na posledním místě skupiny E se třemi body, které získali v domácím prostředí proti Třinci. O tomto víkendu je ale nic jednoduchého nečekalo, na Lapač totiž zavítaly Vítkovice a Havířov. Ostravané si minule s Valachy hravě poradili a Havířov je v každém utkání velmi kvalitním soupeřem. „Věděli jsme, že to pro nás bude těžké. Oba soupeři hráli výborně,“ pochválil kvalitu zápasů Michal Matiaško. „Myslím, že nás to nakopne a můžeme se zvednout,“ věří sedmnáctiletý útočník, který góly v obou zápase dopomohl Vsetínu k zisku čtyř bodů ze dvou zápasů.

O tomto víkendu na vás čekaly Vítkovice a Havířov, co jste od těchto zápasů očekávali?
Věděli jsme, že to pro nás bude těžké. Oba soupeři hráli výborně a my jsme spokojeni se čtyřmi body ze dvou domácích zápasů. Do teď jsme se trápili, takže myslím, že nás to nakopne a můžeme se zvednout.

Zjišťujete si před zápasem, v jaké je soupeř momentální formě?
Určitě. Všichni v šatně, jak kluci, tak trenéři to sledují a bavíme se o tom. Poté už chodíme do zápasu s tím, co chceme proti jednotlivým týmům hrát.

Minule jste od Vítkovic dostali deset gólů, neměli jste tak v minulém kole obavy?
Minule to byl jiný zápas. Neměli jsme špatný start, ale pak se to nějak zvrtlo. Od té doby už ale uplynuly tři týdny a my se za tu dobu z některých situací poučili, nějakým způsobem jsme určité věci natrénovali. Také trenéři k tomu měli co říct, ujasnili jsme si, že musíme hrát tu hru, jakou chceme. Trenér nám ještě před zápasem dal nějaké instrukce, těch jsme se drželi a vyšlo nám to.

Zápas nakonec dospěl k nájezdům, věřili jste si na ně?
Nájezdy jsou loterie, ale určitě jsme si na ně věřili. Je škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce, ale i s tím jedním bodem jsme spokojeni.

Nezamrzely vás nevyužité šance v prodloužení?
V prodloužení jsme měli rozhodně skórovat z přesilovky čtyři na tři, kterou jsme měli. Takové věci bychom měli využívat.

Často se dostáváte do brejků, z čeho to vyplývá?
Začíná to od obránců, kteří dobře přihrají na křídla. Dneska i včera nám to vycházelo úplně suprově, buď se to skleplo na střed, nebo si to vyměnili kluci na křídlech. Jediná je chyba je v tom, že to nedokážeme využít. Musíme na tom ještě zapracovat, protože základem všeho je dobrý trénink.

Ve vaší formaci figurují čtyři útočníci, jak funguje post obránce?
Na postu obránce hraje Šimon Jenáček, který je super univerzál, zahraje skvěle útočníka i obránce. Tam asi není úplně co vytknout. Nějaké chyby tam sice jsou, ale úplně špatné to taky není. Zatím nám to tak šlape, a když se vyvarujeme zbytečných chyb, tak to bude ještě lepší.

Havířovu jste vstřelili branku v přesilovce 5 na 3. Jak si myslíte, že by se hra vyvíjela, kdyby přesilová hra nepřišla?
Těžko říct, určitě bychom to chtěli urvat my, jelikož nás nebaví stále prohrávat. Naštěstí se k nám ta přesilovka odrazila. S klukama jsme si řekli, co přesně chceme hrát, a nakonec se nám to podařilo proměnit.

Již jste hráli se všemi týmy ve skupině, s většinou doma i venku. Proti komu se hraje nejhůř?
S nikým se nehraje extra dobře. Nejtěžší je to ale právě proti Havířovu a Vítkovicím, alespoň tedy z mojí strany.

Jak jste spokojeni s dosavadními výkony?
Do posledních dvou dnů, potažmo do posledních dvou zápasů, jsme spokojeni nebyli. V kabině jsme si museli trochu vyčistit hlavy, sednout si a shrnout, jak chceme hrát. Tyhle dva dny nám přinesly čtyři body a já věřím, že to pro nás bude odrazový můstek. Doufám, že to bude šlapat a my na poslední dvě kola navážeme s výsledky, jaké chceme mít.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov