Říjen na Lapači zakončí souboj s Technikou Brno

Jan Tajzler • 21.10.2014

Vsetín podruhé za sebou doma, tuhle větu dlouho neuslyšíte. Středeční utkání Vsetína s brněnskými Techniky bude posledním domácím střetnutím v první čtvrtině soutěže a jedno z posledních tří, které zelenožlutí odehrají do poloviny soutěže. Ve středu znovu půjde o důležité body, neboť druhá liga je letos velmi vyrovnaná, každá výhra či prohra může znamenat cestování tabulkou o několik příček. Dokáží Valaši odčinit sobotní porážku? Odpověď dostaneme ve středu večer.

Brněnská Technika platí ve druhé lize mezi tradiční účastníky play off. Ve skupině střed se vysokoškolákům velmi dařilo, což vyvrcholilo účastí v baráži o první ligu v roce 2013. Po velkém úspěchu však skupina střed byla zrušena a Brňané se stěhovali zpět na východ, kde poznali vyšší kvalitu soutěže a své putování zakončili už ve čtvrtfinále. Loňská utkání mezi Valachy a Brňany dopadla vždy lépe pro hostující celek. Vsetín dokázal v Brně vždy uspět a odjet s plným bodovým ziskem, naproti tomu Brňané uspěli ve Vsetíně jednou po samostatných nájezdech a podruhé dokonce uštědřili tehdy zdecimovanému Vsetínu debakl 6:1, stalo se tak v době, kdy se zelenožlutá mašina potápěla a diváci dokonce toto utkání sledovali zdarma. Technika nyní míří na Valašsko s opětovným cílem dobýt Lapač.

Technika postrachem lídrů, dokáže zamést i se Vsetínem?

V moravské metropoli odstartovali novou sezonu těsným vítězstvím nad nováčkem z Karviné 1:0. Poté následovaly dvě porážky o jednu branku, nejprve se tak stalo v Novém Jičíně 4:5 a poté i doma proti Porubě 2:3. Technici však poté nalezli recept na druholigovou jízdu a sérii čtyř vítězství v řadě jasně dali najevo, že s brněnským hokejem se bude muset počítat i ve třetí nejvyšší soutěži. Mezi cenné skalpy Brňanů patří zejména břeclavský lev, král zvířat si totiž v Brně vylámal zuby, když obdržel osmibrankové K.O. Následně se reprezentace Brňanů vydala do Slezska, kde definitivně sesadila dosavadního lídra tabulky z Opavy 6:1. Cestu do vyšších pater tabulky pak Technikům zatarasili Bobři z Valašského Meziříčí, kteří potvrdili zlepšené výkony a z Brna odvezli tři body za vítězství 4:2. To však nic nemění na faktu, že soví letka nyní míří na Valašsko pro ztracené body, ty chtějí získat právě na vsetínském Lapači.

Aktuální formu brněnského týmu jsme si již vylíčili, pojďme se nyní zaměřit na dílčí osobnosti středečního soupeře vsetínských hokejistů. Vedoucím mužem brněnské produktivity je s devíti body Petr Jurča. V obraně vládne produktivitě duo Jan Habrovec a exvsetínský Filip Vrba pro něhož to bude ve středu první utkání proti svým spoluhráčům z loňské sezony. V brněnské Technice je jasnou jedničkou Josef Novák s průměrem 1,73 branky na zápas. Mezi zajímavými jmény na soupisce nalezneme ještě David Havíře, extraligou ošlehaný bek je ale také nejtrestanějším mužem černobílého souboru trenéra Kaňkovského, i tak platí za největší zdroj zkušeností v brněnské defenzívě.

Odčiní Vsetín sobotní porážku?

Vsetínští v sobotu přišli o státu lídra soutěže, když v domácím utkání nestačili na hanáckého rivala z Přerova. Valachům se nedařilo prosadit ani v početních výhodách, naproti tomu Zubři předvedli trpělivý výkon, ubránili vsetínskou sérii přesilových her a bojovným výkonem dokázali vyloupit Lapač po vítězství 5:1. Nyní budou svěřenci trenérů Jenáčka s Hlobilem skládat reparát před domácím publikem, testujícím subjektem bude Technika Brno. Valaši se budou pokoušet vykopat zbraň, která je zdobila v úvodu soutěže, a tím bylo proměňování přesilových her, právě absence branek v nabízených početních výhodách byla jedním z hlavních faktorů sobotního selhání. Nad středečním utkáním se čerstvě po prohře s Přerovem zamýšlel i obránce Marek Haloda: „Proti Technice musíme hrát jednodušeji, více střílet, tlačit se do brány a nevymýšlet zbytečné nahrávky navíc. Pokud se nám ty jednoduchosti budou dařit, pak si můžeme dovolit i věci, jako je krása.“

Vsetín za vítězstvím potáhne Jan Kolařík, ten se již stihl po zranění rozehrát a v posledních duelech v něm trenéři mohou nacházet tolik potřebného střelce, vedle něj se daří také Adamu Mikšovskému a nepostradatelným faktorem vsetínské hry je brankář Petr Hromada. Postupně se rozehrávají také mladící v zelenožlutém a to Ondřej Slováček s Davidem Hrazdírou.

Vsetín i Technika se ve víkendovém kole museli smířit s porážkou. Kterému celku se podaří navrátit na vítěznou vlnu a získat potřebnou pohodu pro další průběh soutěže?

Předpokládané sestavy:

VHK Vsetín: Hromada – Hurtík, Hryciow, Haloda, Tichý, Báchor, Štědrý, Zuzaník – Slováček, Vaněk, Hruška – Kolařík, Hrazdira, Mikšovský – Kubo, Podešva, Vítek – Štrbík, Zúbek, Daněk, Ambruz.

VSK Technika Brno: Novák – Habrovec, Vrba, Štindl, Havíř, Klimeš, Odehnal – Jurča, Látal, Bustin – Brzobohatý, Benýšek, Crhák – Čtvrtníček, Zábranský, Heža.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov