S Porubou chceme hrát stejně jako s Technikou a chceme vyhrát, hlásí Jan Kolařík

Kristýna Zigmundová • 27.10.2016

Osmadvacetiletý forward a stálice v první útočené lajně Jan Kolařík má po zápase s Technikou jasno, „Chceme hrát náš hokej, který prostě umíme, a první třetina rozhodla, o tom, kdo si odveze body. Měli jsme tam maximální nasazení. Od druhé třetiny jsme se snažili mít v podvědomí to, že nás trenéři nabádají, ať hrajeme to samé. Kdybychom hráli stejně, jako v první třetině, tak jim dáme třeba 15 branek, ale bohužel. Trošku jsme slevili a ty poslední dvě třetiny jsme nehráli to, co jsme chtěli.“

„Myslím si, že první třetina byla z naší strany dobrá. Měli jsme hodně pohybu a trošku jsme soupeře zaskočili tím, že jsme hráli hodně aktivně.“ Vsetín navíc nastoupil do zápasu v obtížné roli favorita, kterou dokázal potvrdit už v 19. sekundě, kdy se svou přesnou střelou trefil domácí branku. „Byl tam docela nacvičený signál po buly, že bek to dává do rohu a Tomáš Vávra mi to dál z jedničky mezi kruhy. Oni to nezachytili, takže jsem měl celkem dost času a neměl jsem problém si to zpracovat a nakonec jsem ještě dokázal udělat kličku a poslal to do branky.“

Ke druhému bodu mu opět dopomohl Tomáš Vávra, „Bylo to v přesilovce, Tomáš si to dobře natahoval nahoru na modrou a já jsem se mu vystavil na křižnou nahrávku. Jejich beci se dívali na kotouč a on mě dobře viděl. Měl jsem docela dost času, ale myslím si, že jsem střílel už zbytečně moc z úhlu, ale podařilo se mi to trefit.“ Oko fanouška jistě postřehlo, že tito dva forwardi si nahrávají často a rádi. „Jsme dobří kámoši a společně nám to klape, i když samozřejmě přijdou těžší zápasy. Teď jsme ale rádi, že nám to tam padá. Tomáš je navíc silný na puku, ale hlavní asi je, že máme podobné hokejové myšlení.“

Ze zápasu šla vidět i sehranost útočníků v první formaci, když se po chybě na modré Jan Kolařík rychle zorientoval a dopomohl tak svému týmu k 3 brance. „Jo no, já jsem si tam toho vzal moc a jel jsem blbě k modré čáře a ztratil jsem to. Oni nám kotouč vyhodili a já ho ještě dojížděl. Viděl jsem, že střídají, takže jsme to chtěl hrát na druhou modrou a tam to František Zúbek výborně protečoval a Tomáš Vávra to tam trefil přes beky. Myslím si, že kluci dneska odvedli dobrou práci.“

Dvě inkasované branky mrzí celý tým, ale obrana týmu se v posledních zápasech zlepšila. „Moc šancí tam neměli, ale zase z toho minima vytěžili dva góly a my jsme tím Hroudovi určitě moc nepomohli, protože dostat dva góly z minima střel je taky na nic. Byl to hlavně zápas, kdy se ta branka nemusela dostat. Pořád je to ale lepší, než ty předešlé zápasy, například s Kopřivnicí.“

V zápase si navíc zasloužil klobouk pro nejlepšího hráče utkání. „Každého hráče to samozřejmě potěší, ale my už se soustředíme na sobotu. Věděli jsme, že pokud budeme tady plnit to, co máme a zahrajeme maximum, tak tady vyhrajeme. My se už ale upínáme na sobotu, protože to bude úplně jiné kafe. Věřím, že kádr máme dobrý a Porubu chceme porazit, věříme si na ni. Klobouk mě těší, ale větší radost bych měl, kdybychom Porubu v sobotu přejeli, a já ten klobouk s radostí někomu předal.

Sobotní zápas s Porubou ale budě něco úplně jiného, celý tým teď jistě hodí Techniku za hlavu a bude se připravovat na nelehký duel s Porubou. „Možná bude ještě v autobuse sranda, protože to byla dobrá výhra, ale od pátku se už připravujeme, ať v sobotu uspějeme. Poruba je pro nás určitě nejsilnější soupeř a my s nimi chceme uspět, protože u nich se nám to nepodařilo. My ale věříme, že když budeme plnit, to co po nás trenéři chtějí, tak zvítězíme, tým na to určitě máme.