S návratem na Vsetín jsem letos nepočítal, přiznává Erik Hrňa

Michal Veselý • 23.10.2008

V s e t í n – Fanoušci Valašského hokejového klubu se dočkali návratu již skoro ztracených synů, ve 12. kole oblékli zelenožlutý dres Erik Hrňa a Martin Podešva. Byli to právě dva jmenovaní, kteří nastartovali obrat skóre. První branku vstřelil po přihrávce Hrňi Podešva a druhou přidal Erik Hrňa sám. Poděkovat za ni musel Josefu Štraubovi, jenž mu poslal puk do jasné pozice a brankář Šafránek byl bez šance. Erik Hrňa se pak rozpovídal o počáteční nervozitě, překvapivém návratu i o zápase samotném.

První třetina začala Na Lapači tradičně, soupeř VHK se dostal do vedení. Při první vstřelené brance hostí byli na ledě oba nováčci ve vsetínském dresu. „První třetina se nám moc nepovedla, přiznám se, že jsem byl nervózní. S návratem na Vsetín jsem ze začátku ročníku moc nepočítal, ale nakonec jsem rád, protože jsem si zhruba po 14 dnech zase zahrál hokej,“ říká úvodem Erik Hrňa. První třetina se útoku Knebl-Podešva-Hrňa příliš nepovedla, vsetínští mladíci sice hodně útočili, ale v obranném pásmu je moc vidět nebylo.

Ve druhé části šel jejich výkon rapidně nahoru, pomohla k tomu i vyrovnávací branka. Autor nahrávky Erik Hrňa k ní poznamenal: „Moc si tu branku nevybavuji. Nahrával jsem Márovi Kneblovi před bránu, ale puk se k němu nedostal a odrazil se zpátky ke mně. Já jsem zahlédl Martina před branou, nahrál mu to a ten zakončil. Abych pravdu řekl, tak když jsme dali vyrovnávací gól, všechen stres z nás najednou spadl.“ Hned v dalším střídání si připsal hráč s devatenáctkou na dresu premiérovou trefu, tu si vybavil na rozdíl od první branky přesně. „Bylo tam přečíslení 2 na 1 a já jsem dobrusloval z druhé vlny. Mára Knebl to nahrál Pepovi Štraubovi a ten zkušeně počkal, až dobruslím a nahrál mi to. Já už se jen modlil, ať dobře trefím puk a ten skončí v brance." Mladý forvard se modlil dobře, brankář Šafránek neměl nárok. „Sám jsem byl překvapený, jak jsem to vystřelil a trefil,“ pochvaluje si Hrňa.

Potom už na ledě vládli hráči VHK, ve třetí části nasázeli soupeři pět branek. „Po první ospalé třetině jsme se chytli a bylo to pak dobré. Druhá liga nemá špatnou úroveň, ale je poznat, že je to nižší soutěž. Hlavní rozdíl je v rychlosti, síle a důrazu,“ hodnotí zápas i úroveň soutěže mladý útočník. Atmosféra Na Lapači byla opět výborná, což ocenili oba nově příchozí. „Jak už říkal Martin Podešva, v Havířově chodil 700 diváků a to je první liga. Můžu jen poděkovat za parádní atmosféru,“ říká a jedním dechem zve fanoušky na úterní derby. „Zápas s Valmezem je valašské derby, podpora fanoušků nám dodá hodně sil.“

Mladý útočník se vyjádřil i k vsetínské partě. „Jsem tady teprve dva dny a teprve se rozhlížím, ale na první pohled vypadá, že je ta parta výborná. Hodně kluků znám z juniorky.“ A co vyhlášené přátelství s Martinem Podešvou? „Hrajeme spolu vlastně od začátku, jsme spolu často. Někdy si i lezeme na nervy, to si pak vyříkáme a nebo vyřídíme ručně,“ culí se závěrem Erik Hrňa.