První odveta proběhne na ledě Nového Jičína

Jan Tajzler • 27.10.2014

Nový Jičín bude zastávkou první odvety letošního druholigového ročníků. Nevyzpytatelný soupeř vyzve vsetínského lídra ve svátečním podvečeru, utkání se totiž hraje už v úterý na státní svátek. Vsetín bude v Novém Jičíně chtít potvrdit výsledkový vzestup a uhájit i tabulkový trůn, který zelenožlutí letos obsazují. Dá se očekávat, že do Nového Jičína si najde také cestu spousta vsetínských příznivců, v nedalekém Jičíně utkání startuje v 18:00. Pokud se na utkání nechystáte přímo, můžete sledovat online přenos, který by měla obstarat domácí redakce.

Nový Jičín se řadí mezi druholigové stálice, utkání s tímto soupeřem patří mezi tradiční souboje. Vsetín s Novým Jičínem na sebe narazily již v první kole letošní sezony a na Lapači se odehrálo velmi kvalitní utkání, ve kterém měli více štěstí domácí a zvítězili 2:0. Nový Jičín by rád doma zvládl odvetu s lídrem tabulky, pojďme se podívat na dosavadní počínání Novojičínských hokejistů.

Nový Jičín zatím drží elitní osmičku

Po loňském nezdaru chtějí v Novém Jičíně znovu nakouknout do vyřazovací části. V posledním vývoji sezony se však Jičínským příliš nedařilo, z posledních šesti utkání porazili pouze celky ze chvostu tabulky, na svém stadionu v roli hostů nedali šanci Frýdku-Místku 8:0 a v posledním utkání předčili Bobry z Valašského Meziříčí, vodní hlodavci odjeli z Nového Jičína s nepořízenou po porážce 4:2. Momentálně se kabina Nového Jičína připravuje na druhého z Valašských soupeřů a na svou první odvetu.

V kádru Nového Jičína najedeme řadu zkušených hráčů a také bývalé hráče Vsetína. Fanouškům asi není třeba dlouze představovat Michala Horáka, ten ještě pamatuje extraligové časy na stadionu ve valašské metropoli. Vedle něj prošli vsetínskou kabinou Michal Žák, právě jeho odchod do mateřského klubu vzbudil na Lapači rozsáhle diskuze, pikantní navíc bylo, že hned v prvním soutěžním utkání nastoupil Žák proti svým vsetínským bývalým spoluhráčům. Mládežnickými kategoriemi pak ve Vsetíně prošli ještě Jakub Hruška a v minulosti také Přemysl Vašut. V útoku disponuje Nový Jičín také ostřílenými hráči. Mezi největší zkušenosti bezesporu patří David Mikšan, dále pak přerovská akvizice Pavel Hanák. Nejproduktivnějšími hráči Nového Jičína jsou Jakub Lehečka, odchovanec olomouckého hokeje nastřádal v dosavadním průběhu soutěže deset bodů za čtyři přesné trefy a šest přihrávek. Deset bodů mají také Robin Gebauer a Marián Kacíř, v obraně nejvíce boduje Patrik Flašar 1+6. V brankovišti se střídá dvojice David Iláš - Lukáš Šrámek, více prostoru zatím dostal druhý jmenovaný. V sedmi duelech drží průměr 2,39 branky na utkání s úspěšností zákroku nad 92%.

Zkušenosti kádru Nového Jičína rozhodně nechybí, podaří se je Flašarovým svěřencům potvrdit právě v utkání se Vsetínem?

Vsetín se zabydlel na prvním místě, na dostřel je Poruba

Valaši prožili celkem úspěšnou první čtvrtinu. Po deseti utkáních jsou vedoucím celkem druholigové skupiny Východ, ale náskok na druhou Porubu činí pouze jeden bod. Vsetínští jdou tak zatím úspěšně za svým cílem pohybovat se v první čtverce. Naposledy dobyté pozice potvrdili na ledě nováčka z Karviné, kde zvítězili 5:2. Na širokém kluzišti se letos do branky vůbec poprvé podíval Lukáš Plšek. V Karviné se dařilo všem útočným formacím, v té čtvrté se trefil přesně Martin Kývala a právě on si vysloužil pozornost redakce v pozápasovém hodnocení. Při dotazu jak na Nový Jičín měl mladý útočník valašského klubu jasno: „Jičín už i minulý rok byl silným týmem a na jejich ledě se hraje hodně těžko. Hrají velmi dobře kolem branky, takže jim nesmíme dávat prostor. Musíme hrát ze zabezpečené obrany a věřit, že z protiútoků nějaké branky dáme a uspějeme.“

V kádru Vsetína se na čele produktivity osamostatnil Jan Kolařík 8+6, letní posila vsetínských hokejistů se v posledních utkáních rozehrála do báječné formy a je jedním z důvodu proč jsou zelenožlutí na čele tabulky. Také v obraně se daří letní posile, Marek Haloda čítá na svém kontě již sedm bodů za tři branky a čtyři asistence. Nejtrestanějším hráčem Vsetína je s osmnácti minutami Jan Podešva a brankoviště pro duel s Novým Jičínem by měl vlastnit Petr Hromada, který v současnosti vypomáhá také extraligovému Zlínu v rámci střídavých startů.

Dokáže Vsetín potvrdit roli favorita a zůstat na čele tabulky i po první odvetě? Odpověď dostaneme v úterý večer, utkání v Novém Jičíně startuje v 18:00 a můžete jej sledovat buď v místě dění a nebo prostřednictvím online přenosu.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Plšek – Hurtík, Hryciow, Báchor, Tichý, Haloda, Zuzaník, Štědrý, Zúbek, Vaněk, Ambruz, Kolařík, Slováček, Kubo, Hruška, Podešva, Vítek, Kývala, Daněk, Štrbík.

HK Nový Jičín:Šrámek - Prokop, Hruška, Vašut, Flašar, Žák, Vnenk - Mikšan, Novotný, Ižacký, Lehečka, Zdeněk, Kacíř, Uhlár, Gebauer, Kabeláč, Hanák