Roman Čechmánek se vrací na Lapač, bude trénovat mladší dorost a brankáře

Klub • 19.08.2014

Spojení Roman Čechmánek a Vsetín znovu funguje. Gólman, který valašskému klubu vychytal postup do extraligy a pět mistrovských titulů, se po letech vrací na Lapač. Stal se novým trenérem brankářů a asistentem u týmu dorostenců. „Mluvit o jeho přínosu je asi zbytečné, jedná o brankářskou ikonu našeho klubu a celého českého hokeje,“ řekl na adresu trojnásobného mistra světa a olympijského šampiona z Nagana jednatel VHK Daniel Tobola.

Jak vznikl nápad angažovat bývalého vsetínského brankáře Romana Čechmánka?
Roman Čechmánek se aktivně angažuje v našem klubu již dvě sezony a z toho nyní vzešla myšlenka rozšířit tuto spolupráci, tzn. jeho oficiální role asistenta trenéra u mladšího dorostu a pozice trenéra brankářů klubu. V této chvíli jsme dohodnuti na spolupráci pro tuto sezonu.

Znamená to, že Richard Hrazdíra, který vypomáhal loni, letos ve Vsetíně trénovat nebude?
V této sezoně bude mít brankáře na starosti Roman Čechmánek a momentálně není předpoklad angažování dalšího trenéra, to není ani v současných možnostech klubu. Zároveň do budoucna spolupráci s Richardem Hrazdírou nevylučujeme. S jeho prací jsme byli v minulé sezoně velmi spokojeni, za což bych mu rád touto formou poděkoval.

Jaké budou Čechmánkovy pravomoce? V čem očekáváte jeho přínos?
Bude mít v kompetenci trénink všech brankářů klubu, včetně gólmanů A-týmu. Mluvit o jeho přínosu je asi zbytečné, jedná o brankářskou ikonu našeho klubu a celého českého hokeje, takže očekáváme zlepšení výkonnosti našich brankářů. Myslím, že především pro brankáře samotné to bude obrovská motivace, mít možnost spolupracovat právě s Romanem.

Jak to pro letošní sezonu vypadá s loňským trenérem obránců Martinem Hamrlíkem?
S Martinem se chceme o možném pokračování spolupráce pobavit. Věřím, že se na ní dohodneme, jelikož zkušenosti z loňska jsou jenom pozitivní.