Rolničky, rolničky, kdopak vám dal hlas?

Aleš Koňařík • 21.12.2006

V s e t í n – Poslední výjezd vsetínských hokejistů před Vánocemi má cílovou destinaci s názvem Sazka aréna, ve které bude na Valachy čekat pražská Slavia. Vsetínské minimální ambice se odchodem klíčových tahounů zredukovaly již jen na dohrání sezóny a testování mladých hráčů. Na ledě Sazka arény sice Vsetín dokázal v předešlém duelu naplno bodovat, nicméně bookmakeři pravděpodobnost, že se tato událost zopakuje, ocenili výmluvným kurzem 6,50. Vsetín osm kol v řadě sbírá porážku za porážkou.

Slavia, stejně jako Vsetín, přišla během reprezentační pauzy o dva hráče. Hostování skončilo útočníkovi Leoši Čermákovi (který se vrátil do Liberce) a mediálně hodně propíraný byl odchod hvězdného forvarda Tomáše Vlasáka, jehož se klub zbavil především z ekonomických důvodů. Slávisté v prvním duelu po moskevském reprezentačním turnaji doma nestačili na vedoucí Liberec, se kterým prohráli 1:4. Byla to jejich třetí prohra z posledních čtyř kol a Růžičkův tým tak nadále pluje nebezpečnými vodami kolem posledního postupového místa do vyřazovacích bojů.

V řadách Slavie chybí talentovaný útočník Vladimír Sobotka, který již stejně jako vsetínský David Květoň odletěli do Švédska na světový šampionát hráčů do dvaceti let.

Letošní zápasy Vsetín vs. Slavia

Zajímavostí je, že nejlepší střelci z obou vzájemných duelů – Vladimír Škoda na jedné a Tomáš Vlasák druhé – už barvy svých klubů nehájí. Domácí duel se Slavií byl také na dlouho poslední pro Josefa Hrabala, ve kterém oblékl žlutozelený dres.

HC Slavia Praha - Vsetínská hokejová a.s. 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky:
23. Stantien (Kučný), 42. Škoda (Sabol).

Vsetínská hokejová a.s. - HC Slavia Praha 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky:
40. Škoda (Hrabal) - 10. Hruška (Bednář), 16. Vlasák (Bednář), 27. Vlasák (Hlavačka), 59. Vlasák (Žižka).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Vehviläinen - Horák, Kučný, Šmach, Bobček, Mocek (41. Ostrčil), Galvinš - Davídek, Stantien, Duba - Rob, Berzinš, Dubec - Grill, Sabol (21. Sakrajda), Kraus.

Slavia: Svoboda - Kadlec, Jass, Hlavačka, Kolařík, Graňák, Žižka - Bednář, Beránek, Tomica - Vondrka, Rataj, Sup - Hruška, Červenka, Doležal - Havel, Kubeš