Reprezentační přestávka skončena. Juniory i starší dorostence čeká povinných 6 bodů, hrají s posledními celky tabulky

Filip Bazala • 19.11.2010

Reprezentační přestávka nám skončila a dnešním dnem nám opět začínají mládežnické boje. Vsetínští junioři v nich vyrazí prvně do Frýdku - Místku a o den později přivítají na svém ledě Hodonínské drtiče. Starší dorostenci po vítězném derby v poměru 1:2 sehrají utkání v Brně proti tamní Kometě a o den později na domácím ledě proti celku AZ Havířov. Mladší dorostenci si po prohraném zápase s Vítkovicemi budou chtít spravit chuť v Přerove, kam zavítají tuto neděli odkud by rádi dovezli všechny body.

2. místo, 25 bodů, skóre 76:47

Vsetínští junioři po posledním nepovedeném utkání doma s Přerovem zavítají na led předposledního týmu tabulky a to HC Frýdek - Místek, kde by měli bezpodmínečně bodovat. Soupeři se střetli zatím jedinkrát a to na půdě Vsetína, kdy si frýdekomístečané odvezli debakl 10:3. Frýdek - Místek z 18-cti zápasů nasbíral pouhých 11 a drží se na spodku tabulky. Svěřenci trenéra Kuba mají před sebou jasný cíl a to zvítězit, jelikož jejich cíle letos jsou nejvyšší a tak musí bodovat na plno. Utkání se hraje v pátek 19.11. na zimním stadionu ve Frýdku - Místku.

Další zápas odehrají junioři na svém ledě o den později a to v sobotu, kdy pohostí poslední tým tabulky a to SHK Hodonín. Drtiči prožívají špatnou sezónu a se sedmi body se drží pevně na samém spodku tabulky. První vzájemný zápas skončil jasným vítězstvím pro Vsetín v poměru 1:6. Nyní se schyluje k druhému klání a tentokrát na ledě valachů, kteří by měli jasně zvítězit. V hokeji se ovšem může stát cokoliv a tak jak to vše dopadne můžete vidět na vlastní oči 20.11. od 17:30 na Lapači.

Sestavy v minulém kole:

Valašský hokejový klub: Šenk - Ondra, Surý, Boháčik, Kubo, Zbranek, Stupka, Skyba, Vítek, Pokus, Gromus, Tyralík, Urban, Žabčík, Lechner, Martyčák T., Valigura, Lukeš, Motloch, Kozák.

HC Frýdek - Místek: Polonyi - Kocurek, Dohnal, Štubňa, Králík, Golasovský, Matysz, Matula, Slípek, Bartek, Bartoš, Částečka, Ševčík, Mičulka, Fiala, Dubčák, Alina, Čahoj, Gottwald.

SHK Hodonín: Rajčák - Miklík, Kulyk, Mokráň, Nekoranec, Směřička, Bilický, Hlavačka - Lenkovič, Běloch, Juránek - Vrba, Pekár, Smetana - Zháňal, Konečný, Navrátil - Opavský, Charvát, Koubek.

2. místo, 41 bodů, skóre 76:70

Po vítězném derby na ledě Zlína v poměru 1:2 pro Vsetín, ukázali svěřenci trenéra Jenáčka, že jsou s formou zase zpátky a jsou připraveni útočit na nejvyšší příčky. Jak na tom doopravdy jsou budou moct ukázat v pátek, kdy zajíždí na led HC Komety Brno. Brněnští letos zatím moc nezáří a s 28 body se krčí na posledním místě tabulky. Společně se vsetínským týmem se střetli již třikrát a dvakrát úspěšnější byli valaši. V prvním zápase zvítězila v prodloužení Kometa 3:4, ale další dvě utkání již ovládli zelenožlutí a zvítězili 5:3 a 5:2. Utkání se hraje 19.11. od 17:00 v Brně, které budete moct sledovat pomocí onlajnů, odkaz na tento zápas najdete na hlavní stránce našeho webu nebo také přímo na adrese onlajny.cz.

V sobotu přivítají starší dorostenci na svém ledě další tým ze spodních pater tabulky a to AZ Havířov. Oba soupeři sehráli již 3 utkání, která zatím vždy byla dramatická až do samého konce. Na ledě AZ byly sehrány dva zápasy, kde vždy zvítězili valaši, poprvé 3:4 a další utkání 2:3. Naopak na domácím ledě Vsetín Havířovu podlehl 2:3. AZ je s 29 body na předposledním místě východní tabulky a proti zelenožlutým bude chtít bodovat. Utkání začíná ve 14:00 na zimním stadionu ve Vsetíně.

Sestavy v minulém kole:

Valašský hokejový klub: Kohn - Pelc, Žák, Báchor, Kovář, Hradil, Štědrý, Galia, Urban, Slováček, Daněk, Ptáčník, Brida, Tobola, Janeba, Stodůlka, Pokorný, Kohout, Neuwirth, Kývala, Štrbík.

HC Kometa Brno: Klimeš – Pospíšil, Buhaj, Máša, Vašíček, Raška, Jaroch, Mrázek, Vojáček, Štancl, Vágner, Šidák, Boček, Zbořil, Fusek, Lamač.

AZ Havířov: Carbol (od 21.Tomšů) - Szewieczek, Bureš, Deutsch, Kostelník, Čintala, Ryška - Patrman, Suchý, Kasperlík, Pasker, Křibík, Juhász, Vyčesaný, Školoud, Glos, Diviš, Graca, Divoký.

6. místo, 24 bodů, skóre 69:47

Mladší dorostence čeká tento víkend jediné utkání a to v neděli, kdy zavítají na led HC Zubr Přerov. Přerovští s pouhými 9-ti body okupují osmou příčku tabulky a do utkání proti valachům vstupují jako jasní outsideři. Soupeři spolu sehráli již jeden zápas a to na ledě ve Vsetíně, kdy zelenožlutí nekompromisně rozstříleli zubry 10:2. Sveřenci trenéru Žilky a Štrauba v posledním utkání prohráli na domácím ledě s Vítkovicemi těsně 5:3 a tak si budou chtít zpravit chuť právě v Přerově odkud by měli dovést povinné 3 body. Zápas se hraje v neděli 21.11. v Přerově, jak utkání skončilo si budete moct přečíst v pondělí na našem webu v sekci mládež >>> mladší dorost.

Sestavy v minulém kole:

Valašský hokejový klub: Svoboda (Vlach) - Vašíček, Skalák, Hryciow, Ščotka, Svozílek, Hajda, Krátký, Grygar, Motloch, Abdul, Kuchařík, Helešic, Christov, Malý, Děrkas, Forch, Tydlačka.

HC Zubr Přerov: Polouček - Kalus, Gawlas, Chroboček, Caruk, Polak, Kasperlík, Synek, Pastrňák, Orság, Kotala, Carbol, Sonnek, Šmíd, Fejko, Pořízek, Potočný