První trénink A-týmu: Po ledě se proháněly nové posily i hráči na zkoušku

Václav Trávníček, Michal Veselý • 28.07.2010

První trénink před nadcházející sezonou mají za sebou hokejisté Vsetína. Hráči Valašského hokejového klubu přijali pro následujících čtrnáct dnů azyl na zimním stadioně v Brumově – Bylnici. Důvodem je probíhající rekonstrukce domácího Lapače. „První trénink byl takový seznamovací. Od pondělka začneme trénovat natvrdo,“ řekl vsetínský kouč Juraj Jurík, který měl v úterý večer k dispozici asi dvacítku hráčů.

Úvodního tréninku se zúčastnili jak hráči z loňského kádru, tak nové posily, junioři, i hokejisté, kteří jsou ve Vsetíně prozatím na zkoušku. Jde o Ondřeje Martiníka, jenž naposledy působil ve Frýdku-Místku, Romana Vaněčka z Valašského Meziříčí, hodonínského Michala Rapanta a Slováka Marka Badža, který se může pochlubit zkušenostmi z ostravské Sarezy a polské nejvyšší soutěže.

Po brumovském ledě se proháněla i trojice nových posil, které by měly na Valašsku podepsat smlouvu: obránci Michal Šafařík a Zbyněk Spitzer a útočník Daniel Brynecký. „Všichni tři v minulosti ve Vsetíně působili a mají zájem se vrátit,“ poznamenal trenér Jurík, který už naopak nepočítá se službami jiných vsetínských hráčů – Josefa Mikeše a Jakuba Ašera. „Stát se samozřejmě může cokoliv, ale zřejmě s nimi už nebudeme moci počítat,“ uvedl.

Podle vsetínského trenéra je cíl do konce léta jasný: poskládat mladé, dravé a bojovné mužstvo, které by ve svých řadách mělo mít zároveň i zkušené hokejisty. Proto by v týmu měli působit jak Spitzer se Šafaříkem, kteří už překročili práh třicítky, tak na druhé straně mladíci David Klimek nebo Jiří Kozák. Ti budou v nadcházející sezóně nastupovat za juniorku a v A-týmu by jim měla patřit čtvrtá formace. Zbytek týmu zůstává z loňské sezóny – obránci Šimek se Zavrtálkem a útočníci Vaněk, Korčák, Ševčík, Knebl nebo Tesařík, ti všichni znovu obléknou zelenožlutý dres.

Více prostoru dostanou na ledě i loňští junioři – Vítek, Plachtovič nebo Sýs. „Jaký byl první trénink? Byl zkrátka první, takže pocity jsou asi u všech stejné. Musíme si zvyknout na výstroj, začít postupně pracovat na technice a zase se do toho dostat. Osobně mi trénink vyhovoval a cítil jsem se dobře,“ řekl útočník Marek Sýs, jenž se do A-týmu podíval už v loňské sezóně a letos by mu měla patřit výraznější role. „Je pro nás menší nevýhoda v tom, že budeme mít teď méně natrénované, protože na led musíme zatím dojíždět. Myslím, že první přátelské zápasy budou z naší strany hlavně o bojovnosti. Věřím ale, že uděláme dohromady dobrou partu a to bude základ pro to, aby nám to šlapalo i na ledě,“ doufá Sýs.

Kromě trénování na ledě proběhne v následujících dnech i společná suchá příprava. Ta čeká hokejisty společně s prvními přátelskými zápasy. Příští týden v úterý zajíždějí Valaši do slovenských Piešťan, v pátek změří síly s Hodonínem.

„Během přípravy budeme dávat tým dohromady. Nějací hráči jsou ještě v jednání, takže se nechejme překvapit, jak bude mančaft ve výsledku vypadat. Chceme ale poskládat perspektivní mladé mužstvo, v němž budou působit hráči, kteří mají vztah ke Vsetínu,“ uzavřel téma prvního tréninku Juraj Jurík.

Vsetínští hokejisté se na zimním stadionu v Brumově-Bylnici objeví tento týden ještě ve čtvrtek a následující týden v pondělí a ve čtvrtek. Tréninky začínají vždy po devatenácté hodině a z jednoho vám přineseme fotoreportáž.

Kdo se účastní prvních tréninků VHK Vsetín:

Brankáři: Lukáš Plšek, Petr Hromada

Obránci: Zbyněk Spitzer, Michal Šafařík, Jozef Šimek, David Kapr, Ivo Lukeš

Útočníci: Marek Knebl, Daniel Tesařík, Daniel Brynecký, Daniel Vaněk, Jiří Korčák, Robin Ševčík, Marek Sýs, Jiří Plachtovič, David Vítek

Na zkoušku: Ondřej Martiník, Roman Vaněček, Michal Rapant, Marek Badžo

Poznámka č.1: K týmu se později připojí absentující obránci Jiří Farda a Pavel Zavrtálek

Poznámka č.2: V seznamu nejsou zahrnuti junioři, kteří trénují společně s A-týmem

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov