Rozhodující utkání v Hodoníně, aneb kdo se stane semifinalistou?

Kristýna Guricová • 21.03.2009

Třetí a zároveň poslední utkání čtvrtfinále čeká dnes v podvečer na hokejisty Vsetína a Hodonína. Po výsledcích 0:5 a 7:3 je stav série 1:1 a dnešní zápas tak jednomu z těchto dvou celků, chtě-nechtě vystaví stopku. Vítězný tým se bude radovat z postupu do semifinálových bojů, kde již na svého soupeře netrpělivě čekají celky Valašského Meziříčí a Šumperka. Čtvrtý semifinalista vzejde z duelu Orlové s Opavou. Pokud se do Hodonína nedostanete, můžete průběh utkání sledovat prostřednictvím online přenosu od 17 hodin.

Díky čtvrtečnímu utkání si hokejisté VHK prodloužili sezónu minimálně do soboty. Třetí utkání, hrané v Hodoníně, však nebude vůbec jednoduché. V prvním zápase na domácím ledě totiž SHK jen potvrdil své výsledky ze základní části 2. ligy-východ a Valachům pořádně zatopilo. Hokejisté „Baníku“ si jistě dají pozor, aby se v sobotu neopakoval jejich zkrat ze třetí části druhého čtvrtfinálového utkání, kdy v průběhu pár minut inkasovali hned šestkrát a přišli o slibně rozehraný duel. Počítat se dnes bude každá chyba, kdo jich udělá víc, skončí. Sil ubývá, a i když je ve vyřazovacích bojích možné prakticky cokoliv, pravděpodobnost, že by některý z celků zopakoval čtvrteční obrat Vsetína z 1:3 na 7:3, je jen malá.

Po včerejším postupu hodonínských juniorů do 1. ligy budou chtít jistě dnes domácí oslavit také postup do semifinále. Hojnou podporu mohou čekat i od svých fanoušků, zahanbit se však určitě nenechají ani Valaši, kteří se na jih Moravy taktéž chystají. Velkou zkoušku před sebou mají oba brankáři. Lukáš Plšek odchytal ve vyřazovacích bojích již 250 minut a jeho úspěšnost je nyní za hranicí 91 %. Jeho protivník Michal Holeš si mohl v předkole play-off odpočinout, jelikož Hodonín patřil mezi tři nejúspěšnější celky 2. ligy, které předkolo nehrály, odchytal tak „pouze“ 111 minut.

Důležitá samozřejmě bude také útočná snaha obou celků. Valaši se mohou ve čtvrtfinále spolehnout zejména na hráče, kteří patřili k nejproduktivnějším již v základní části - Hrňa, Mikeš, Štraub a Podešva. Na opačné straně dokáží vsetínskému Plškovi zatopit především Jurásek, Zábranský, Matušek, Hoza či Peš. Na straně Valachů by měla být marodka prázdná, do série však již pravděpodobně nezasáhne hodonínský Tomáš Protivný, který ze Vsetína odcestoval s otřesem mozku. Na druhou stranu se již domácí budou moci znovu spolehnout na Zdeňka Juráska, který si již svou jednozápasovou stopku odpykal a jistě se dnes bude chtít předvést v plné síle.

Předchozí utkání

SHK Hodonín – VHK Vsetín 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Jurásek (Čárský), 27. Hoza (Matušek, Pokorný), 33. Kýhos (Jurásek), 44. Peš (Matušek), 57. Protivný (Matušek, Peš).

I přes to, že úvodní část prvního čtvrtfinálového utkání skončila smírně, do té další vstoupili Valaši zřejmě levou nohou. Po střelách Juráska, Hozy a Kýhose šel Hodonín do tříbrankového vedení, které si již vzít nenechal. Vsetínští v utkání hraném na jihu Moravy nezaznamenali ani čestný zásah a odjeli poraženi vysoko 0:5.

VHK Vsetín – SHK Hodonín 7:3 (1:2, 0:1, 6:0)
Branky a nahrávky: 14. Mikeš (Hrňa), 43. Černý, 43. Hrňa (Podešva), 48. Štraub, 53. Tesařík (Mikeš, Štraub), 51. Ašer (Podešva), 52. Knebl (Klabačka) - 12. Zábranský (Hoza), 14. Komárek (Rapant), 35. Peš (Barták, Zábranský).

Druhé utkání Na Lapači se vyvíjelo podobně, a když Zelenožlutí ve druhé části prohrávali o dvě branky, málokomu bylo do smíchu. Změna v sestavě a touha po vítězství však se svěřenci trenéra Hlobila udělaly malý zázrak. Vsetínští vlétli do třetí třetiny jako uragán a sázeli Holešovi v brance jeden gól za druhým a v minutě 51. jej donutili až ke střídání. Skóre se nakonec zastavilo na neuvěřitelných 7:3 a Valaši se mohli radovat z vyrovnání série - 1:1.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Plšek - Matula, Šimek, Černý, Zavrtálek, Rajnoha, Haschka - Marek (41. Klabačka), Gergela (41. Tesařík), Vaněk - Hrňa, Štraub, Mikeš - Knebl, M. Podešva, Ašer.

Hodonín: Holeš (51. Hubačka) - Březina, Komárek, Pokorný, Hučko, Protivný, Podešva - Čárský, Obdržálek, Kýhos - Hoza, Rapant M., Zábranský - Barták, Peš, Matušek - Surový, Průdek