Roční půst končí. Přijíždí Hodonín

Václav Trávníček • 13.09.2008

V s e t í n – Dlouho očekávaná premiéra vsetínských hokejistů ve druhé lize je tady. Valaši zítra vstoupí do soutěže zápasem proti Hodonínu, mužstvu, od kterého se očekává hra na špici tabulky. „Drtiči posílili několika hráči z Komety Brno. Kádr budou mít úplně jiný než loni. Věřím ale, že mančaft, který pojede na Lapač, bude už u cedule s nápisem Vsetín nervózní z naší divácké kulisy,“ řekl před utkáním vsetínský kouč Hlobil s odkazem na tradičně výborné vsetínské fanoušky. Ti budou příchod druhé ligy oslavovat pochodem k zimnímu stadionu. Utkání s moravským sokem začne v 17:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Hodonín je klubem, který má ve druhé lize průměrně nejvyšší návštěvy. Kvůli problémům se loni jihomoravanům nepovedlo play-off - nejprve ztratili mnoho sil v pětizápasové sérii s Opavou, aby je následně bleskově vyřadila Technika Brno. Hodonínu doslova vyhořeli brankáři a proto si klub pojistil na novou sezónu Michala Holeše z Orlové, který patří k nejlepším brankářům ve 2. lize. Po neúspěšné sezóně provedl Hodonín velký řez kádrem a je otázkou, jak se bude nový tým jevit - odešli zkušení Kočara, Sladký nebo Meixner, Drtiči naopak získali Vaněčka z Kroměříže a dvojici mladých hráčů ze Slovenska Hučka a Surového. Tým také spolupracuje s brněnskou Kometou, odkud přišel Martin Zábranský nebo Vladimír Kohos. z Rumunska se vrátil střelec Čárský, z Opavy obránce Podešva a ze slovenské Skalice Jurásek s Hrtúsem.

Poslední vzájemný zápas? V roce 1994

S Hodonínem se tým Vsetína naposledy utkal v soutěžním zápase v postupové sezóně 1993-94. V sestavě Hodonína se tehdy objevoval současný zlínský extraligista Martin Hlavačka, na straně Vsetína se na ledě prohánělo současné vedení klubu - Stanislav Pavelec a Alexej Jaškin - nebo trenér dorostu Luboš Jenáček. Vsetín udělal z obou zápasů v této sezóně jasnou záležitost, doma tehdy přehrál hosty z Hodonína 6:1, na jihu Moravy pak zvítězil dokonce v poměru 8:1.

Očima trenéra Hlobila: Hodonín je tradiční mužstvo, které hraje vždycky v horní polovině tabulky. Loni jsme je dokázali s Kroměříží třikrát porazit, měli na nás pifku. Jejich mužstvo se ale přes léto změnilo, Drtiči posílili několika hráči z Komety Brno. Kádr budou mít úplně jiný než loni, takže se musíme připravit úplně jinak než s Kroměříží. Věřím ale, že mančaft, který pojede na Lapač, bude už u cedule s nápisem Vsetín nervózní z naší divácké kulisy.

Přípravná utkání Hodonína: Drtiči vyhráli pouze polovinu utkání

SHK Hodonín - ŠHK 37 Piešťany 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

HK Trnava - SHK Hodonín 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)

ŠHK 37 Piešťany - SHK Hodonín 5:4sn (3:2, 0:2, 1:0 - 0:0)

JHK GKS Jastrzebie (POL) - SHK Hodonín 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)

SHK Hodonín - KLH Chomutov 1:9 (0:3, 0:5, 1:1)

SHK Hodonín - HHK Velké Meziříčí 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

SHK Hodonín - HK Trnava 2:4 (0:1, 1:0, 0:2)

SHK Hodonín - Dukla Senica 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

HHK Velké Meziříčí - SHK Hodonín 2:2 (1:0, 0:0, 1:2)

Fanoušci plánují oslavný pochod

Utkání začíná v neděli klasicky od 17:00, ale ještě před ním je naplánován oslavný pochod městem. Vsetínští fanoušci tak mohou oslavit vracení Vsetína na hokejovou mapu. Akce startuje o půl čtvrté, sraz všech příznivců je tradičně v restauraci U Marků v Tyršově ulici, cílovým bodem je pak zimní stadion Na Lapači.

Hlavním organizátorem oslavného pochodu je Alexej Zatyko, který s velkým úspěchem spolupořádal i pochod proti vyloučení Vsetína z extraligy. Pořadatelé pochodu doufají v hojnou účast fanoušků. „Doufáme, že přijde co nejvíce lidí, uvítáme fanoušky s transparenty a vlajkami,“ říká Alexej Zatyko. Město Vsetín o pochodu ví a akci povolilo. Žlutozelení fandové tak mají možnost se příjemně naladit na druholigovou premiéru proti Hodonínu.

Předpokládané sestavy soupeřů:

Vsetín: Plšek (Rožník) - Zavrtálek, Rajnoha, Šimek, Černý, Čerňák, Kapr - Tesařík, Štraub, Ašer - Marek, Gergela, Vaněk - Mikeš, Staša, Gajdošík.

Hodonín: Hubačka (Holeš) - Pokorný, Šťastný, Vejvar, Ševela, Podešva, Rapant J., Protivný, Lukačovič, Javorek, - Hoza, Rapant M., Vaněček, Čárský, Peš, Matušek, Hučko, Surový, Zábranský, Průdek, Kýhos, Hrtús.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov